Záhady Pittsburghu

Scénografie:

Maher Ahmad

Kostýmy:

Wendy Chuck

Hodně zvláštní film, o kterém, abych pravdu řekl, nevím zcela jistě, co si mám myslet. Na jednu stranu se zde řeší celkem chytlavá témata jako jsou mezilidské vztahy, lidská sexualita, budoucnost a tak dále, avšak na druhou stranu jsem měl po celou dobu tak trochu pocit, že se z toho dalo vyždímat přece jenom více. Herecké obsazení bylo sympatické a všem jejich role sedla, v tomto ohledu jsem byl spokojený. Zkrátka snímek, kterému nejvíce podráží nohy nevyužitý potenciál, který tam někde opravdu dřímal.(1.8.2016)

On ľúbi ju, ona jeho nie. Ona ľúbi jeho, on ju nie. On ľúbi jeho, aj on ho ľúbi . A mafia. Inak ako sprosto to nemôže skončiť. Sienna Miller je očarujúca.(8.6.2009)

• Thomick

Vopravdu pekelná nuda. Kde se zrovna nekopčí Laurel Canyon, tam se vaří přepjatá a poněkud slizká "dramatická" všehochuť v čele s tragickym mužskym tandemem, jehož složení bylo až obdivuhodně vyvážený. Foster mě totiž sral za vosumnáct facek, Sarsgaard bez dvou za dvacet. Jediný štěstí, že je Sienna taková bohyně, který opět nejde nepodlehnout, i když třeba zrovna brečí a je totálně zoufalá. Právě ona, spolu s hudbou spolehlivýho Thea, odtáhla pittsburgský záhady aspoň na ty dvě umolousaný hvězdičky.(30.7.2013)

Na Siennu bych sa mohol dívať donekonečna, ale Jon Foster mi tam akosi nesedel. Inak veľmi dobré ! Sienna je fakt koťátko!(22.6.2009)

• slunicko2

Nebylo to zlé, ale znovu se nepodívám. 1) Michaelu Chabonovi bylo 25 let, když v roce 1988 po třech létech práce a studia uveřejnil svou částečně autobiografickou prvotinu - The Mysteries of Pittsburgh. Obrovský čtenářský úspěch ho ihned katapultoval mezi americké spisovatelské celebrity. 33letý režisér Rawson Marshall Thurber napsal scénář, který se, stejně jako film, stal předmětem silné kritiky rozvášněných příznivců knihy, protože pozměnil povahu a chování hlavních postav díla. 2) Knížku jsem nečetl, ale s výhradami fanoušků mohu jen souhlasit. Děj mi připadá plytký a poněkud nudný, 24letý Jon Foster (Art - gangsterův syn) herecky nevýrazný, do 37letého Petera Sarsgaarda bych se asi nezamiloval a nakonec mi, považte, připadne jako nejatraktivnější 27letá SIenna Millerová. 3) Spoiler. Příběh samozřejmě není o homosexualitě nebo bisexualitě. Hlavní hrdina pouze hledá vlastní identitu a způsob, jak se vymanit z područí svého otce. Konfrontace s neočekávaným citem tu slouží jako spouštěč jeho emancipace.(30.6.2011)

• Jon Foster

• - Roli Arta měl původně hrát Max Minghella, nicméně se ji musel vzdát kvůli školním povinnostem. (glitter)