Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)
Trailer

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Trailer

Matty

Sjíždění peřejí na vlastnoručně vyrobeném voru, horolezectví na kluzkých skalách bez jištění, ochočování divokých koní, mrazivá pouštní noc ve společnosti chřestýšů. To vše doplněno poučným komentářem poučeného dobrodruha. Dokument napěchovaný informacemi se snoubí s neskutečným adrenalinem. Na každou epizodu zírám v tichém úžasu a zároveň doufám, že v životě nebudu muset použít Gryllsových metod nezbytných k přežití. Nikdy bych třeba nevěřil, co všechno dokáže pozřít hladový člověk. Přestože mám k přírodě obdobný vztah jako Angličané k pytlíkovému čaji, jde pro mne o jeden z nejvíce fascinujících "reality" seriálů. (Na Discovery vysíláno pod názvem Nutné k přežití.) Apendix: pozření jačího oka - nezapomenu... 90% ()

Pítrs85

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-) ()

Chrustyn

Fantasitcký a nesmírně zábavný dokumentární seriál, který by měl fungovat jako návod pro přežítí v nehostinných podmínkách kruté a nelítostné divočiny. Pro nás Čechy (a Slováky) to sice takový efekt nemá, protože Grylls nechodí po Šumavě nebo Krkonoších, kde bychom jeho rady nejspíš nepoužili ale spíše po místech kam se většina z nás v životě nepodívá. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o velice zábavnou a docela napínavou podívanou plnou zajímavých informací jak přežít v divočině. Vyprahlé pouště, husté lesy, džungle, vyhaslé sopky, teplo, zima, déšť, divoká zvířata, jedovatí hadi a spousta jiné havěti a spousty dalších nepříjemných věcí, to všechno musí "Medvěd" Grylls zvládnout aby přežil a dostal se zpátky do civilizace. Pokud nemáte nic proti přírodě a máte silný žaludek (jako hlavní chody se pravidelně podávájí plazy a jakýkoliv hmyz, který je v dohledu a různé jiné pochutiny, které najdete v nejbližší asijské restauraci) je to jasná volba. ()

cariada

Hodně originální dokument o muži co nás učí přežít kde se dá. Mnohdy je to opravdu hodně nechutné a bizardní viz třeba pití vlastní moči či mačkat si do úst obsah žaludku zdechlého velblouda (opravdu humus). Máme možnost vidět jak pojídá kde co a musí se dostat z těch nejhorších míst naší planety. Asi nikdo by to nechtěl zkusit po něm. ()

zipper111

Neskutečnej borec, kterej i přes to, že má za sebou štáb a objevily se rúzné zvěsti o tom, že je to celé podvod.... žere nechutný hmyzy, pije svojí moč, loví hady a prostě neskutečně boj o přežití dává. Opravdu člověk, kterej si zaslouží můj obdiv!(hlavně za to co dokázal, pořad je jen třešnička...) (btw jedinej pořad, na který se kouknu v televizi, kterou vlastně ani nemám :D) ()

• Podobne ako s nožmi je to aj s hodinkami. Bear pravidelne strieda značky: Casio Dynamic Wave Ceptor, Bremont ALT1-P a Breiting Emergency diver pro black. (Greenpeacak)
  • Bear Grylls je alergický na žihadlá. (ČSFD)
  • Producent pořadu Steve Rankin byl při vyhledávání nových natáčecích míst v Kostarice uštknut zmyjí do nohy. I přestože dostal protijed, jeho noha začala hnít a musel dostat štěp tkáně ze stehna. (Attta)