poster

Slečna Marplová: Nultá hodina (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Towards Zero

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: V nultom bode

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - V nultom bode

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 95 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Kevin Elyot

Kamera:

Sue Gibson

Scénografie:

Michael Pickwoad

Masky:

Carol Tucker
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (33)

 • strixsr
  *

  Film jsem si sehnal ihned po přečtení, dle mého naprosto skvělé, knihy, no a už dlouho jsem nebyl tak rozladěn. Nechápu co je to za módu rvát slečnu Marplovou do příběhů, kde se v originále vůbec nevyskytuje. Vím minimálně o tomto a o Proč nepožádali Evanse. Její přítomností se, minimálně pro mě, zcela rozbíjí atmosféra knihy, pro mě osobně je v tomto filmu naprosto iritujícím elementem. Taktéž zrovna nepotěší vynechání několika podstatných postav z knihy, jiný milostný konec na konci, zničení pointy příběhu s lukem a šípem, kdy je ihned na začátku filmu řečeno, že vrahem je muž, čímž se ZCELA ZTRÁCÍ pointa filmu a taktéž nevhodné obsazení postavy doktora Trevese, jež měl být v originále geniální vetchý stařeček na umření a tady vypadá jako hromotluk a kondici. Sečteno podtrženo, pro mě osobně naprostá katastrofa, všechny změny oproti originálu jsou jen a pouze ke škodě, opravdu doporučuji obětovat tu trochu času a přečíst si raději knižní předlohu.(5.3.2010)

 • Tanmut
  ***

  Předloha patří k mým nejoblíbenějším, ale tady zásadní indícii vynechali (Marplová jde do komory) a nechali si ji až k odhalení. Výborná detektivka, která zcela ztratila původní kouzlo.(21.10.2010)

 • lemonova
  ****

  V tejto časti sú postavy tak zaškatuľkované, že presne viete, kto sa ako zachová. Asi preto som dosť fandila Cate. :)))(26.6.2014)

 • maoc
  ****

  Řemeslně skvěle odvedené, Saffron Burrows zatraceně pohledná a vůbec, vše je tip ťop. Už si bez těchhle britských detektivek ani neumím představit běžný týden. V TV se vlastně dívám už jen občas na zprávy a na dobré detektivky (Poirot, Murplová, Vraždy v Midsomeru, Vraždy v Oxfordu).(11.9.2009)

 • J0I-INY
  ****

  Slečna Marplová, ať se snaží sebevíc, na svého "kolegu" Hercula Poirota nebude mít nikdy. Ovšem i tak je to dobrá detektivka. Agatha Christie prostě tento žánr ovládala výborně.(1.11.2009)

 • brumbrum
  **

  Bol som usadeny k tejto krimi manzelkou.. V povodnej knihe "Nulta hodina" sa ta dotierava babka trajbalka, pani Marplova, vraj vobec nenachadza a cloveku tu dost lezie na nervy, ako velavyznamne od strikovania uhadne na prvy pokus kryci manever krycieho manevru, ktory poplietol nielen policiu, ale i divaka. Napr. z nahodnej zmienky o smradlavej rybe, o ktorej sa zmieni vlastnicka psika, ktory jej nahodou skoci na strikovanie, jej okamzite docvakne, ze vrah siel lanom v noci do okna. No lebo mal lano. A to mal predsa z pristavu. Lebo tam bola tiez mrtva ryba. Lebo ta smrdela ako ten psik. Ktoreho muselo dievca umyt. Nez skocil do strikovania.. Babke to akoze fakt pali, asi z toho strikovania. Furt dakde smejdi a vzdy vie viac, nez fizli - ti su z nej spolu s divakom namraky, ale napokon pochopia, ze trajbalka je jasnovidec, a tak ju zapoja do vysetrovania a i do rozuzlovacieho prednesu, kde sa vrah celkom vynervovany z jej vypravania nervovo zruti a vsetko nasrate prizna. Babka ako krimi-hrdina. Moja stara mama mala v laske taketo krimi smaky, tak tomu davam 2*, ako spomienku na nu.(24.11.2013)

 • hany83
  ****

  Ačkoli v knižní předloze slečna Marplová nevystupuje, podařilo se tvůrcům poměrně nenásilným způsobem ji do příběhu naroubovat. Nultá hodina patří mezi mé nejoblíbenější Agathiny knihy,takže stoprocentně spokojená ani být nemůžu:) Jako staré "konzervě" mně prostě chybí v příběhu inspektor Battle,vše kolem Anguse a "takovéhle věci jsou na nás seslány, aby nás zkoušely...nevím,jaký jiný smysl by měly..." Nicméně alespoň jsem pro jednou docela slušně spokojená s hereckými představiteli (kromě slečny Marplové:)), ovšem koho napadlo nechat dabovat Grega Wise Václavem Rašilovem, to by mě zajímalo:( A co nechápu, je proč se oproti knize v příběhu pana Trevese mluví o hochovi, tím se značně zužují podezřelí.(11.9.2009)

 • unclejack
  ****

  Idylické prostredie anglického prímorského letoviska naruší vražda... Páči sa mi obsadenie , Marplová bola do príbehu zaradená nevtieravo , prekrásna krajina a príjemná atmosféra. Keby bolo takých spracovaní Agathy Christie viac , neurazil by som sa.(3.4.2012)

 • Bojoušek
  ****

  Výborná detektivka s vynikajícími herci a precizní kamerou - na TV film.(30.8.2009)

 • Leník
  ***

  Knižní předlohu neznám, ale pro mě jedno ze slabších děl. Zápletka poněkud přitažená za vlasy a překombinovaná, zároveň příběh postrádal napětí a připadal mi tak nějak odfláknutý. Navíc mi žádná postava nebyla příliš sympatická, snad s výjimkou lady Camilly vyhulující v posteli doutníčky...(1.9.2011)

 • klarism
  *****

  Miss Marple je v tomto případě dost dobře poťouchlá - nevim kdo by to zachránil kdyby tam nebyla, ač podle ostatních komentářů se v knížce nevyskytuje ( jedna z mála kterou jsem nečetla). Už jsem si myslela, že tenhle superintendant/detektiv/inspektor bude vůči ní imunní, ale stejně ho dostala - viz scéna u přívozu:) A to shození do moře, nebo scéna na schodech " sem nahoru byste neměla chodit" - "proto jdu taky dolů". milá babča(31.8.2011)

 • Sebi236
  ****

  Docela vydařená epizoda. Sympatičtí herci a i hudba. Příběh je sám o sobě skvělý. Vrah samozřejmě nepředvídatelný. Četl jsem knihu a změny mi tak výrazné nepřišly, někdo tu psal, že jsou stejně hrozné, jako u Sittafordské záhady, což mi nepřijde, chybí tu maximálně tak jedna postava. Celá ta čtvrtá série je hodně vydařená.(29.6.2015)

 • sarah.cs
  *****

  Hodně povedený díl, jednu dobu jsem zívala, že je to nuda, protože jsem vraha odhalila velice brzy, pak mi spadla brada, protože ona osoba jím nebyla a já musela tiše smeknout nad tím, jak i můj důmyslně "odhalený" vrah vrahem nebyl... :D(3.8.2015)

1 2 následující >>