Nutné k přežití (TV pořad)

Boj o přežití

Šance na přežití

Muž vs. divočina

Bear Grylls: Muž vs. divočina

• český

Bear Grylls: přežít za každou cenu

Man vs. Wild

Born Survivor: Bear Grylls

Ultimate Survival

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Macgyver, Chuck Norris a teď Bear Grylls. Je úplně jedno, že ho doprovází štáb a pomáhá mu. To by to taky mohlo po 3 dílech skončit, buď kvůli malé působivosti jedné kamery a většinou Bear za ní, případně, protože by se Bear někde zabil. Může mít jistění, ale ta příroda, ty zvířátka, ty propasti - to je reálné. (až na žhnoucí lávu, zřejmě) Pokud ovšem tohle překousnete, určitě se i něco dozvíte, protože sic sem tam dal nějakou špatnou radu, pořád je tam těch zbývajících 40 minut, kdy dává rady dobré. A když vás přestane bavit, co zrovna Bear dělá, můžete se kochat terénem, který ho obklopuje. Pořád je na co se dívat. Pořád je co poslouhat. Pořád je to jen člověk. A k tématu konzumace potravin - jeho stravovací návyky bych pouštěl dětem ve školních jídelnách, aby si tu polívčičku a univerzální hnědou omáčku pořádně vychutnali, protože může být hůř.(6.3.2010)

Vynikajúci poučný seriál. Videl som prvé štyri série a najmä prvé dve hodnotím vysoko. V tretej a štvrtej ma už rozčuľovali najmä typicky americké spoty (napr. čo ešte uvidíme a pod.). Inak kvalita, okrem Beara Gryllsa si veľkú pochvalu zaslúži aj jeho štáb, ktorý sa tiež často vystavoval ohrozeniu života.(21.11.2008)

Jo tak tohle já můžu. Pořady, dokumenty i filmy o přežití v přírodě a poznávání různých koutů světa prostě žeru. Provedení, kdy se Bear Grylls vžije do role ztraceného turisty, je výborné. Škoda toho, že jsou některé situace, podle informací v zajímavostech naaranžované. Na druhou stranu o to víc znalostí divák získá. Doporučoval bych na základních školách vyměnit hodinu zeměpisu za hodinu tohoto pořadu. 90%(22.1.2012)

Bear Grylls je to nejlepší, co nás kdy mohlo v subžánru realityshow potkat!:) Když ho člověk vidí dělat všechny ty šílenosti, má chuť to taky zkusit... i když já bych mu stačil tak možná první minutu, než se zorientuje a vyrazí. Pak by tomu museli vymyslet DALŠÍ MATOUCÍ název, ve stylu "Jak přežít s otravnou přítěží". Je fakt neuvěřitelný, co všechno si dovolí a zvládne. Klobouk dolů před ním a jeho štábem! Pomyšlení na ně mi dodá odvahu jít v lese vždycky ještě o trochu dál, tam kde to neznám;)(10.11.2010)

Z každého dílu dýchá pocit, že je to vše připravené, že za kameramanem stojí tým hrdlořezů, kteří Bearovi stloukají vor, chytají zvěř, z marcipánu vyrábí imitace červů a v noci dělají stínové divadlo na stěnu skaliska, aby se Bear nenudil mezi natáčením. To všechno beru, protože i přes to všechno je seriál velice zábavný a zároveň poučný. Dech beroucí dobrodružství je natolik podmanivé, že divák nakonec na toho kameramana a jeho tým brzo zapomene a plně se nechá vtáhnout do zrádné a nebezpečné divočiny. Pro ty, co se v životě nedostanou dál, jak na dovolenou do Bulharska asi není takovým přínosem, ale i tak lze zde čerpat neocenitelné rady nutné k přežití. A úplně je pak nejlepší, když na konci Bear Grylls grills a bear.(31.5.2011)

• - Keď sa Bear nachádza v divočine, v topánke má schovanú fotku svojej rodiny. (Philip_J_Fry)

• - Již v roce 2006 vyšlo najevo, že ne všechny scény jsou autentické. 1) Grylls strávil noc v motelu místo v poušti jak bylo prezentováno v pořadu. 2) Na výrobě raftu se podíleli členové štábu, ale měl být vyroben jen Gryllsem. 3) Grylls zkoušel jezdit na divokém koni, ale kůň nebyl divoký - štáb si ho půjčil z farmy. 4) Natáčení mělo probíhat na opuštěném ostrově v Jižním Pacifiku, ale ve skutečnosti probíhalo v oblíbené filmařské lokalitě na Havaji. Všechny incidenty Channel 4 přiznal s tím, že se nejedná o dokument, ale o "návod jak přežít" a všechny tyto incidenty jsou v tomto kontextu akceptovatelné. (Riker)

• - V roku 2008 vydal Grylls v spolupráci Discovery knihu, ktorá obsahuje tipy ako prežiť. (Greenpeacak)