poster

Rozhovory s mým zahradníkem

 • Francie

  Dialogue avec mon jardinier

 • anglický

  Conversation with My Gardener

Drama / Komedie

Francie, 2007, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (72)

 • pakobylka
  ***

  Zdánlivě obyčejná konverzace o zdánlivě obyčejných věcech ... ze kterých si můžete poskládat zdánlivě obyčejný život. Je empatická - jak jinak, když ji zahřívá prosté a nezkažené venkovské slunce ... ale na druhou stranu je taky maličko nezáživná - jakoby se jí stýskalo po opojných světlech velkoměsta ... takže je třeba ji v závěru náležitě zdramatizovat, aby mírně znuděný divák čirou náhodou neusnul. Jenomže ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- pomalu, ale jistě začínám být trochu alergická na ty nenápadné, navenek poklidné snímky, kde zčista jasna - a se zřejmým úmyslem - vstupuje do děje TA nemoc, která je noční můrou každého ... nebo alespoň převážné většiny z nás. Vím, že je to čistě můj problém, ale nemůžu si pomoct - jeho důsledkem jsou jen 3 *. Výstižný komentář: Subjektiv(14.4.2014)

 • Idego
  ***

  Možná tenhle film ocením, až mi bude 50...(3.8.2009)

 • dr.fish
  ****

  Velmi příjemný film o spolužácích ze základky, kteří se po letech setkají v rodné vesnici. Hlavní hrdina se po letech vrátí z Paříže hledat své kořeny a asi i smysl života. Hovory s kámošem, který mu dělá zahradníka mu pomůžou najít ztracenou cestu, cena je ale vysoká. Pomalu plynoucí, vcelku obyčejný film, ale silný. Daniel Auteil je jako vždy skvělou volbou...80%(1.10.2011)

 • laik_60
  *****

  tomu hovorím filmov poézia ... jednoduchá kamera ... príjemné farby vidieka presvetlené slnkom a dialógy. pozerá sa to ako by ste čítali román... žiadny dabing ale milá prítulná francúzština ... Auteuil ako vždy výborný fajnovo doplňovaný Darroussinom.(19.6.2014)

 • Micione
  ****

  Dva muži, každý jakoby z jiného světa, ale přitom tak blízcí. Dobré dialogy, u kterých člověk nezývá , dramatické okamžiky, které tak dobře zná a nakonec znovu ten tvrdý dopad...(14.4.2014)

 • Martin741
  ****

  Reziser Jean Becker /Sympaticky dareba/ natocil sympaticku spolocensku konzervacku, v ktorej vladne Daniel Auteuil /Jean od Floretty, Manon od Pramene, Valka Policajtu/ a Jean-Pierre Darroussin /Prilis dlouhe Zasnuby, Umira se jen dvakrat/. Je to jeden z tych filmov, kde chyba dejova linia, ale dialogy su namakane, vidiecke realie centralneho Francuzska su fascinujuce a napriek minutazi 110 minut film dobre a rychlo uplynie. Prosim viac takychto oddychoviek : 88 %(27.2.2016)

 • lulka5
  ****

  Krásný poklidný film o přátelství. Plný optimismu..:)(9.11.2010)

 • easaque
  ****

  příjemný a poklidný lidský film o každodenních záležitostech i starostech malíře, který se přestěhuje na venkov a jeho zahradníka. Je natočený citlivě, ale bez zbytečné melancholie a přehnaného sentimentu. Moje 4 hvězdičky si určitě zaslouží a spíš si ho užije starší generace. Profesní filmové ztvárnění nijak zvlášť nevybočuje z průměru, ale ani neruší a díky tomu se dá lépe vcítit do jednotlivých postav. Doporučuji i kvůli tomu, že mu nechybí humor a nadhled. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](8.12.2013)

 • jefff
  ****

  Krásný, dojemný film, který je sice tak nějak o ničem, ale na druhou stranu vám toho řekne víc než si zprvu myslíte.(17.8.2011)

 • Teg
  *****

  Další důkaz toho, jak jde s minimem prostředků, po většinu času jen s dvěma herci sedícími u jednoho stolu, natočit poutavý příběh. Závěrečné poučení už trochu čekáte, ale nesouhlasím úplně s tím, že zahradník oplývá nějakými zásadními moudry. Naopak, občas mi přijde, že se dost plete, ale o tom ten příběh je. Setkání úspěšného malíře z Paříže a venkovského "balíka" kteří byli kdysi přáteli a znovu se jimi stanou.(21.6.2015)

 • Alf
  *****

  velký malý film, i když trochu jiný, než jsem očekával...(30.7.2009)

 • dormouse
  **

  Tedy čekala jsem, že to bude koukatelný kýč, ale ne, že to bude tak moc hloupé. Místy mi to připadalo jako parodie sama sebe. Jaké klišé, po seznámení se zemitým prostým (nereálně moc) bývalým spolužákem, začne malíř malovat prosté veci, které jej obklopují, a rázem mu lidi berou z ruky plátna skoro ještě mokrá. Jediná scéna mi nepřišla věrohodná. Ani patetický projev nad rakví, strašně přehnaná scéna s mladým intelektuálem na vernisáži, obraz nože a provázku...A už vůbec nechápu, proč chtěl městský člověk, který žije sám, založit zeleninovou zahradu a z čeho platil ten krásný venkovský dům s tou úžasnou zahradou, když maloval takové matlaniny.(14.1.2013)

 • Lionheart
  ****

  Naivní, ale neuvěřitelně milé poetické pokoukáníčko, jak to jen Francouzi umí. Srdíčko hřeje.(9.7.2014)

 • ddf76
  ****

  Pekny, mily film s vybornou ustredni dvojkou Darroussin a Auteuil.(18.8.2008)

 • Barbarella13
  ****

  Komorní dojemný film o krátkém a intenzivním přátelství.(28.8.2013)

 • patroklos
  *****

  Nádherný film o přátelství, lidskosti a životních hodnotách(18.11.2008)

 • siloalampa
  *****

  Živé, úprimne a krásne. Film utlmuje akékoľvek bolesti na tele i duši. Takéto žánre by som pozeral aj sedem hodín vkuse...(5.9.2011)

 • nula87
  ****

  Velmi příjemný oddychový film 80%(24.5.2014)

 • Richie24
  ****

  Jasně. Možná se v „Rozhovorech“ až moc tlačí na pilu ve smyslu mezi moudrým a přízemním, duchovním a materiálním, dobrým a zlým. Přesto není od věci si, kor v dnešní době, „návrat ke kořenům člověčenství“ připomenout, na chvíli se zastavit a jen tak být. Ryzí 4 ****.(19.10.2015)

 • Rokle
  *****

  Dva dávní přátelé ze základní školy, dva rozdílné pohledy na svět. Jeden nenápadný francouzský film, který svým přístupem rozsvítí na několik příštích týdnů můj život. Bravo!(4.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace