Rozhovory s mým zahradníkem

Conversation with My Gardener

Rozhovory s mojím záhradníkom

Drama / Komedie

Francie, 2007, 110 min

Pomaly ale isto sa stavam obrovskym fanusikom rezisera Beckera. Toto je stvrty film, ktory som od neho videl a az na trochu slabsi ale stale prijemny film Effroyables jardins, to boli same kvalitne filmy s neskutocne prijemnou atmosferou. Tentokrat 90% filmu tvoria rozhovory ustrednej dvojky. Castokrat to su uplne banalne reci, ale napriek tomu su neskutocne zaujimave a prial som si, aby trvali co najdlhsie. V scenach v ktorych ustredna dvojica nie je spolu zabavnost klesa do priemeru a dufal som, ze sa co najskor zase stretnu. Dalsim mensim minusom je az prilis gýčovy zaver v galerii, ktory si mohli odpustit. Alebo ho natocit nejak lepsie. Ale az na tychto par drobnosti som z filmu nadseny a tesim sa na dalsi film rezisera Beckera. 8/10.(27.12.2014)

Pro mě úžasný film, potvrzující jednak že v jednoduchosti je krása a druhak že Francouzi umí pořád ještě točit nejlepší filmy o přátelství....A ten dům! A ta zahrada! A ty obrazy! Nádhera! Podobný dojem, neumím ho popsat, snad to že ty nejprostší věci jsou nejlepší a že lidi nejsou tak špatní, ve mě zanechal Příběh Alvina Straighta.(22.4.2014)

Zdánlivě obyčejná konverzace o zdánlivě obyčejných věcech ... ze kterých si můžete poskládat zdánlivě obyčejný život. Je empatická - jak jinak, když ji zahřívá prosté a nezkažené venkovské slunce ... ale na druhou stranu je taky maličko nezáživná - jakoby se jí stýskalo po opojných světlech velkoměsta ... takže je třeba ji v závěru náležitě zdramatizovat, aby mírně znuděný divák čirou náhodou neusnul. Jenomže ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- pomalu, ale jistě začínám být trochu alergická na ty nenápadné, navenek poklidné snímky, kde zčista jasna - a se zřejmým úmyslem - vstupuje do děje TA nemoc, která je noční můrou každého ... nebo alespoň převážné většiny z nás. Vím, že je to čistě můj problém, ale nemůžu si pomoct - jeho důsledkem jsou jen 3 *. Výstižný komentář: Subjektiv(14.4.2014)

Možná tenhle film ocením, až mi bude 50...(3.8.2009)

Velmi příjemný film o spolužácích ze základky, kteří se po letech setkají v rodné vesnici. Hlavní hrdina se po letech vrátí z Paříže hledat své kořeny a asi i smysl života. Hovory s kámošem, který mu dělá zahradníka mu pomůžou najít ztracenou cestu, cena je ale vysoká. Pomalu plynoucí, vcelku obyčejný film, ale silný. Daniel Auteil je jako vždy skvělou volbou...80%(1.10.2011)

Nádhera. Film, postavený na dialogu bez začátku a svým způsobem i konce, může navenek vypadat jako těžko stravitelný, ve skutečnosti jde ale o malý klenot, jemný a půvabný jako květ f Daniel Auteuil a Jean-Pierre Darroussi jsou vynikající dvojka a vztah jejich postav důkazem, že rozdíly mezi lidmi vůbec nemusí být překážkou, pokud je tu ochota k dialogu a dobrá vůle. Obyčejný příběh neobyčejného přátelství.(22.1.2018)

tomu hovorím filmov poézia ... jednoduchá kamera ... príjemné farby vidieka presvetlené slnkom a dialógy. pozerá sa to ako by ste čítali román... žiadny dabing ale milá prítulná francúzština ... Auteuil ako vždy výborný fajnovo doplňovaný Darroussinom.(19.6.2014)

Reziser Jean Becker /Sympaticky dareba/ natocil sympaticku spolocensku konzervacku, v ktorej vladne Daniel Auteuil /Jean od Floretty, Manon od Pramene, Valka Policajtu/ a Jean-Pierre Darroussin /Prilis dlouhe Zasnuby, Umira se jen dvakrat/. Je to jeden z tych filmov, kde chyba dejova linia, ale dialogy su namakane, vidiecke realie centralneho Francuzska su fascinujuce a napriek minutazi 110 minut film dobre a rychlo uplynie. Prosim viac takychto oddychoviek : 88 %(27.2.2016)

