poster

Slečna Marplová: Nultá hodina (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Towards Zero

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: V nultom bode

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - V nultom bode

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 95 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Kevin Elyot

Kamera:

Sue Gibson

Střih:

Paul Garrick

Scénografie:

Michael Pickwoad

Masky:

Carol Tucker

Kostýmy:

Sheena Napier
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (33)

 • necisty
  *****

  Velmi povedený díl, který s divákem mává a mává, až si nakonec myslí, že to vše odhalil mnohem dřív než samotná Slečna Marplová, ale to by to nebyla ona, aby nebyla vždy o krok na před. Stejně to bylo úplně jinak a i když jsme měli nápovědu v podobně vrozené vady, tak stejně všichni měli něco :). ... Tenis, golfová hůl, koule u krbu, rukavice od krve, zvonek u služebné, výtah mimo provoz, luk a šíp, krásná manželka.(6.12.2014)

 • Tosim
  ****

  Dávná historie, zmíněná na začátku, se později protne s hlavní dějovou linkou. Universum Agathy Christie je mi už skoro dokonale známé, přesto se znovu a rád nechávám unášet. 70%.(14.9.2009)

 • darkrobyk
  ****

  Sledovat příběhy téhle všetečné baby je jedna radost. Vždy si přitom říkám: v Anglii mají všechno staré, tak se jim snadno natáčí příběhy z minulosti. Exteriéry i interiéry na vás dýchnou starými časy, iluze je dokonalá. K tomu občas půvabná přírodní scenérie, která lahodí oku víc, než by si jeden připouštěl. Autorka pak vede diváka (čtenáře) spletitými cestičkami k rozuzlení zločinu tak, aby podezříval všechny okolo, jen ne skutečného vraha. A daří se jí to, jako vždy. Snímku nechybí ani příslovečný anglický humor, jako třeba krátký rozhovor: ,,Vylučování se zlepšilo?" ,,Ne, budu navždy otrokem své stolice."(1.9.2011)

 • misterz
  ****

  Zatiaľ najslabší diel v spojitosti so slečnou Marplovou. Krimi pointa mi prišla až príliš zamotaná a chaotická a jej odhalenie si vyžadovalo veľa na hlavu postavených detailov. Z tohto pohľadu mi finálne odhalenie páchateľa ako i jeho prevedenie vraždy prišlo skôr úsmevné ako prekvapivé. No na druhú stranu tento diel dýcha výbornou atmosférou všeobecného podozrievania, čo určite nebolo na zahodenie. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(19.11.2017)

 • Šandík
  ****

  Příběh stejně neuvěřitelný a nepravděpodobný, jako dokonale nepředvídatelný a nesmírně chytře vymyšlený. přiznávám, všechny moje soukromé typy na pachatele byly chybné. Bezvadné je ostatně i filmové zpracování a dokonce mi zde nedilo ani to, že v Christie předloze Marplová vůbec nefiguruje, ve filmu je totiž nezastupitelná. Celkový dojem: 85% Zajímavé komentáře: Tosim, Agatha, hany83(19.4.2011)

 • Agatha
  *****

  Závěrečná třetí série o sl. Marplové s Geraldinou McEwan začala přesně tak, jak jsem čekal...famózně! I když v knižní předloze sl. Marplová vůbec nevystupuje, ve filmovém zpracování je její přítomnost téměř nezbytná. Zdálo se mi, že v žádném jiném díle zatím nebyla role Geraldiny McEwan tak výrazná jako právě v Nulté hodině. Slečna Marplová byla tentokrát opravdu všetečná a neodbytná, přesně podle mého gusta. Scénář nabízel i několik vtipných míst, jako např. to s tou mrkví:-) Zápletka byla opět zamotaná a herci hráli znamenitě. G. McEwan se dle mého názoru chopila své role velmi znamenitě a sl. Marplová se mi v jejím podání líbí čím dál víc. A nelze ani odepřít jistou kvalitu dabingu v podání Ivanky Deváté i ostatních. Nadmíru jsem užíval i krásných exteriérových záběrů perfektní kamery. Co víc si přát... Já jsem se tedy parádně bavil.(25.8.2009)

 • MikO_NR_1909
  **

  Tak za prvé, Columba znesiem. Je koncipovaný na logicko-nelogickom kontraste princípov, kedy v jednom slede pozorujeme vrtkavú hranu : vyšetrovateľ-podozrivý-obeť. V tejto oblasti kognitívnej periférie razom hľadáme, tŕpneme, objavujeme i fantazírujeme dôsledky udalostí a celoplošne mi to pôsobí akosi organicky elegantne. Zato v týchto francúzskych resp. britských vyšetrovačkách zápasím s určitými predsudkami. Myslím v konštruktívnom duchu. Celé tieto kvázi intelektuálne debaty a slovné hračky v tak závažných veciach, ktorými postavy čelia a ako na nich reagujú, mi prídu dosť cudzie, odťažité a nevierohodné. Nedokážem sa cez to preniesť a Marpleovský kľúč rozlúšťovania je toho jasným dôkazom.(9.3.2015)

 • Sandiego
  ****

  Další výborná adaptace Christie s nostalgicky stylizovaným obrazem a příjemným konzervatismem, slečnu Marplovou se podařilo do děje zapojit organicky, i když v závěru překvapí její poněkud agresivní a překvapivý úkon, sloužící k zúžení počtu podezřelých.(18.10.2010)

