Harold & Vincent (studentský film)

Sci-Fi / Drama / Krátkometrážní

Česko, 2006, 23 min

Jan Chramosta

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (11)

Na tomto krátkometrážnom počine je vidieť, že tvorcovská zručnosť sa nezaprie a na celej dĺžke dokáže svojím príbehom upútať, vidieť že filmársku budúcnosť Jan Chramosta ma pekne rozbehnutú a môže pekne spestriť stredoeuropsku filmovú produkciu. Držím palce a teším sa na ďalšie projekty. /75%/(15.9.2008)

• hippyman

obrovská ujetina, na které mě zaujal jen nápad použití anglického jazyka a konec... jinak šílenost a již nikdy více. 20%(24.9.2008)

• Rosomak

Film, který je důležitý především pro své hledání stylu... Na jednu stranu chladná, odosobnělá recepce - na druhou stranu příběh, který by chtěl participovat na diváckém prožitku. Vnitřně rozporuplný film, který míchá přestylizované scény s čistě intimními "čistými" záběry a jehož konec je možná až moc poznamenán americkou výstavbou filmů (příliš okatý, příliš moralistní, příliš násilný). Nicméně si zde Jan Chramosta odzkoušel co funguje a co ne a dokázal z toho vytěžit ve své následující tvorbě...(12.1.2009)

• Deimos

Net/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +několik zajímavých nápadů jak v příběhu, tak i ve zpracování, jak z mála lze vytvořit celkem uvěřitelný svět -občas těžkopádný a neveselý děj, zvláštní postavy, průměrní herci/// Tentokrát Jan Chramosta zvolil úplně odlišný žánr než v předešlém snímku. To chtělo odvahu, protože natočit sci-fi v našich podmínkách není nic jednoduchého. Technická stránka je v rámci možností dobrá. Stylizace snímku se mi ale moc nelíbila. Rovněž herce lze považovat za slabinu filmu. Nemají toho moc co předvést a i to co předvádí je hodně slabé. Přesto držím palce v další tvorbě./// Celkem 48%///(14.1.2010)

• Webb

Tak tady se Jan Chramosta chopil tématu, které je pro něj příliš velké sousto. Opět slabinou (jak už je zvykem Chramostových snímků) jsou herci. Díky anglicky mluvenému slovu a amatérské práci nemůžu jít pod dvě hvězdy.(13.12.2008)

Velmi svérázné dílko. Nevybavuji si podivnější absolventský film. Překvapila mě už ta angličtina a nezůstalo jen u tohoto jednoho překvapení, či spíše zaraženého údivu. "Harold & Vincent" podle všeho má určité kvality, ale mě osobně neoslovuje a naopak spíše nudí, je mi líto.(24.5.2011)

• heyda

Tak tohle mi popravdě moc nesedlo. Pointa je sice ucházející, ale kamera, hudba i ten robotí sound mi prostě nelahodí. Ke všemu mám pod kůží trochu vrytý odpor ke všemu, co se podobá sci-fi fantasy. Ještě, že se Honza vydal nakonec tou správnou cestou, což potvrzuje v dalších dílech. 40%(13.5.2011)

Mile mě překvapilo, že ani jeden z Chramostových filmů nebyl na odpad, protože ke člověku, který si sám k sobě píše biografii, mám "mírné" podezření, jestli není egoista.(3.6.2009)

Kterak bizarní cesta ke pomíjivé slávě přes mrtvoly vede; Harold ctižádostivý, Vincent dítě štěstěny, Harold žárlivý a mnohem více ctižádostivý, Vincent opět miláčkem publika, Harold "jen" Vincenta, Harold extrémně ctižádostivý, Vincent na výsluní, Harold vrah a vítězem, Vincent obětí ctižádosti. --- Úvodní titulky udeřily stylem příslibu něčeho velkého, potvrdil to nezúčastněný hlas "vypravěčky", následovala chorobná touha po slávě v podání nejprve toporného, pak už tvárnějšího Nikitina za doprovodu hudby, která poměrně dobře akcentovala s poměrně dobrým obrazem. Dost se mi líbila příznačná, až surrealistická atmosféra. Jádro pudla vězí v samotném žánru (sci-fi), který pro svou autentičnost mnohdy vyžaduje vysokou kvalitu výpravy, žel, v tomto případě tomu není jinak a ač jsou fantazie a zručnost zúčastněných na hodně dobré (opravdu) úrovni, stejně se neubráníte dojmu, že sledujete levný studentský film, zamrzí už jen kvůli námětu.(29.10.2008)

Jo, tak tohle už začíná vypadat jako film. :)(20.3.2008)

• Vejrrr

Co mě zaujalo byl jistě námět. Bezhlavý hon po tom být nejlepší, nejoblíbenější a nejtalentovanější. Ale provedení... at jsem zkoušel být tolerantní až na půdu k formě kterou tvůrci zvolili, tak mě prostě vadilo to sci-fi prostředí i ty černobílé animace. Jistě že to všechno zapadlo co celkové myšlenky, ale jednoduchý film o lidských vztazích "Dlouhá kaše" mi sedla daleko víc, než tento, spíš více než méně, ujetý filmek.(9.1.2009)