Tygřice

Tigers in Lipstick

Komedie

Itálie / Španělsko, 1979, 83 min

• Flego

Síce sa v tomto poviedkovom filme ukázalo veľa vtedajších slávnych herečiek, akosi sa to minulo účinku.(17.2.2007)

• Ruut

Příliš mnoho drobných etud ze života, příliš málo smyslnosti, příliš na tomto zapracoval zub času.(26.11.2006)

Výborný povídkový snímek, který se skládá z několika drobných, různě dlouhých epizod. Společným prvkem je ale vždy krásná smyslná žena, která vždy dosáhne toho, co chce a dokáže s muži manipulovat, jak se jí zlíbí. Film disponuje opravdu pohodovou, lehce erotickou atmosférou, která diváka doslova strhne. Všechny jednotlivé epizody doprovází velice příjemný humor, který vyústí vždy vtipnou pointou. Scénky mají různou úroveň, objeví se zde i dva slabší kousky, ale dohromady tvoří povedený celek. Herecky i režisérsky je počin velmi zdařilý a objevuje se zde řada krásných hereček v čele s Laurou Antonelli, Monicou Vitti a Urshulou Andress, která si mimochodem střihla sice odlišnou, ale neméně zajímavou roli ve snímku The Mountain of the Cannibal God, který mě také velmi zaujal. I přes drobné zakopnutí dávám s čistým svědomím plný počet, protože Tygřice je jedním ze snímků, na kterých se čas nepodepsal a ani nemůže, protože ústřední motiv je věčný a rád se ke snímku zase vrátím.(29.4.2009)

Na chvilku vypněte a vychutnejte si pohodovou atmosféru Tygřic a let sedmdesátých. Podle mě zub času moc nezapracoval, ale je pravda, že topmodelky tenkrát vypadaly poněkud jinak. Pokud to někdo nepřenese přes srdce, tak má hold smůlu. Tygřice jsou smyslné, vypočítavé a plné humoru. Mezi jednu z mých oblíbených částí patří velmi krátká scénka o přivýdělku v autoservisu.(13.3.2008)

Osm povídek s více či méně lechtivou a smyslnou nádivkou. Některé jsou výborné, ale celkový dojem je průměrný. MAMMA MIA je skvělý výkon najaté prostitutky (elegantní Monica Vitti) jako obhajující matky záškoláka u ředitele školy (Roberto Benigni). Nádherně se do své role položila. SKOŘÁPKY o páru zlodějů Marii (dobrá Monica Vitti) a Angelovi (Michele Placido), kteří se neustále pokouší navzájem převést ve své kořisti, cokoliv je dovoleno. PODNIKATELKA o marném snažení hudebního skladatele (José Sacristán) dostat do postele velmi vytíženou podnikatelku (půvabná Laura Antonelli). MLADÁ ŽENUŠKA o uzurpované ženě (Sylvia Kristel), která uteče svému despotickému vzdělanému muži (Enrico Beruschi). PONĚKUD CHMURNÉ ODPOLEDNE o ženě (Laura Antonelli) neustále sužované svým žárlivým manželem (José Luis Lopéz Vázquez) a řešící vše chladnokrevně a radikálně. NA PROCHÁZCE o exhibicionistce (Ursula Andress) přinášející značné zisky autoopravně. ARAB o muži jménem Fiorini, vydávající se za Araba (Orazio Orlando), který hned několikrát poslouží jako obětní beránek zločinů smyslné lady (půvabná Sylvia Kristel). Jedinou odměnou za tolik let ve vězení je nadpozemský sex. VDOVA eroticky smyslné probuzení čerstvé vdovy (Ursula Andress) prostřednictvím fotografa (Michele Placido).(21.5.2011)