Slečna Marplová: V hotelu Bertram (TV film)

Marple: At Bertram's Hotel

Slečna Marpleová: Hotel Bertram

Agatha Christie: Slečna Marpleová - Hotel Bertram

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 103 min

Domnívám se, že tohle je snad ten nejpřekombinovanější příběh slečny Marplové, který jsem dosud viděla. Jak už píše ve svém komentáři akisha, snad na každého se něco našlo a každý v něčem jel. Ale mělo to spád a romantická vsuvka se mi zamlouvala rovněž. No a vizuálně to vypadalo dobře taky, bylo to takové kostýmně-umělecké drama... Tak se to v mém hodnocení zase pohybuje mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami.(26.4.2013)

Jdu s tím ještě hezky začerstva a musím říct, že se mi to líbilo. Natočeno netypickým, ale velmi svěžím stylem nepostrádajícím vtip i nápaditost, s několika fungujícími fórky a dobře zahranými a zajímavými postavami. Bohužel zápletka se zdála být jednou z těch slabších (hlavní motiv smrtí) a hodně to sráží dolů zalidněnost a vyložená překombinovanost. (MENŠÍ SPOILER: nebyl snad jediný host, který by nebyl v něčem zapletený. KONEC SPOILERU) Nebýt konce typu: a je to tenhle, ne, není, ale udělal tohle. tak je to tenhle. no, skoro, ale přece jen to ještě není on, i když taky... atd, atd, bylo by to možná i na plný počet. Takhle musí hvězda dolů.(24.9.2009)

Rozhodně slabší díl s překombinovanou a jen těžko uvěřitelnou zápletkou. Tím pádem zbude jen málo prostoru na vykreslení postav. O některých ani na konci nevíme vlastně nic, jen to, čeho se dopustili. EDIT: Druhé zhlédnutí bylo o dost lepší. Díl je natočen velmi svěže s množstvím barev, hodně střihy, nájezdy kamery a vůbec podstatně moderněji, což koresponduje s pozdějším časovým rámcem děje po 2. sv. válce. To není špatně, ale mám raději klidné staromilštější díly. Překombinovanost je ovšem značná, motivace k vraždění pochybná a, jak jsem již psal po prvním shlédnutí, vykreslení postav poměrně slabé, nemohu jít s hodnocením výše. Hodně dobré 3 stračeny.(25.9.2009)

Jasných päť a to z dvoch dôvodov:....1. Kvalita samotnej predlohy (jeden z tých lepších kúskov od Mrs. Christie - prekombinovaná zápletka - to je moje :)....2. Samotné filmové spracovanie - takú "sviežu", hravú a nápaditú kameru len tak nevidieť (a keď uvážim, že je to vlastne len televizný film - klobúk dole) + naozaj veľmi príjemná hudba(24.9.2009)

Díl s krásnou atmosférou, oproti všem těm vesnicím příjemná změna. A nemůžu si pomoci, slečna Marplová je mi čím dál sympatičtější. Poirot občas někomu pomůže tím, že zůstane diskrétní, ale Marplová je v mnoha dílech (krom toho, že občas zafunguje jako dohazovačka) doslova mentorkou nebo koučem některé z vedlejších postav. Bystrý zrak a pronikavá mysl se dají zúročit i takto.(14.8.2011)