Soví hnízdo (TV film)

Krimi

Československo, 1981, 62 min

Standardní detektivka, která patří v rámci dobového průměru k těm lepším a zdařilejším. Pátrání po vrahovi nabízí vcelku zajímavou pointu a v závěru není nouze o překvapení. Plejáda vynikajících herců v čele s Luďkem Munzarem potom drží vkusnou úroveň i po mnoha letech, která od natočení tohoto filmu již uplynula.(7.5.2016)

• dobytek

Evžen Sokolovský byl opravdu bizarní tvůrce. Když zrovna netočil perly typu Chlapci a chlapi nebo Okres na severu, tak si střihnul takovouhle televizní mini-detektivku. Oficiální text distributora vypadá docela slibně, herecký obsazení taky neni nejhorší a výsledek stojí za hovno. Je to akorát samý soudruhování, dramatický chvíle vypadaj spíš komicky a hraje do toho nějaká šílená hudba. 35%(26.4.2015)

Tak největší úchyl je režisér kterej (Spoiler) připraví osmiletý holce obzvlášť krutou smrt znásilnění a zavraždění úchylným shnilým dědkem. Ano vrahem v tomto případě není zahradník, ale pytlák! Pytlák je sadista a když zrovna neklade oka na pytlácké stezce tak przní a vraždí červený karkulky! A sakra teď jsem vykecal celou pointu, no co už tak ten koment nečtěte. Jinak průměrná detektivka, která neoslní ani neurazí. Munzar je držák jako vždy a jeho výkon je na filmu to nejlepší. Pointa trochu předvídatelná, ale ušlo to.55%(31.5.2014)

• blackrain

Mě přišlo, že to bylo mnohem delší, než je uváděná stopáž. Asi to bylo tím, že tady není nic napínavého nebo něco zamotaného. Dokonce tu chtěli odvézt pozornost na něhoko jiného. Ale udělali to až příliš okatě, takže muselo být hned jasné, že ten to být nemůže. Námět byl dobrý a herecké obsazení taky. Škoda jen, že tomu chybělo více šťávy. Mohlo to být mnohem zajímavější.(27.5.2013)

Nenudil som sa, keď som to sústredene sledoval; keď moja divácka koncentrácia poľavovala, prestávalo ma to aj baviť a dostával som sa do stavu, ktorý popisuje Rosalinda. Zážitok z tejto inscenácie si teda zrejme divák musí "odpracovať". Prekvapuje ma, že v r. 1981 bola na obrazovku pustená zápletka s pedofilom. Riešenie je tak trochu poirotovské (vzdychanie vyšetrovateľa nad tým, aké je všetko nejasné, vzápätí ale nasleduje zhromaždenie podozrivých a suverénne usvedčenie - "vyveštenie" - viníka). Neboli tu nutné extra oduševnelé herecké výkony, ktoré (preto?) nedopadli ani najhoršie, rozpaky vyvoláva iba výstup predstaviteľa vraha v momente, keď jeho postavu usvedčia a zatknú. Nechutne televízny obraz, inak ale slušné, prinajmenšom priemerné krimi, takže hodnotím za *** a zvažujem i ****.(6.11.2011)