Krásný poklidný film o přátelství. Plný optimismu..:)(9.11.2010)

Krásný, dojemný film, který je sice tak nějak o ničem, ale na druhou stranu vám toho řekne víc než si zprvu myslíte.(17.8.2011)

Další důkaz toho, jak jde s minimem prostředků, po většinu času jen s dvěma herci sedícími u jednoho stolu, natočit poutavý příběh. Závěrečné poučení už trochu čekáte, ale nesouhlasím úplně s tím, že zahradník oplývá nějakými zásadními moudry. Naopak, občas mi přijde, že se dost plete, ale o tom ten příběh je. Setkání úspěšného malíře z Paříže a venkovského "balíka" kteří byli kdysi přáteli a znovu se jimi stanou.(21.6.2015)

velký malý film, i když trochu jiný, než jsem očekával...(30.7.2009)

• dormouse

Tedy čekala jsem, že to bude koukatelný kýč, ale ne, že to bude tak moc hloupé. Místy mi to připadalo jako parodie sama sebe. Jaké klišé, po seznámení se zemitým prostým (nereálně moc) bývalým spolužákem, začne malíř malovat prosté veci, které jej obklopují, a rázem mu lidi berou z ruky plátna skoro ještě mokrá. Jediná scéna mi nepřišla věrohodná. Ani patetický projev nad rakví, strašně přehnaná scéna s mladým intelektuálem na vernisáži, obraz nože a provázku...A už vůbec nechápu, proč chtěl městský člověk, který žije sám, založit zeleninovou zahradu a z čeho platil ten krásný venkovský dům s tou úžasnou zahradou, když maloval takové matlaniny.(14.1.2013)

Naivní, ale neuvěřitelně milé poetické pokoukáníčko, jak to jen Francouzi umí. Srdíčko hřeje.(9.7.2014)

"Dám ti jednu radu. Měj u sebe vždy nůž a kus provázku. Pomůže ti vždycky z každý šlamastiky" Na všechny životní trable (jak je i z filmu vidět) nůž a provázek jistě nestačí...Přesto všechno to, co zazní z úst onoho obyčejného nevzdělaného vesnického člověka, který nepozná v rádiu Mozarta, v dialogu s úspěšným malířem z Paříže, je velmi pravdivé. Film o vznikajícím přátelství dvou postarších mužích, jež jsou na první pohled značné protiklady, z nichž ten jistě intelektuálně zdatnější a na první pohled úspěšnější, žije ve finále povrchnější a v podstatě méně naplněný život, má určitě silnou výpověď. Akorát si člověk musí ze začátku trošku zvyknout na ten poněkud specifický filmařský styl s dlouhými dialogy obou hlavních hrdinů, kteří téměř "neslezou z plátna". Herecky to je ale určitě na špičkové úrovni. A závěr je pak opravdu hodně dojemný, byť minimálně v druhé polovině filmu dost předvídatelný.(13.12.2017)

Film plný rozhovorov. A rozhovorov, a ešte rozhovorov. Občas o niečom, ale dosť často pre diváka veľmi prázdnych rozhovorov. Až zazvoní telefón... Ale sila záveru to všetko nevynahradí. –––– A ak ti môžem poradiť, vždycky maj pri sebe nôž a kus špagátu. Nikdy nevieš, kedy sa ti môžu zísť. Daj na mňa.(23.1.2018)

Pekny, mily film s vybornou ustredni dvojkou Darroussin a Auteuil.(18.8.2008)

Komorní dojemný film o krátkém a intenzivním přátelství.(28.8.2013)

Nádherný film o přátelství, lidskosti a životních hodnotách(18.11.2008)

Jasně. Možná se v „Rozhovorech“ až moc tlačí na pilu ve smyslu mezi moudrým a přízemním, duchovním a materiálním, dobrým a zlým. Přesto není od věci si, kor v dnešní době, „návrat ke kořenům člověčenství“ připomenout, na chvíli se zastavit a jen tak být. Ryzí 4 ****.(19.10.2015)