Slečna Marplová: Nultá hodina (TV film)

Marple: Towards Zero

Scénografie:

Michael Pickwoad

Masky:

Carol Tucker

Komentáře uživatelů k TV filmu (33)

• strixsr

Film jsem si sehnal ihned po přečtení, dle mého naprosto skvělé, knihy, no a už dlouho jsem nebyl tak rozladěn. Nechápu co je to za módu rvát slečnu Marplovou do příběhů, kde se v originále vůbec nevyskytuje. Vím minimálně o tomto a o Proč nepožádali Evanse. Její přítomností se, minimálně pro mě, zcela rozbíjí atmosféra knihy, pro mě osobně je v tomto filmu naprosto iritujícím elementem. Taktéž zrovna nepotěší vynechání několika podstatných postav z knihy, jiný milostný konec na konci, zničení pointy příběhu s lukem a šípem, kdy je ihned na začátku filmu řečeno, že vrahem je muž, čímž se ZCELA ZTRÁCÍ pointa filmu a taktéž nevhodné obsazení postavy doktora Trevese, jež měl být v originále geniální vetchý stařeček na umření a tady vypadá jako hromotluk a kondici. Sečteno podtrženo, pro mě osobně naprostá katastrofa, všechny změny oproti originálu jsou jen a pouze ke škodě, opravdu doporučuji obětovat tu trochu času a přečíst si raději knižní předlohu.(5.3.2010)

Předloha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady zásadní indícii vynechali (Marplová jde do komory) a nechali si ji až k odhalení. Výborná detektivka, která zcela ztratila původní kouzlo.(21.10.2010)

V tejto časti sú postavy tak zaškatuľkované, že presne viete, kto sa ako zachová. Asi preto som dosť fandila Cate. :)))(26.6.2014)

Řemeslně skvěle odvedené, Saffron Burrows zatraceně pohledná a vůbec, vše je tip ťop. Už si bez těchhle britských detektivek ani neumím představit běžný týden. V TV se vlastně dívám už jen občas na zprávy a na dobré detektivky (Poirot, Murplová, Vraždy v Midsomeru, Vraždy v Oxfordu).(11.9.2009)

Slečna Marplová, ať se snaží sebevíc, na svého "kolegu" Hercula Poirota nebude mít nikdy. Ovšem i tak je to dobrá detektivka. Agatha Christie prostě tento žánr ovládala výborně.(1.11.2009)

• brumbrum

Bol som usadeny k tejto krimi manzelkou.. V povodnej knihe "Nulta hodina" sa ta dotierava babka trajbalka, pani Marplova, vraj vobec nenachadza a cloveku tu dost lezie na nervy, ako velavyznamne od strikovania uhadne na prvy pokus kryci manever krycieho manevru, ktory poplietol nielen policiu, ale i divaka. Napr. z nahodnej zmienky o smradlavej rybe, o ktorej sa zmieni vlastnicka psika, ktory jej nahodou skoci na strikovanie, jej okamzite docvakne, ze vrah siel lanom v noci do okna. No lebo mal lano. A to mal predsa z pristavu. Lebo tam bola tiez mrtva ryba. Lebo ta smrdela ako ten psik. Ktoreho muselo dievca umyt. Nez skocil do strikovania.. Babke to akoze fakt pali, asi z toho strikovania. Furt dakde smejdi a vzdy vie viac, nez fizli - ti su z nej spolu s divakom namraky, ale napokon pochopia, ze trajbalka je jasnovidec, a tak ju zapoja do vysetrovania a i do rozuzlovacieho prednesu, kde sa vrah celkom vynervovany z jej vypravania nervovo zruti a vsetko nasrate prizna. Babka ako krimi-hrdina. Moja stara mama mala v laske taketo krimi smaky, tak tomu davam 2*, ako spomienku na nu.(24.11.2013)

Ačkoli v knižní předloze slečna Marplová nevystupuje, podařilo se tvůrcům poměrně nenásilným způsobem ji do příběhu naroubovat. Nultá hodina patří mezi mé nejoblíbenější Agathiny knihy,takže stoprocentně spokojená ani být nemůžu:) Jako staré "konzervě" mně prostě chybí v příběhu inspektor Battle,vše kolem Anguse a "takovéhle věci jsou na nás seslány, aby nás zkoušely...nevím,jaký jiný smysl by měly..." Nicméně alespoň jsem pro jednou docela slušně spokojená s hereckými představiteli (kromě slečny Marplové:)), ovšem koho napadlo nechat dabovat Grega Wise Václavem Rašilovem, to by mě zajímalo:( A co nechápu, je proč se oproti knize v příběhu pana Trevese mluví o hochovi, tím se značně zužují podezřelí.(11.9.2009)

Idylické prostredie anglického prímorského letoviska naruší vražda... Páči sa mi obsadenie , Marplová bola do príbehu zaradená nevtieravo , prekrásna krajina a príjemná atmosféra. Keby bolo takých spracovaní Agathy Christie viac , neurazil by som sa.(3.4.2012)

Výborná detektivka s vynikajícími herci a precizní kamerou - na TV film.(30.8.2009)

Knižní předlohu neznám, ale pro mě jedno ze slabších děl. Zápletka poněkud přitažená za vlasy a překombinovaná, zároveň příběh postrádal napětí a připadal mi tak nějak odfláknutý. Navíc mi žádná postava nebyla příliš sympatická, snad s výjimkou lady Camilly vyhulující v posteli doutníčky...(1.9.2011)

Miss Marple je v tomto případě dost dobře poťouchlá - nevim kdo by to zachránil kdyby tam nebyla, ač podle ostatních komentářů se v knížce nevyskytuje ( jedna z mála kterou jsem nečetla). Už jsem si myslela, že tenhle superintendant/detektiv/inspektor bude vůči ní imunní, ale stejně ho dostala - viz scéna u přívozu:) A to shození do moře, nebo scéna na schodech " sem nahoru byste neměla chodit" - "proto jdu taky dolů". milá babča(31.8.2011)

Docela vydařená epizoda. Sympatičtí herci a i hudba. Příběh je sám o sobě skvělý. Vrah samozřejmě nepředvídatelný. Četl jsem knihu a změny mi tak výrazné nepřišly, někdo tu psal, že jsou stejně hrozné, jako u Sittafordské záhady, což mi nepřijde, chybí tu maximálně tak jedna postava. Celá ta čtvrtá série je hodně vydařená.(29.6.2015)

Hodně povedený díl, jednu dobu jsem zívala, že je to nuda, protože jsem vraha odhalila velice brzy, pak mi spadla brada, protože ona osoba jím nebyla a já musela tiše smeknout nad tím, jak i můj důmyslně "odhalený" vrah vrahem nebyl... :D(3.8.2015)

1 2 následující >>