Napříč časem

From Time to Time

Naprieč časom

Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie, 2009, 95 min

Drama suché jak rohlík. Ale ve správném rozpoložení se dá tahle britská dieta skousnout.(19.7.2017)

• D.Moore

Maximálně nesympatický představitel hlavní role, nedramatický příběh bez jakéhokoliv zvratu či závanu napětí, nepřekvapivě jednající nijaké postavy, překvapivě obyčejná Eshkeriho hudba.... Nebýt Maggie Smith, kterou je radost vidět kdekoliv a kdykoliv, a půvabné Carice van Houten, byla by to jedna hvězda. Hodina a půl se už dlouho tak příšerně nevlekla.__Postřehové P.S. Timothy Spall by si v nějakém filmu mohl zahrát otce Nicka Frosta.(10.9.2011)

Ďalší zo snímkov s pre mňa zaujímavým námetom a motívom, kde hrá hlavnú úlohu čas. V tomto prípade jeho šikovne vymyslené prelínanie, a to v rámci dvoch časových rovín. Tiež ma potešilo, že sa tu zišla pomerne silná zostava, avšak žiaľ všetky tu prítomné herecké esá hrali iba vedľajšie postavy. Tá hlavná sa ušla chalanovi, ktorý toho teda moc nepredviedol. Ale to by sa dalo ešte prekusnúť. Väčšia škoda je, že aj keď je nosná kostra príbehu v rámci dvoch časových rovín s ich vzájomným prelínaním ohľadom postupného odkrývania rodinného tajomstva pomere zaujímavá, výstavba a koncepcia dejovej linky bola v niektorých miestach pomerne chaotická. Tiež na záver to chcelo ešte nejaký nápad a uvítal by som aj viac emócií. Akosi to v tomto smere na mňa pôsobilo neutrálne. Priemer. 60/100(11.7.2017)

Napříč časem vypadá vzhledově jako průměrný televizní film, ve kterém mě nejvíce zaujala (samozřejmě) Maggie Smith a nádherná výprava. Příběh sám o sobě nebyl špatný ani tuctový, ale něco tomu prostě chybělo, něco, co by mě nenutilo tak často sledovat hodiny. Ale rozhodně nelituji, že jsem tento snímek zhlédnul. Zkrátka sympatická oddychovka na volné odpoledne, která neohromí, ale ani nerozčílí.(16.8.2012)

• honajz

Takové trochu televizní, trochu šmrncnuté Lvem, čarodějnicí a skříní, pomalu vyprávěné bez větších zvratů, asi jsem čekal víc. Nelíbila se mi kamera, z anglického venkova se dá vytřískat daleko víc a tahle byla nenápaditá, šedivá. Nelíbil se mi ani hlavní "dětský" představitel, takový fracek jakýsi :-).(8.11.2010)

Tento pohádkový snímek mě mile překvapil, Je sice trochu přitažený za vlasy, ale jako tajemná pohádka a dobrodružný filmeček potěší.(3.5.2014)

Televizní pohádkovo-příběhově dramatická duchařina s poněkud za vlasy přitaženým "cestováním" časem. Příběhové berličky se dají u takovéto televizní produkce přehlédnout. Plusem pro mě jednoznačně Timothy Spall, Maggie Smith a doba a prostředí druhoválečného anglického venkova. Zbytek hereckého obsazení a filmu prostě jen...byl. A ten použitý kamerový filtr už byl taky trochu moc. Celkově příjemně odpočinkový snímek.(25.6.2011)

No jo no, nic proti nicemu, ale ze bych to musel videt znova, to asi nemusim.(5.4.2011)

Svojský film. Taková kombinace anglické představy o sci-fi či fantasy (á la Narnia) v kombinaci s hororovými či pohádkovými prvky, odehrávající se v prostředí zámku á la Black Mirror ze hry Posel Smrti. Svojská, ale rozhodně velmi koukatelná jednohubka. 4* --- Na závěr speciální bonus za to, že konečně někdo nechal Douga Bootha hrát zápornou roli :-).(4.5.2015)

• ecceHOMMO

Celkom živo si viem predstaviť knižnú podobu tohoto dobrodružného odhalovania tajomstva minulosti britskej rodiny. A nepochybujem o tom, že by vyšla v hodnotení lepšie ako tento rádoby televízny počin, ktorý postráda čo i len štipku tajomna, napätia, či spádu. Ono nemožno povedať že ide o snímok zlý...to nie...len nemá patričnú atmosféru a chuť.(19.6.2011)

• Yorkcz

Špatně sestavení herců kteří se moc nehodily do tohoto filmu. Dávám ** za Maggie Smith a její standardní výkon na kterém chtěli celým film zachránit.(22.5.2012)

• Pavlík

13. 12. 2012 (360.); dětská fantazie(14.12.2012)

• valasek.m

Jediné, co bylo na filmu dobré je Maggie Smith.(26.12.2012)

Příjemně dlouhý film, neurazí, naopak párkrát překvapil. Není to úplně typický film jakých jsou stovky. 4,5*(21.6.2017)

Příjemné televizní dobrodružství s prvky tajemna. Poněkud nevýraznému hlavnimu představiteli naštěstí výborně sekundují ostatní herci, takže příliš nevadí jeho strnulá póza. Vynahradí to zajímavý příběh, i když bez větších zvratů v ději, a velmi povedená výprava. 60 %(1.12.2013)

ze začátku jsem mírně u filmu zývala, ale jakmile mě příběh vtáhl do jeho spletitého děje, nestrhla jsem oči od notebooku.(20.7.2011)

Jednoducho krása.(22.11.2013)

• WoodoX

Namiesto cukru som dostal nasladlý ocot, doslova. Čakal som podstatne viac, celé to bolo akési unáhlené, pritom ma to dosť unavovalo. Mám z toho rozpačité pocity, ale aspoň, že to bolo britské. To mi zachránilo kožu.(7.3.2011)

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!(16.10.2014)

• Lavinia

Dětinsky-dětská dementárna bez kouzla, napětí či poučení.(12.6.2016)

<< předchozí 1 2