There's Nothing Out There

Rolfe Kanefsky

Ed Hershberger

Victor Kanefsky

Victor Kanefsky

Výrazným pozitivem rozhodně je, že tvůrci přesně věděli, co se divákům na slasherech a podobných hororech líbí a taky to velkou měrou přenesli do filmu. Ve filmu se tak téměř neustále prohání potencionální oběť/slečna nahoře bez a neustále je slyšet osmdesátková hudba, která příjemně nalaďuje ticho před bouří. Na druhou stranu filmu dost ubližuje amatérský původ, takže v mnohých scénách vidíme špatně zakryté scény, v nichž by měl být nějaký trik (např. skok oknem apod.) a samotné monstrum také není moc děsivé. Je to situované do lehké parodie, což podporuje i postava hororového znalce Mika, jehož hlášky se ale velmi rychle okoukají. Nic nezkazíte, když si film seženete, ale z podobného ranku se mnohem více pobavíte u raných děl Sama Raimiho a Petera Jacksona, tady se výsledek dostavil jen z poloviny. 7/10(26.8.2007)

Byl by to v podstatě klasický béčkový horror (parta teenagerů, osamocená chata v lese atd.), nebýt postavy fanouška horrorů, kterému je od první chvíle jasné ,,o co jde,,. (,,Tomu se říká varovná scéna. Copak to nechápete? Musíme zmizet!"). Vtipný a zábavný film, který na diváka neustále pomrkává.(10.7.2007)

Film, ktorý začne scénou vo videopožičovni, v ktorej sa vystrašená blondínka plazí po podlahe a očami lieta z obalu jedného kultového slasheru na druhý, nemôže byť zlý. To som si povedal a dal som tomuto úletu šancu. A Rolfe Kanefsky prekvapil, s chudobným rozpočtom natočil film, ktorý si uťahuje z pravidiel slasheru i sam zo seba, zachádza tak ďaleko, že bežné chyby v tejto filmovej lige (napr. mikrofón v zábere) používa ako plnohodnotný prvok deja. Samozrejme, už v tom čase sa prejavovala režisérova slabosť vyzliecť čo sa len dá a kedy sa len dá, aj keby sa malo natáčať aj na severnom póle. Hororová komédia zaujala predovšetkým postavou Mika, odborníka na pravidlá slasheru, ktorý ma oči otvorené na každom kroku a od začiatku šípi niečo nekalé (celé to silne pripomína Scream, ale Wes Craven to natočil až o 5 rokov). Aby zachránil svojich kamošov, musí konať rýchlo, pretože ak príliš dlho zaváha, nebude koho zachraňovať, na jeho kumpánov si brúsi chápadla akýsi sliz z vesmíru (a z hnusnej zelenej gumy), ktorý koho nezožerie, toho dokáže zmanipulovať. Celé Rolfovo snaženie je podčiarknuté absurdným humorom, poriadnou dávkou gore a výstavnou hlúposťou väčšiny postáv. Navyše, je to aj citácia Indyho a chrámu skázy, taký film sa proste musí vidieť!(14.2.2019)

Docela vtipná parodie na lesní slashery s emzáckým motivem, která si sympaticky na nic nehraje a snaží se diváka především pobavit. To se jí docela daří, byť zpočátku se to malinko vleče a veškerou zábavu obstarávají náctileté nahotinky (ne že bych si stěžoval :-)). Jakmile se na světlo světa dostaneme zelená žaboidní potvora neznámého původu, je o zábavu teprve postaráno. Souboj party teenagerů s touhle bestií je místy opravdu vtipný a především Mike má sarkastických hlášek na rozdávání. Rozesmála mě velmi vtipná pointa, která podtrhla úsměvný tón celého filmu. Tenhle film zkrátka jako relax funguje báječně a určitě se na něj někdy ještě jednou mrknu.(24.6.2012)

Tak tahle scifi-hororová komedie se vážně povedla a to i přes nepříliš zdařilé a hlavně levné triky. Právě ty však dodali filmu svůj nezaměnitelný půvab a společně se svým humorným pojetím, kdy si tohle béčko na nic nehraje, si mne tvůrci získali. Mám rád, když si ze svého díla dokáže scénárista a režisér v jedné osobě udělat srandu a jejich prvotním úmyslem je diváka především pobavit. Když se k tomu navíc přidá i několik „působivých“ mord scén, mávnu rukou i nad nedostatky, které se tu objevili. Samozřejmě nesmí chybět ani trocha té vkusné erotiky (no a především pohledné herečky) prominu i směšně vypadající monstrum a jeho laserovou show. V neposlední řadě nesmím opomenout ani několik trefných hlášek, kterých je tu dostatek.(13.1.2013)

• - Postava Janet mala byť pôvodne šprt, ale potom, čo bola obsadená brazílskou herečkou Claudiou Flores, sa Janet stala zahraničnou študentkou na štúdijnom pobyte. (beso74)

• - Režisér Rolfe Kanefsky si zahral vo filme cameo – postavu kráčajúceho študenta na internáte. (beso74)

• - Rolfe Kanefsky napísal scenár za 5 dni ešte v čase, keď bol na strednej škole. (beso74)