Borci

Komedie / Sportovní

Irsko, 2006, 89 min

Paul Mercier

Paul Mercier

Celkem zábavná podivnost s tematikou pralesního ligového fotbalu a týmu loserů, kterou postaví do latě hodně svérázný kouč Keegan ve výtečném podání Brendana Gleesona. Bylo by to mnohem lepší, kdyby se tvůrci nepokoušeli celé to zdobit mimoňskou biblickou symbolikou (z některých řečí jde hlava kolem, skutečně naprosto mimo mísu) a kdyby byl celý film v rozhodující chvíli sestřihaný tak, aby se z finále nestal zmatený a nesourodý guláš. Bereme-li to jako obdobu Kachyňova Koženého slunce, pak nutno sportovně přiznat, že česká vesnice tyhle irské čutálisty v pohodě strčí do kapsy humorem i atmosférou. A to už vůbec nemluvím o podobně laděných ostrovních věcech, jako je třeba Do naha. Skutečně až druhá liga.(4.12.2007)

Takový podivný film, od kterého jsem si nic nesliboval, ale když jsem ho viděl, tak jsem opravdu "čuměl". Film mě opravdu pobavil. Tihle "borci" mě svým irským humorem a hrozným fotbalem dostali na svou stranu. A navíc Brendan Gleeson je dobrý herec, což ukázal i ve svém dalším snímku "In Bruges".(29.6.2008)

Zábavná Irská komedie, která se nejspíš nebude líbit každému, ale ten kdo má rád humor z ,,ostrova´´ tak si přijde přinejmenším na své...(24.9.2007)

S futbalom som to mal vždy ťažké, pretože filmy s ním ma nikdy nijak zvlášť netrhali za srdce. Športový film s každým iným zameraním si pozriem rád ale okolo futbalu sa toho točí toľko, že na filmovom plátne mi to už nejak nešmakuje. Ale týchto pár minút strávených pozeraním tejto oddychovky určite neľutujem. Našťastie sa film dosť dobre drží na hrane trápnosti, čo zachraňuje aj rola Brendana Gleesona. Ja by som sa na podobných típkov šiel určite pozrieť. 60%.(21.12.2007)