Nutné k přežití (TV pořad)

Boj o přežití

Šance na přežití

Muž vs. divočina

Bear Grylls: Muž vs. divočina

• český

Bear Grylls: přežít za každou cenu

Man vs. Wild

Born Survivor: Bear Grylls

Ultimate Survival

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Vynikajúci poučný seriál. Videl som prvé štyri série a najmä prvé dve hodnotím vysoko. V tretej a štvrtej ma už rozčuľovali najmä typicky americké spoty (napr. čo ešte uvidíme a pod.). Inak kvalita, okrem Beara Gryllsa si veľkú pochvalu zaslúži aj jeho štáb, ktorý sa tiež často vystavoval ohrozeniu života.(21.11.2008)

Bear Grylls je nádhernej chlap. Ale o to tady přece nejde, že. Anebo, kdo ví ... :) Parádní průvodce cestováním v extrémních podmínkách. Ne, že bych nějaké takové cestování nějak vyhledávala, spousta příjemných chvil na řadě dětských táborů a obdiv k přírodě jako takové se asi nepočítá, ale dívá se na to vážně pěkně. Tohle je zábava na úrovni, poučná, občas šokující a velmi zajímavá.(8.6.2015)

Řekl bych, že každému, kdo u tohoto seriálu z produkce Discovery aspoň trochu přemýšlel, musí být jasné, že nám všem, kterým by se "podařilo" na některou tu nepohostinnou oblast dostat, dává Bear Grylis návod, jak se s místními podmínkami poprat, nesnaží se nám nakukat, že se právě i on dostal někam, kde se těžko žije, vzal s sebou kameru a teď nám ukáže, jak tam a tam přežil- je to prostě takový "extrémní cestovní guide". Jenom jedna rada Grylisi- "želva je kámoš, želva se nejí!" :-)(13.7.2011)

Po první sérii je to za 4 hvězdičky. Je to návykový seriál, i když jen jej sledovat není to pravé dobrodružství. Bear Grylls mi hodně připomína Christiana Baela. Třetí sérii mám za sebou. I když se díly dost opakují a techniky přežití jsou víceméně pořád stejné, stále je na co se dívat. Někdy ale nechápu Gryllsovo jednání, když např. na Sibiři nenosí čepici a v jiném díle říká, že když v zimě nemáte pokrývku hlavy, uniká vám 40% tepla.(16.9.2011)

Neskutečnej borec, kterej i přes to, že má za sebou štáb a objevily se rúzné zvěsti o tom, že je to celé podvod.... žere nechutný hmyzy, pije svojí moč, loví hady a prostě neskutečně boj o přežití dává. Opravdu člověk, kterej si zaslouží můj obdiv!(hlavně za to co dokázal, pořad je jen třešnička...) (btw jedinej pořad, na který se kouknu v televizi, kterou vlastně ani nemám :D)(16.1.2010)

• - Firma Gerber prodává vybavení pro přežití nesoucí název „Bear Grylls“. Design vybavení vychází právě ze vzájemné spolupráce Gerberu a Beara. (fox171cz)

• - Bearove skutočné meno je Edward Michael Grylls. (Philip_J_Fry)

• - Bear Grylls v seriáli často prezentuje, ako dôležitá je viera a ako pomáha pri stratégii prežitia. Sám je kresťan. (Greenpeacak)