Rozhovory s mým zahradníkem

Conversation with My Gardener

Rozhovory s mojím záhradníkom

Drama / Komedie

Francie, 2007, 110 min

Živé, úprimne a krásne. Film utlmuje akékoľvek bolesti na tele i duši. Takéto žánre by som pozeral aj sedem hodín vkuse...(5.9.2011)

Dva dávní přátelé ze základní školy, dva rozdílné pohledy na svět. Jeden nenápadný francouzský film, který svým přístupem rozsvítí na několik příštích týdnů můj život. Bravo!(4.9.2011)

• dogma97

Měli jsme dostat návod na spokojený život moudrého venkovského lidu, a vyšla z toho banalita.(14.4.2014)

Velmi příjemný oddychový film 80%(24.5.2014)

Je len málo filmov, ktoré Vám v prvej polovici privodia veľa úsmevov na tvári, aby Vám v druhej polovici vtisli slzy dojatia do očí. Toto je jeden z nich. Vrelo odporúčam.(22.1.2018)

• boombang

Souhlasím s Davsonem. A pro ostatní dodávám: pusťte si raději Dobrý ročník s Russellem Crowem.(16.6.2013)

Skvělá úvodní scéna s petardou na dortu, která vtáhne do děje. Pak to jde trochu z kopce, nejen s hlavním hrdinou, ale také s pozorností diváka. Typický francouzský film: sociálno&intelektuálno.(26.1.2014)

Takovy prijemny filmik, občas nějaké to životní moudro, ale docela pomale. Takkvy klasicky stret 2 svetu- bohateho cleveka z mesta a chudeho venkovana.(23.1.2018)

Příjemný film o běžném životě, jeho radostech i strastech. Natočeno a zahráno velice slušně, není důvod dát méně než 4 hvězdičky. 83%.(26.5.2013)

moc pěkný film. O setkání dvou mužů, kteří se spolu kamarádili jako malí kluci. Pak je osud rozdělil a oni se opět potkávají už jako stárnoucí muži. Jak napovídá už název, film se většinu času odehrává jako rozhovor těchto dvou přátel. Jsou tu sice momenty, kdy zajímavost dialogu není až tak vysoká, ale většina času, strávená s tímto filmem, je velmi příjemná, Citlivý, lidský snímek, který dokáže potěšit. Jako komedii jsem to sice moc nevnímal, ale to vůbec nevadí(16.4.2014)

Psát komentář k tomuto filmu by znamenalo jen opakovat to, co je zde tolikrát řečeno. Milý, zábavný, dojemný, malý film s výbornou ústřední dvojkou herců. Doporučuji sledovat s lahvinkou francouzkého vína. :-)(3.1.2009)

Nenáročný film co děje, ale za to oplívající životní moudrostí, láskou a přátelstvím, srdečností, úctou a pokorou ...a hlavně pochopením nejen sebe sama, ale i všedních věcí kolem nás.(13.4.2012)

Příběh, který se v mnohém vymyká dnešní běžné filmové produkci. Kdyby poselství nebylo tolik přímočaré, velmi ráda bych dala pět hvězdiček. Naštěstí rozhovory ponechávají mnohé nevyřčeno a spoléhají na herecký um protagonistů, což se podařilo více než dobře. Daniel Auteuil je výborný, Jean-Pierre Daroussin mě tolik neokouzlil, ale je to jen můj subjektivní dojem. Zkrátka, film mě opravdu moc potěšil a jsem ráda, že jsem si ho v programu povšimla. Jenom ten dabing kdyby si televize dokázala odpustit.(19.4.2014)

film se vám dostane až na dřeň(29.2.2016)

Zábavná tragikomedie, která ukazuje vtipnými dialogy smutnou pravdu. Scénář a herecké výkony dvou hlavních herců jsou nezapomenutelnými. Co mně ale vadilo je útlost a sázka právě jen na onu atmosféru. Jinak vesleý líbivý snímek potěší každého, komu je úzko a i přes téměř žádné problémy (ani počáteční jako u skvělých Nedotknutelných) jsem byl po dokoukání šťasten. Ryzí komedie má být jednoduchá, nevinná, vkusná a zábavná. Tak to bylo i zde. 83%(22.6.2014)

Perfektní film z obyčejného (nikoliv "obyčejného") života dvou stárnoucích pánů. Podpořeno výborným dabingem (Vetchý+Táborský) - hvězdička navíc! . Mám rád filmy o chlapském přátelství, a tady to bylo ještě umocněno určitou (virtuální) nerovností obou mužů. Jean Beker zvládl i finále na jedničku - včetně dovětku z výstavy.(22.6.2014)

Poklidný francouzský snímek o přátelství, o lásce, o životě obecně. Už tak výborná atmosféra je doplněna příjemným humorem a ke konci bohužel i truchlivou náladou. Film uvolní, pobaví, poučí a dojme. Odcházel jsem od něj s takovým tím příjemným pocitem dojetí. Vůbec neváhám a uděluji pět hvězd.(14.7.2014)

1 2 3 4 následující >>