Televizní detektivka, která vyžaduje místy vlastní logické domyšlení děje, ale i tak je zábavná a napínavá až do konce. Nejvíce mě zaujali lehce mrazivé scény, kdy je V.Freimanova sama v prázdnem bytě na rozestaveným sídlišti, nebo když je přepadena na ulici a po té telefonuje z budky…Jinak slušný herecký výkon O.Pavelky, J.Přeučila, R.Brzobohatého, zmiňované V.Freimanové a především P.Nového v roli psychicky labilního zločince, která mi hodně připomíná jeho postavu ztvárněnou v kriminálce Řetěz (1981) .(2.4.2010)

• Lish84

Proč většina detektivek Jiřího Svobody musí mít tak nepřehlednou strukturu, kdy místo abych napjatě sledoval, co detektivové odhalí, tak napínám mozkové závity, abych se v ději neztratil? Rubikova kostka v tomto ohledu vyniká. Navíc: opravdu muselo být členů vyšetřovacího týmu tolik? Snad to byla snaha o reálnost, ale pro film samotný to žádné plus nepřináší - jen to vnáší další zmatky a zabraňuje vžít se do děje. Česká televize v červenci 2007 zkrátka do nedělních odpolední zařadila ty méně povedené televizní detektivky a kriminálky a toto byla jedna z nich.(30.7.2007)

Mně se tahle staromódní kriminálka moc líbila. Slušná zápletka, kvantum známých herců, nestále stejná ale fungující nervní hudba, napětí až do konce. Tohle pátrání po vrahovi Němce vyhozeného z vlaku a také po vrahovi mladíka, který byl na nesprávném místě v nesprávnou dobu, slušně graduje a kromě starých detektivních metod, které mimochodem jsou zde velmi slušně ukázány, nemá čím nudit. Pro mně osobně velmi podařená kriminální televizní inscenace.(20.11.2015)

• gudaulin

Vlastně ani nevím, v co jsem doufal, když jsem si pustil tuhle osmdesátkovou televizní detektivku. Prostě jsem si chtěl připomenout, jak vypadala tehdejší televizní tvorba, a poměřit ji s dnešním stavem. Každopádně jde o nejslabší práci režiséra Svobody, s jakou jsem se dosud setkal. Nuda, šeď, zoufalství. Dnešní televizní břídilové mají na co navazovat. Celkový dojem: 10 % za herce.(16.9.2014)

Trochu mi přijde, že si tvůrci chtěli hrát na inteligentní složitou detektivku, jako jsou jejich západní příklady, ale zůstalo zase u malé české kriminálky. Nalezneme sice náznak napětí, přimíchána ji i kapka akce a postav je zde více než na Orloji, ale celé to vyznívá poněkud křečovitě, strnule, ukecaně a nezáživně. Detektivové či esenbáci, nebo jak tu směs vyšetřovatelů nazvat, jsou nesourodá skupina, padouši se zase zjevují a mizí, prostě celé to skřípe a přijde mi natahované, přestože je to televizní a ne celovečerní film. Nejzajímavější je obsazení, kterému dominuje charismatický Radoslav Brzobohatý, na ostatní role ale neměli autoři filmu takové štěstí a mrzí mě, že zapadli v maličkých rolích herci jako Jiří Zahajský či Svatopluk Skopal, na úkor Hlušičky, Pohana či Kuby.(9.12.2015)