Francie (festivalový název)

La France

Drama / Muzikál / Romantický / Válečný

Francie, 2007, 102 min

• Jakubisko

LFŠ 2007 ... bohužel jsem neviděl celé, tak nehodnotím...ale možná škoda, protože film na mě působil příjemně a ty zajímavé hudební vložky byly prostě dokonalé...už kvůli nim bych snímek rád dokoukal :)(29.7.2007)

Film docela zajímavej, hudební vložky docela komické, ale i ty dotvářeli všudepřítomnou pachuť války. Je to komorní snímkem, kterej je sice válečnej, ale samotnou válku v něm neuvidíte, což je dobře a nejspíš by na ní ani nebyli peníze - vadilo mi pár kiksů (kolejničky na jízdu kamerou, umělej sníh jenom na jednom koci - tady se teda sám se sebou přu jestli to nebyl spíš písek - no a pak pochybná hra světel) Jistojistě se vám na to vyplatí kouknout, když skousnete, že se koukáte na spíš nezávislej snímek, kterej se honosím tak objemným názvem(22.11.2008)

• ste

Hudební vložky byly moc násilné a neopodstatněné, celý film ač nedlouhý byl nesmírně nudný, z postav vojáků jsme neměli možnost poznat kohokoliv blíže, motivy a jednání hlavní ženské postavy mi taky zůstaly utajeny. Možná jsem to nepochopila, ale byla to pro mě jen velká nuda.(26.11.2008)