poster

Slečna Marplová: Nemesis (TV film)

 • Velká Británie

  Marple: Nemesis

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Nemesis

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Nemesis

Krimi / Drama

Velká Británie, 2007, 93 min

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Kamera:

Larry Smith

Střih:

Matthew Newman

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • Sandiego
  ****

  Zlověstná atmosféra z románu je ta tam a stejně vzal za své i původní děj. Sice je to škoda, ale zase jsem rád, že jsem shlédl něco jiného než otrocký přepis. Toto zpracování mělo něco do sebe, i když ten konec byl nějak moc překombinovaný, i když do jisté míry emotivní, jak se dá od nových zpracování A. Christie očekávat.(6.10.2009)

 • Sairina
  ****

  Vedle skvělé Geraldine McEwan se tentokrát objevuje můj oblíbený herec Richard E. Grant v roli Raymonda Westa, který výborně doplňuje místo "Dr. Watsona". Zajímavý propletence různých lidí, kteří spolu cestují na záhadný výlet vás zaujme. Podezřelí jsou všichni, kromě slečny Marplové, jejího synovce a detektiva. Jen konečné rozuzlení mi připadalo pro jednoho jedince velice smutné.(1.10.2009)

 • Šandík
  ***

  Agatha Christie byla nepochybně talentovaná spisovatelka, ale i ona se holt musela nějak živit... Detektivka, jejíž filmové zpracování vyvolává nechtěné výbuchy smíchu v těch nejvypjatějších chvílích asi nebude úplně podařená a to se přitom tvůrci tohoto filmu vcelku hodně snažili (možná až moc) ovšem nic naplat, výsledkem je bída s nouzí. Doslova od prvního záběru to celé působí naprosto nepravděpodobně, ovšem nepravděpodobnost reálií ještě nebije do očí tolik, jako nezvládnutá psychologie postav a naprostá nepravděpodobnost většiny situací... Celkový dojem: 50%(6.5.2011)

 • Agatha
  ***

  Bohužel toto zpracování mě vůbec nenadchlo. Pamatuju si, že tempo v knižní předloze bylo také trošku pomalejší, ale o nudě nemohlo být řeči. Věřil jsem, že se tu tajuplnou atmosféru podaří přenést i do filmu. Tentokrát to však nějak nevyšlo a zdálo se mi to všechno trochu přitažené za vlasy. Herci, mimo samotné a jako vždy vynikající Geraldiny McEwan, na mě působili apaticky a většinou se mi ve svých rolích moc nezamlouvali, žádný výjimečný výkon k vidění není. V případě Nemesis se odchýlení od předlohy geniální Agathy moc nevyplatilo. Výprava je sice ucházející, ale v knížce je úplně jiná a byl jsem zvědavý jak si s tím tvůrci poradí...inu moc dobře ne, místo historických domů a zahrad - laciná náhražka. Ze třetí série se mi tento díl zatím jeví jako nejméně povedený...Na druhou stranu je to ale v porovnání s jinými TV filmy pořád velmi dobré, kameře, hudbě a kostýmům není co vytknout. A ještě jedna malá poznámka k dabingu paní Brožové: už nikdy více!...60%(24.9.2009)

 • zvonicekt
  ***

  "Bohužel" mám tu smůlu, že jsem četl knížku, která je úplně jiná než filmové zpracování. Nechápu, proč se autoři filmu rozhodli zcela překopat děj a změnit drtivou většinu postav. Jediné co snad film zachraňuje je skvělá Geraldine McEwan v roli Slečny Marplové ... Nemesis je skvělá kniha, o filmu se to bohužel říci nedá...(1.10.2009)

 • - Spoiler: Když je nalezeno mrtvé tělo pana Laurence Raeburna (George Cole), tak je jasně vidět, že dýchá. (Jurkodak1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace