Ming Ming

Když dívka Ming Ming (Zhou Xun) spatří v boxerském ringu bojovníka D (Daniel Wu) a on spatří ji, přeskočí mezi nimi jiskra lásky. Ming Ming chce aby byli spolu, D souhlasí, ale musí sehnat 5 milionu, potom můžou spolu zmizet do Harbinu. Peníze se snaží získat od "Bratra Kočky", který souhlasí pod podmínkou, že spolu vydrží. Vyjednávání se zvrhne a Ming Ming uprchne s penězi a ještě navíc si přivlastní krabičku, na které Bratrovi Kočce hodně záleží. Začíná hon za Ming Ming a ukradenou krabičkou. (sheen)

Adrian

90%. Jeden z "najštýlovejších" filmov (i keď pojem film, tu treba už naozaj transformovať do zaradenia "celovečerný videoklip") poslednej doby, ktorý ma však i srdce, resp. príbeh, i keď ho naplno odhaľuje hlavne až v záverečnej desaťminútovke. Niekto to môže brať ako klamanie telom, resp. nedotiahnutosť zámeru, mne to ovšem iba zintenzívňuje silné emócie budované predtým výlučne obrazom a zvukom. Skúsená hongkongská videoklipárka Susie Au natočila svoj debut nie spôsobom umiernenia svojho štýlu zo sveta "trojminútových" filmov, ale práve naopak. Videoklipovú estetiku ako i jeho samotný spôsob predkladania príbehu rozšírila na celovečerný záber magicky príťažlivým spôsobom, v ktorom divoké sekvencie (strihom i farebnou paletou) a la japonské exploatačné filmy 70´s dokáže v okamihu premeniť na pomalé, osudovosťou a melanchóliou presýtené atmosférické momenty ako vystrihnuté z toho najlepšieho od Wong Kar Waia (Chunking Express mi prišiel na um počas sledovania veľakrát a záver filmu zase spoľahlivo evokuje záver Fallen Angels). Zvolený štýl účinne na diváka prenáša pocit vyprázdnenosti a osamelosti v dnešnom Babylóne sveta, kde nie je problém či už telekomunikačnými, alebo dopravnými prostriedkami prejsť v krátkom okamihu z jedného konca na druhý, ale problém je prekonať túto cestu s niekým blízkym po boku. S niekým, kto by Vás v ten správny okamih chytil za ruku a potiahol... . ()

Shit

Ze začátku to působí jako nesmírnej propletenec postav, kterej snad nikdy nebude dávat smysl, ale to se zanedlouho usadí, divák, respektive moje maličkost, konečně pochopí úlohu a místo postav ve filmu a pak už to jede jak po másle, i přes mírně složitý vyprávění a zanechává to rozhodně zajímavej dojem s takovým trošku mysteriózním nádechem, a to i přes fakt, že konec mohl být rozhodně vypjatější a přímočařejší ()

Vavča

Vizuálně stylizované až přestylizované, zpomalené záběry a estetika přímo skoro až gangsterských filmů na vás útočí celou dobu. Nicméméně je to velmi působivé, jak barvotiskové sekvence tak akční choreografie. Xun Zhuo hraje přesvědčivě dvojroli, už druhý film kde se mi líbila(první byl All About Women). Příběh je ze začátku naprosto klišovitý a takový námět bych spíše hledal u lidí jako Tarantino nebo Ritchie. Ale celé je to zamotanější a postupně od poloviny začne vystupovat více do popředí příběh a emoce postav, srovnání s WKW a Chunking Express/Fallen Angels je na místě. Daniel Wu se ve filmu prakticky jen mihne, více to táhne Tony Yang jako Tu. Viuzální stránka filmu je vskutku úchvatná, ať už barvami, prací kamery nebo slow motion a bullet time, takovou potěchu pro oko jsem dlouho neviděl. Ke kladům připočtěte i povedenou hudební stopu. ()

