poster

Slečna Marplová: V hotelu Bertram (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: At Bertram's Hotel

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Hotel Bertram

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Hotel Bertram

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 103 min

 • elizabeth_ba
  ****

  Domnívám se, že tohle je snad ten nejpřekombinovanější příběh slečny Marplové, který jsem dosud viděla. Jak už píše ve svém komentáři akisha, snad na každého se něco našlo a každý v něčem jel. Ale mělo to spád a romantická vsuvka se mi zamlouvala rovněž. No a vizuálně to vypadalo dobře taky, bylo to takové kostýmně-umělecké drama... Tak se to v mém hodnocení zase pohybuje mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami.(26.4.2013)

 • akisha
  ****

  Jdu s tím ještě hezky začerstva a musím říct, že se mi to líbilo. Natočeno netypickým, ale velmi svěžím stylem nepostrádajícím vtip i nápaditost, s několika fungujícími fórky a dobře zahranými a zajímavými postavami. Bohužel zápletka se zdála být jednou z těch slabších (hlavní motiv smrtí) a hodně to sráží dolů zalidněnost a vyložená překombinovanost. (MENŠÍ SPOILER: nebyl snad jediný host, který by nebyl v něčem zapletený. KONEC SPOILERU) Nebýt konce typu: a je to tenhle, ne, není, ale udělal tohle. tak je to tenhle. no, skoro, ale přece jen to ještě není on, i když taky... atd, atd, bylo by to možná i na plný počet. Takhle musí hvězda dolů.(24.9.2009)

 • maoc
  ***

  Rozhodně slabší díl s překombinovanou a jen těžko uvěřitelnou zápletkou. Tím pádem zbude jen málo prostoru na vykreslení postav. O některých ani na konci nevíme vlastně nic, jen to, čeho se dopustili. EDIT: Druhé zhlédnutí bylo o dost lepší. Díl je natočen velmi svěže s množstvím barev, hodně střihy, nájezdy kamery a vůbec podstatně moderněji, což koresponduje s pozdějším časovým rámcem děje po 2. sv. válce. To není špatně, ale mám raději klidné staromilštější díly. Překombinovanost je ovšem značná, motivace k vraždění pochybná a, jak jsem již psal po prvním shlédnutí, vykreslení postav poměrně slabé, nemohu jít s hodnocením výše. Hodně dobré 3 stračeny.(25.9.2009)

 • Deywid
  *****

  Jasných päť a to z dvoch dôvodov:....1. Kvalita samotnej predlohy (jeden z tých lepších kúskov od Mrs. Christie - prekombinovaná zápletka - to je moje :)....2. Samotné filmové spracovanie - takú "sviežu", hravú a nápaditú kameru len tak nevidieť (a keď uvážim, že je to vlastne len televizný film - klobúk dole) + naozaj veľmi príjemná hudba(24.9.2009)

 • jichola
  ****

  Díl s krásnou atmosférou, oproti všem těm vesnicím příjemná změna. A nemůžu si pomoci, slečna Marplová je mi čím dál sympatičtější. Poirot občas někomu pomůže tím, že zůstane diskrétní, ale Marplová je v mnoha dílech (krom toho, že občas zafunguje jako dohazovačka) doslova mentorkou nebo koučem některé z vedlejších postav. Bystrý zrak a pronikavá mysl se dají zúročit i takto.(14.8.2011)