Záhady Pittsburghu

The Mysteries of Pittsburgh

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 96 min

• ZkuKol

No, od adaptace Chabona jsem čekal víc, než tradiční hledání sama sebe, poznávání životní reality s příjemným soundtrackem a zajímavým obsazením. Film trpí naprostou nezajímavostí, okoukaností tématu na průměrností zpracování. Od režiséra Vybíjené a nositele Pullitzera jsem prostě čekal víc. Jon má před sebou poslední léto jako student, mafiánský otec ho tlačí k dospělosti a on by si ale ještě chtěl zablbnout. Tak si zablbne, zjistí, že všechno něco stojí a my zjistíme, že tento snímek za moc nestojí... 40%(3.7.2010)

Hodně zvláštní film, o kterém, abych pravdu řekl, nevím zcela jistě, co si mám myslet. Na jednu stranu se zde řeší celkem chytlavá témata jako jsou mezilidské vztahy, lidská sexualita, budoucnost a tak dále, avšak na druhou stranu jsem měl po celou dobu tak trochu pocit, že se z toho dalo vyždímat přece jenom více. Herecké obsazení bylo sympatické a všem jejich role sedla, v tomto ohledu jsem byl spokojený. Zkrátka snímek, kterému nejvíce podráží nohy nevyužitý potenciál, který tam někde opravdu dřímal.(1.8.2016)

Vlastně si ani nejsem jistý, co bylo nosnou myšlenkou celého filmu, ale rozhodně byl zajímavý, nenudil a občas potěšil. Netradiční milostný trojúhelník okořeněný o trošku zbytečnou mafiánskou zápletku, mladík, který bojuje proti "osudu", který mu naplánoval vlastní otec, miluje muže i ženu z jednoho páru. Rozhodně zajímavé. Možná pomalu plynoucí, ale ne unylé.(18.3.2011)

• Kangaxx

Nádejný syn mafiána, z nepochopiteľných príčin bez priateľov, trávi leto s dvoma pochybnými individuami. Jeho účast na spoločných aktivitách sa dá najlepšie charakterizovať slovami "páty kolo u vozu" alebo rozprávkou "Ako divný Janko vtieral do vzťahu princa a princezny". V okamihu, keď sa na obrazovke navyše začali bisexuálne krížiť pohlavia, som snímok radšej vypol (nechcel som riskovať že im do postele vbehne ešte aj pes v snahe skompletizovať zbierku). Ani zďaleka nejde o úplnu blbosť (preto jedna hviezdička), avšak scenár a ani téma ma nezaujali, hoci to z počiatku vyzeralo veľmi nádejne.(31.7.2009)

• Aljak

Popis k filmu ma celkom navnadil na zaujímavý príbeh - no napokon sa z toho vykľul úplne nezaujímavý a nezáživný film, hoci spočiatku vyzeral veľmi nádejne! Hlavný hrdina mi svojim správaním bol úplne nesympatický, aj keď v niektorých momentoch mi ho prišlo celkom ľúto - ale inak to bol nevďačný hajzlík, rovnako ako jeho mafiánsky otecko. Čo sa týka tej zápletky, ktorá bola takmer komplet vyplnená milostným trojuholníkom, bolo to dosť zvrátené a keďže podvádzal každý každého, tak z tejto trojky sa stali celkom dobrí priatelia. No nič, pre mňa dosť nudný film. Ešte aj tá postava, ktorá ma zaujímala najviac (menovite Mena Suvari) sa v príbehu nezdržala dlho, škoda.(27.10.2013)

• - Roli Arta měl původně hrát Max Minghella, nicméně se ji musel vzdát kvůli školním povinnostem. (glitter)