kikuka

..zmyslové až zmyslené..zábery s akváriami mi evokovali juhokórejské Swiri, celkovo však štýl snímania pripomínal Wongove červené akvarely..veľmi dlho, až do posledných 15-20 minút je film vyslovene vnemový, je sledom udalostí, náhod, zhôd okolností, ktoré skrývajú intímny mikropríbeh - naozaj zmestiteľný do krabičky z ružového dreva..a ešte jeden mikropríbeh - tentokrát mimo nej..zmestí sa do dlane a je o pocite, o tom, zniesť to, že vás niekto drží za ruku.. ()

maddy

Ming Ming je natočený dosť zvláštne, toľko spomalených záberov asi už neuvidím v žiadnom inom filme, bohužiaľ aj tieto kamerové a iné vychytávky (napr. s guličkami) začnú postupne dosť nudiť vďaka prehnanému výskytu. Navyše zo začiatku to takmer nemá moc dej, no aj tak je to dosť zábavné aspoň po takých 20 minút, potom príde nuda, značné zlepšenie nastáva ku konci, ale to už zistujem, že som sa takmer polovicu filmu iba nudil. ()

Ceres

Celý film se mi prakticky nelíbil. Jediné, co alespoň mírní moje zklamání je Zhou Xun v tomhle filmu. Kdyby to celé bylo o půl hodiny kratší, ta nuda by nebyla tak dlouhá. V některých komentářích se tu píše o epickém konci, ale já ten epický konec vůbec nenašel a hudba je také průměrná. WKW je úplně jiná liga, tady s touhle břečkou bych se bál srovnávat. ()

honelnik

Mám rad filmy ako ming ming...mám rád filmy pri ktorých po dvoch minútach viem, že som si mal radsej (zase) pustiť Oldboya. Ming ming je velmi zvláštny film, film kde si nikto neotvorí jogurt bez toho aby z toho nebol dvojminútový spomalený záber (najlepšie trhane spomalený), film v ktorom je oranžovej farby jak nasratej a film kde lietajúce gorále a kornflejky zabíjajú...Vec čo treba pochváliť je práca s kamerou, ovšem prílišná snaha o coolovosť (ktorá z nej plynie) film dosť ubíja a verím, že značná časť ludstva ho vypne do 15 minút. To by ovšem bola veliká škoda, poněvač sa priprávite o dalšie dôvody na vašu kapituláciu, napr. neexistenciu príbehu (teda je tam nejaký ale je vybúchaný v posledných 10minútach). Najvačší infarkt príde zhruba v tridsiatej minúte, keď zistíte, že to nemá 80minút ale hodinu štyridsať a čaká vás ďalšia hodina. ALE asi v 3/4ine nastáva mohutný obrat k lepšiemu, radikálne sa vylepšuje hudba a dovtedy ploché, sterilné scény s divými spomalovačkami, zrýchlovačkami a ostatnými štylistickými srandami získavajú emočný náboj. Tento trend vydrží s menšími prestávkami do konca, ktorý je vzhladom na predchádzajúci dej doslova epický, lenže to mi hodinu života nevráti... Velmi úzkoprofilový film, ktorý bude majoritou prehliadaný ale nájde si tlupy svojich oddaných fanúšikov, ktorí ho ocenia. Normálne by som toho asi bol tiež schopný, ale asi som sa zle vyspal...2* ()

annickka

Vizuálně móc pěkný. Nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že to bylo na úkor příběhu, který tam prakticky chyběl. A taky je to celý trochu chladný, žádný velký emoce. Na škodu to ale zas tak nebylo, protože vynikající práce s kamerou, zpomalenýma záběrama, detailama a lítajícíma kuličkama mě nadchla i tak. ()

milanko8

Tohle neee, zpomalené, zastavené, zrychlené záběry + střih za střihem a rádoby akční scény... strašná trapárna. Best recenze by honelnik (aneb jsem značná část lidstva :D). ()

Bobofon

Děj je přitroublej a forma, na kterou se tvůrci tak zuřivě upnuli, mě iritovala svou urputnou snahou o výjimečnost a neobvyklost. Jedna hvězda za chariosmatického Daniela Wu. ()

muti

to strielanie guliciek bolo v tomto zanri dost off-topic, pripadal som si ako v komixovke. Klan lietajucich zapaliek bol tiez taky na zvazenie... Ming Ming - a girl who really wants the D ;) ()