Napříč časem

Naprieč časom

Dobrodružný / Drama / Fantasy

Velká Británie, 2009, 95 min

• ecceHOMMO

Celkom živo si viem predstaviť knižnú podobu tohoto dobrodružného odhalovania tajomstva minulosti britskej rodiny. A nepochybujem o tom, že by vyšla v hodnotení lepšie ako tento rádoby televízny počin, ktorý postráda čo i len štipku tajomna, napätia, či spádu. Ono nemožno povedať že ide o snímok zlý...to nie...len nemá patričnú atmosféru a chuť.(19.6.2011)

• D.Moore

Maximálně nesympatický představitel hlavní role, nedramatický příběh bez jakéhokoliv zvratu či závanu napětí, nepřekvapivě jednající nijaké postavy, překvapivě obyčejná Eshkeriho hudba.... Nebýt Maggie Smith, kterou je radost vidět kdekoliv a kdykoliv, a půvabné Carice van Houten, byla by to jedna hvězda. Hodina a půl se už dlouho tak příšerně nevlekla.__Postřehové P.S. Timothy Spall by si v nějakém filmu mohl zahrát otce Nicka Frosta.(10.9.2011)

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona!(16.10.2014)

Fajn dobová podívaná. Přesně takovéhle britské filmy mám rád. Prvotřídní obsazení (ale samozřejmě to táhne hlavně skvostná Maggie Smith), nádherné prostředí a atmosféra, dobrodružství s velmi dobrým nápadem a ještě zajímavějším prolínánám času. Asi to šlo natočit lépe, na filmu se dají najít nějaké díry, ale v tomto případě to nevadí a já jsem spokojen. Rychle to utíká, příběh je zajímavý, nenudí a navíc je to tradičně anglicky hezké a sympatické. Pokud na film náhodou ještě někdy narazím, velmi rád se na něj znovu podívám. 75%.(30.10.2017)

Napříč časem vypadá vzhledově jako průměrný televizní film, ve kterém mě nejvíce zaujala (samozřejmě) Maggie Smith a nádherná výprava. Příběh sám o sobě nebyl špatný ani tuctový, ale něco tomu prostě chybělo, něco, co by mě nenutilo tak často sledovat hodiny. Ale rozhodně nelituji, že jsem tento snímek zhlédnul. Zkrátka sympatická oddychovka na volné odpoledne, která neohromí, ale ani nerozčílí.(16.8.2012)