Nutné k přežití (TV pořad)

Boj o přežití

Šance na přežití

Muž vs. divočina

Bear Grylls: Muž vs. divočina

• český

Bear Grylls: přežít za každou cenu

Man vs. Wild

Born Survivor: Bear Grylls

Ultimate Survival

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Macgyver, Chuck Norris a teď Bear Grylls. Je úplně jedno, že ho doprovází štáb a pomáhá mu. To by to taky mohlo po 3 dílech skončit, buď kvůli malé působivosti jedné kamery a většinou Bear za ní, případně, protože by se Bear někde zabil. Může mít jistění, ale ta příroda, ty zvířátka, ty propasti - to je reálné. (až na žhnoucí lávu, zřejmě) Pokud ovšem tohle překousnete, určitě se i něco dozvíte, protože sic sem tam dal nějakou špatnou radu, pořád je tam těch zbývajících 40 minut, kdy dává rady dobré. A když vás přestane bavit, co zrovna Bear dělá, můžete se kochat terénem, který ho obklopuje. Pořád je na co se dívat. Pořád je co poslouhat. Pořád je to jen člověk. A k tématu konzumace potravin - jeho stravovací návyky bych pouštěl dětem ve školních jídelnách, aby si tu polívčičku a univerzální hnědou omáčku pořádně vychutnali, protože může být hůř.(6.3.2010)

Bear Grylls je to nejlepší, co nás kdy mohlo v subžánru realityshow potkat!:) Když ho člověk vidí dělat všechny ty šílenosti, má chuť to taky zkusit... i když já bych mu stačil tak možná první minutu, než se zorientuje a vyrazí. Pak by tomu museli vymyslet DALŠÍ MATOUCÍ název, ve stylu "Jak přežít s otravnou přítěží". Je fakt neuvěřitelný, co všechno si dovolí a zvládne. Klobouk dolů před ním a jeho štábem! Pomyšlení na ně mi dodá odvahu jít v lese vždycky ještě o trochu dál, tam kde to neznám;)(10.11.2010)

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-)(13.7.2011)

1.díl Polární kruh 4*; 2.díl Alabama 4*; 3.díl Vietnam 3*; 4.díl Texas 4*; 5.díl Aliaska 5*; 6.díl Irsko 3*, 7.díl Dominikánská republika 4*; 8.díl Turecko 5*; 9.díl Jižní Dakota (USA) 5*; 10.díl Namibie 5*; 11.díl Tichomořské ostrovy 5*; 12.díl Transylvania (Rumunsko) 5*; 13.díl Oregon 4*; 14.díl Sierra Nevada 4*; 15.díl džungle Belize 5*; 16.díl Sahara I. 4*; 17.díl Sahara II. 5*; 18.díl Poušť Baja (Mexiko) 5*; 19.díl Kruh ohne (Sumatra) 4*; 20.díl Yukon (Kanada) 4*; 21.díl Zambie 4*; 22.díl Čína 3*; 23.díl Montana 5*; 24.díl ;(30.8.2010)

Na něco takovéhleho bych se dokázal dívat denně. Nejen že je to inspirující, ale přibližuje to divokou přírodu z každého koutu zeměkoule a to je to, co mi chybí - inspirovat se přírodou, vidět místa, kam se pravděpodobně nikdy nedostanu a obdivovat jejich krásu. Navíc, kdybych se do nich někdy dostal, tak tenhle blázen by mi mohl aspoň trochu poradit. Ale žrát škorpiony, pít ze sloního hovna nebo velbloudího těla...či žrát kozlí varlata na poušti...to fakt ne.(14.3.2010)

• - Pred každou epizódou sa v danej oblasti robí prieskum a následne Grylls dva dni vypracúva stratégiu ako prežiť. Grylls sám povedal, že pozná 80% toho, čo sa stane vopred. (Greenpeacak)

• - Spolu s Bearem Gryllsem si přežití v divočině vyzkoušelo i několik celebrit, a to například Will Ferrell nebo Jake Gyllenhaal. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Bear Grylls odhalil, že v pouštní epizodě nepil vlastní moč jenom on, ale i zbytek štábu. Nenesli sebou žádnou vodu navíc a chtěli mít zkušenost, jaké je zůstat bez prostředků a muset se uchýlit k čemukoli, jen aby přežili. (džanik)