Nutné k přežití

(pořad)
  • Česko Boj o přežití (více)
Trailer

VOD (1)

Série(7) / Epizody(67)

Bývalý elitní voják Bear Grylls bude vaším průvodcem divočinou. Ukáže vám, jak přežít na těch nejvíce nehostinných místech naší planety. To všechno bez pořádné výbavy, jídla i pití. Půjde mu při tom o život... Zkušený dobrodruh a expert na přežití v divočině Bear Grylls cestuje po světě a na nejméně pohostinných místech naší planety se zas a znovu pouští do tuhého souboje člověka s nespoutanou přírodou. To, co by jiné spolehlivě zabilo, je pro něj příležitost vychutnat si natáčení napínavého televizního průvodce extrémního cestovatele. Bear Grylls sloužil ve speciálních jednotkách britské armády a má za sebou zvláštní výcvik přežití v nejtěžších podmínkách. V první várce epizod se mimo jiné ocitá uprostřed ničeho v kanadské části Skalnatých hor, na poušti Moab v Utahu, v nitru deštného pralesa na Kostarice, na ostrých hřebenech aljašských hor, na vyprahlých pláních Sierra Nevady nebo ve sluncem spalované africké savaně a vyzbrojen jen naprostými nezbytnosti k přežití si musí najít cestu zpátky do civilizace. (TV Prima)

Trailer

Pítrs85

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-) ()

MM_Ramone

Edward Michael Grylls, prezývaný Bear (medveď), je týpek, ktorého len tak niečo nezaskočí. Svoje dlhoročné skúsenosti a náročný výcvik z armády, špeciálnych vojenských jednotiek SAS teraz využíva ku tomu, aby ukázal televíznym divákom, to ako sa dá prežiť v skutočne nezávideniahodných situáciach. Dokáže prežiť na tých najnehostinejších, najnebezpečnejších miestach. Nezloží ho vyprahnutá púšť, hustý prales, zahnívajúce močiare ani chladné ľadové planiny. Jeho vytrvalosť, zručnosť, fyzická aj psychická kondícia a znalosti prírody sú obdivuhodné. Je to chlapík, ktorý dobre vie, čo je "Nutné k prežitiu". *** ()

blitzer

Na začátku je potřeba přijmout skutečnost, že většina situací, které se alespoň v prvních dílech seriálu tváří jako 100% reálné, jsou uměle vyvolané. Bear tedy běhá po horách/lese/džungli/poušti atd. pouze když jede kamera a po pozření několika syrových žížal, brouků, hadů a další havěti si skočí na pár hambáčů do nejbližšího Mekáče. Když tedy toto akceptujeme, odpadne nám reality-show prvek a zbyde pouze prvek naučný. Což není málo. Otázkou ovšem je, do jaké míry jsou všechny rady skutečně přínosem a kdy jsou zahrány pouze na efekt (problém zejména novějších dílů). Tak se můžete například v prvním díle dozvědět, že "i když je voda z potoka křišťálově čistá, je vhodné ji vždy převařit" a o pár dílů později vidíte, jak si Bear ždíme odpornou tekutinu ze sloního hovna přímo do pusy. ()

Matty

Sjíždění peřejí na vlastnoručně vyrobeném voru, horolezectví na kluzkých skalách bez jištění, ochočování divokých koní, mrazivá pouštní noc ve společnosti chřestýšů. To vše doplněno poučným komentářem poučeného dobrodruha. Dokument napěchovaný informacemi se snoubí s neskutečným adrenalinem. Na každou epizodu zírám v tichém úžasu a zároveň doufám, že v životě nebudu muset použít Gryllsových metod nezbytných k přežití. Nikdy bych třeba nevěřil, co všechno dokáže pozřít hladový člověk. Přestože mám k přírodě obdobný vztah jako Angličané k pytlíkovému čaji, jde pro mne o jeden z nejvíce fascinujících "reality" seriálů. (Na Discovery vysíláno pod názvem Nutné k přežití.) Apendix: pozření jačího oka - nezapomenu... 90% ()

TomikZlesa

To že tenhle seriál o přežití není tak úplně na ostro musí být jasný každýmu normálnímu divákovi, ale ot to ani tolik nejde. Představa že si to Bear natáčí sám na ruční kameru je děsivější než jeho schopnost přežít všude. Člověk obdivuje různé filmové hrdiny a až tady si uvědomí že jediný hrdina je právě Bear. Postaví si přístřešek všude, sežere všechno (už jen čekám kdy sežere hovno - taky k tomu došlo) a k tomu navíc nádherná příroda. To že tenhle člověk bude asi tak trošku magor není pochyb, ale kdo ví kdy se nám jeho rady a návody budou hodit :-) Občas je mi akurát líto těch jeho večeří a obědů. ()

• Bear Grylls v pořadu několikrát zmíňil, že kvalitní obuv je základem. V jeho pořadu je možné zahlédnout ho v botách značky Merrell, většinou v modelu Merrell Chameleon Hex nebo Merrell Chameleon Wrap Slam. (ČSFD)
  • Celý štáb musel pred začatím natáčania prejsť výcvikom horolezectva a kurzom prežitia. (Philip_J_Fry)
  • Spolu s Bearem Gryllsem si přežití v divočině vyzkoušelo i několik celebrit, a to například Will Ferrell nebo Jake Gyllenhaal. (ČSFD)