Nutné k přežití (TV pořad)

Boj o přežití

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Tony Lee

Mike Denny

Naprosto ultimátní šílenec, který než vyrazí z domu tak si s sebou vezme nůž a křesadlo, doma nechá pud sebezáchovy a chuťové buňky, a jde se s chutí zakousnout do první jedlý žáby, kterou potká. (mimochodem, to bych radši sežral jednoho člena štábu, než kousat žábě hlavu) :D Každopádně veškerej obdiv a uznání patří Bearu Gryllsovi za neskutečné ukázky přežití ve všech nemyslitelných a okrajově i myslitelných podmínkách.(29.7.2012)

"Moč obsahuje 95 % vody, ale pite ju iba čerstvú.Pridlhé čakanie z nej urobí liaheń pre bakterie........Môžete urobiť to, že vypijete tekutinu z čerstvého slonieho trusu, celkom nechutné, ale môže vám to zachrániť život..."....,,,,,,...."Argghh :(..rozhodne som už pil lepšieveci!" Takto Bear Grylls doslova opisuje návody ako prežiť a pred kamerou to predvádza v praxi.Je chrobáky, hadov, škorpiony, byliny, trávy.Nauči vás zakladať ohen v divočine..neváha skočiť do vody pod ľadom, či do bažiny a ukáže ako z nej von.Skrátka predvádza ako si zachrániť život na najnebezpečnejších miestach na svete.Stručné 43 minútové zhrnutie všetkých častí je v nasledujúcom odkaze. Boj o přežití - Základní principy .......................................................................................................................................................................................................................... Koho zaujíma táto téma, tak jednoznačne odporúčam zohnať si knížku SAS příručka jak přežít (22.1.2013)

Rád pozerám programy na kanáloch Spektrum, Discovery a National Geographic. A k najobľúbenejším patrí seriál Ultimate Survival. Len som ho dlho nevedel nájsť v databáze ČSFD. Je šokujúce, čo všetko dokáže Bear Grylls podniknúť, aby prežil. Potvrdzuje to tézu, že prežitie v mimoriadnych situáciách si vyžaduje mimoriadne skutky. Jeho vynaliezavosť je neuveriteľná. A tým fajnovejším neostáva nič iné, iba sa nehostinným miestam zďaleka vyhýbať. I keď niečo z toho, čo vidíme v seriáli možno uplatníme aj v situáciách, ktoré na prvý pohľad vyzerali nevinne. Do pozornosti odporúčam aj knihu Ives: Strach v hrsti prachu.(30.12.2009)

jist jeste nestravene jablko z vykalu medveda nebo si dat larvicku, coz takhle si po vydatnych jaccich jatrach dat i jeho oko, ktere je xkrat vyzivnejsi nez steak!! proc si na sibiri v minus triceti nepreplavat reku nahej a vsem ukazat jak se zachovat, kdyby nedebojze se nekdo v tyhle situaci ocitnul. jako Bear nevidim spatnej duvod si pres noc lehnout do vykuchanyho velblouda na pousti nebo si sebou tahat hadi kuzi plnou moci!! Pokazdy kdyz vidim jeho dil, tak me vzdy necim hrozive "rozstipe", priznam se, ze obcas je mi soufl, ale obdiv ten SAS vycvicenej dobrodruh ma u me velikej!! jak by rek Bear - JUST EAT IT!!!!!!(11.9.2009)

ja...neviem prečo, ale tento seriál mi príde nezmyslený hazard zo životom...aj keď veľa sa dozvieme ale priznajme si....kto z nás sa kedy ocitne na alpskom ľadovci, bude sa musieť skovať do mŕtvej ťavy alebo bude musieť prebrodiť úplne nahý ľadovú rieku? Asi nikto, no za pozretie to predsa len stojí...:)(15.5.2011)

• - Podobne ako s nožmi je to aj s hodinkami. Bear pravidelne strieda značky: Casio Dynamic Wave Ceptor, Bremont ALT1-P a Breiting Emergency diver pro black. (Greenpeacak)

• - Bear Grills je bývalým členom anglickej elitnej jednotky SAS, ktorá je preslávená práve náročným tréningom prežitia v divočine. V jednotlivých dieloch sa Bear často zmieňuje o skúsenostiach z SAS. (Odpocivadlo)

• - Zoznam tekutín, pomocou ktorých sa snažil uspokojiť smäd: vlastná moč (niekoľkokrát), krv, špinavá voda z kaluží a nezdravých stojatých vôd, voda zo žalúdka ťavy, voda z vymačkaného slonieho trusu, tekutina z korytnačky a rôzne miazgy z rastlín i stromov. (Greenpeacak)