Pohádka o ebenovém koni (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 51 min

Tak tady vypada Marta (jako perska princezna) hodne sexy... Dobre obsazena a docela zajimava, studiova pohadka. 3+(23.4.2015)

Teda ja letet na ebenovem koni vysoko v oblacich , jak se drzim hrivy a nedelam baletni kreace jako tento postarsi princ , ktery se potom dostane do nepozorovan do haremu . Petr Cepek jako napadnik sladke princezny je jediny na koho sedi jeji vyrok " Ma oci jako upir" V popisku mi nesedi V jedne orientalni zemi.....Vypadali spise jako v nasi rodne hroude a teprve exoticka princezna byla orientalni.(9.8.2012)

Čtyřicet let starý orientální příběh natočený podle předlohy Františka Hrubína se mi i po letech docela líbil. Jedná se o pohádku s levnou studiovou výpravou a jednoduchými efekty. Z druhé strany - co se ušetřilo za kulisy, to vynahradily pěkné kostýmy a skvělé herecké obsazení populárními herci. Pešek, Vančurová, Voska, Steinmasslová, Štěpánek, Čepek - co jméno, to hvězda své doby.(25.11.2018)

Další z mnoha starých kulisovek, které nás přesvědčují o tom, že aby pohádka byla výpravná, není třeba vyhodit statisíce na cestu kamsi, ale stačí kus pomalovaného papundeklu. Pravdu má ten, kdo v Severním království nevidí Orient, už podle jmen prince a princezny. Poznámka princezny Adélky, že obchodník Damián má oči jako upír, nejspíš předznamenávala všechny Tvajlajty příštích generací. Konec obchodníkův potom to, kam upíři patří - na galeje. Marta Vančurová byla krásná orientální princezna. Jenom se podivuju nad tím, jak se hranice všech království stíraly a všichni se spolu bez problémů dorozuměli, i když co já vím, třeba se všichni členové královského rodu Severního království prozíravě učili perštinu a fársí, beztak se to za chvíli budeme učit všichni.(3.8.2014)

• Tommassi3

"Málo je zázraků v životě, ale mladá láska je největším z divů světa.." Kterak Jordánová z Šiktancova a Hrubínova Ebenového koně i s plejádou výtečných herců udělala koně trojského, vpravdě divadelního.. Inu, prkna jako prkna !!(14.9.2019)