 • blackrain
  ****

  Ta stará všetečná dáma se rozhodla navštívit svou starou známou a hned se stala nějaká vražda. Člověk by si myslel, že je slečna Marplová přitahuje jako magnet. Já jsem nevědala, že umí také malovat. To byla pro mě novinka. Jak je u mě normální, tak jsem jako vraha tipovala někoho jiného, ale musím říct, že ten vrah to měl velmi chytře naplánované a jak všichni dobře víme, tak žádný zločin není dokonalý. Geraldine McEwan je jako slečna Marplova bezchybná. Vypadá křehce a mozek jí pracuje na plné obrátky.(1.9.2011)

 • Elyssea
  ****

  Velmi povedená Marplová. S vtipnými prvky a skvělými herci (Saffron Burrows mě začíná zajímat...). Rozhodně nejsem zklamaná ze třetí série. Vůbec... začátek vypadá více než dobře.(11.9.2009)

 • strixsr
  *

  Film jsem si sehnal ihned po přečtení, dle mého naprosto skvělé, knihy, no a už dlouho jsem nebyl tak rozladěn. Nechápu co je to za módu rvát slečnu Marplovou do příběhů, kde se v originále vůbec nevyskytuje. Vím minimálně o tomto a o Proč nepožádali Evanse. Její přítomností se, minimálně pro mě, zcela rozbíjí atmosféra knihy, pro mě osobně je v tomto filmu naprosto iritujícím elementem. Taktéž zrovna nepotěší vynechání několika podstatných postav z knihy, jiný milostný konec na konci, zničení pointy příběhu s lukem a šípem, kdy je ihned na začátku filmu řečeno, že vrahem je muž, čímž se ZCELA ZTRÁCÍ pointa filmu a taktéž nevhodné obsazení postavy doktora Trevese, jež měl být v originále geniální vetchý stařeček na umření a tady vypadá jako hromotluk a kondici. Sečteno podtrženo, pro mě osobně naprostá katastrofa, všechny změny oproti originálu jsou jen a pouze ke škodě, opravdu doporučuji obětovat tu trochu času a přečíst si raději knižní předlohu.(5.3.2010)

 • shantim
  ****

  Slušná detektivka. 73% hvězdiček(10.9.2009)

 • blackJag
  **

  Ech, to jsem si zase jednou naběhl. Nudná detektivka britského televizního střihu, která sice není tak obludně blbá jako ty německé (opora v románové předloze slovutné Agathy Christie má svou váhu), ale přesto je dost utahaná, neřku-li nudná. Neříkám, Geraldine McEwan je dobrá babka a její mimoděčný způsob řešení případů má svůj senilní půvab, další herce se podařilo sehnat také slušné (Sands, Burrowsová), ale celkově to chtělo zrychlit tempo a zkusit to trochu jinak natočit, protože je to pořád jedno a to samé, jak přes kopírák. 40%(14.9.2009)

 • fruitbueno
  ****

  Tak budovanou atmošku jsem si představovala, všechny postavy byly dostatečně slizounské, Marplová (nečekaně) vystačila s malým prostorem. Ten závěr, tj. rozuzlení a dopadení vraha, bych netipovala ani v nejdivočejších snech! Spokojenost.(5.5.2010)

 • Autogram
  ****

  Agatha Christie je neprekonateľnou majsterkou krimi a potvrdzuje sa mi to, hoci nejaký diel sledujem len občas a nezáväzne. Možno práve preto odhaľujem vinníka vždy nesprávne, čo bolo aj v tomto prípade presne tak, ako si to tvorcovia želali a urobili to znamenito. Príbeh a vyšetrovanie plynie vlažne v dôchodcovskom tempe, no posledná polhodina zdvihne adrenalín každému.(7.7.2013)

 • Sairina
  ****

  Jako obvykle v hlavní roli slečny Marplové vystupuje výborná Geraldine McEwan, která se snaží rozplést velmi zapeklitý příběh tajemného dětského vraha, který svou genialitu předvádí i v dospělosti.(10.9.2009)

 • filmmovier
  *****

  Další geniální epizoda s nádherným letním příběhem. I zde je slečna Marplová dosazena, ale ani tady to nevadí.(19.12.2011)

 • ddf76
  ****

  Dobre natocena a pekne zamotana detektivka od Agathy Christie.(18.2.2009)

 • Bivoy
  ****

  Klasický zamotaný příběh podle královny detektivek. Roli v něm samozřejmě hrají nejasné narážky na dávnou minulost, které se jen postupně spojují do jednoho celku. Narozdíl od jiných detektivek podle Agathy Christie, jsou v tomto příběhu všechny postavy nejen několikrát dobře představeny, ale navíc jsou velmi dobře rozlišitelné a zapomatovatelné. Geraldine McEwan je - jako obvykle - s tím svým štrikováním a neustálým vyptáváním naprosto odzbrojující.(31.8.2011)

 • jasanka
  ****

  Knihu jsem nečetla, takže film hodnotím jako samostatnou záležitost. Pěkné zpracování, dobře vystižená atmosféra. Myslela jsem si, že jsem snad poprvé poznala vraha téměř na začátku. A opět jsem se spletla.(12.9.2011)

 • PavelZava
  ****

  Už z úvodní rozhovoru Miss Marple s Frederickem Treevsem tuhla v žilách krev, částečně rekapituluji : V detektivce to všechno bývá obráceně vždycky to začne vraždou, ikdyž ta vždycky bývá přece na konci všeho. V některých případech jistě … Že v drtivé většině případů se k vraždě schyluje celé roky, příčiny a údalosti svedou jisté lidi na jisté místo a jistou chvíli … všechno směřuje k určitému bodu a najednou to bouchne. Nultá hodina, všechno směřuje, směřuje k Nulté hodině a tam to bouchne. Nultá hodina Náramné Zápletka jako vždy dokonale vystavěná !(2.9.2011)

<< předchozí 1 2