Záhady Pittsburghu

The Mysteries of Pittsburgh

Dobrodružný / Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 96 min

• ZkuKol

No, od adaptace Chabona jsem čekal víc, než tradiční hledání sama sebe, poznávání životní reality s příjemným soundtrackem a zajímavým obsazením. Film trpí naprostou nezajímavostí, okoukaností tématu na průměrností zpracování. Od režiséra Vybíjené a nositele Pullitzera jsem prostě čekal víc. Jon má před sebou poslední léto jako student, mafiánský otec ho tlačí k dospělosti a on by si ale ještě chtěl zablbnout. Tak si zablbne, zjistí, že všechno něco stojí a my zjistíme, že tento snímek za moc nestojí... 40%(3.7.2010)

• Kangaxx

Nádejný syn mafiána, z nepochopiteľných príčin bez priateľov, trávi leto s dvoma pochybnými individuami. Jeho účast na spoločných aktivitách sa dá najlepšie charakterizovať slovami "páty kolo u vozu" alebo rozprávkou "Ako divný Janko vtieral do vzťahu princa a princezny". V okamihu, keď sa na obrazovke navyše začali bisexuálne krížiť pohlavia, som snímok radšej vypol (nechcel som riskovať že im do postele vbehne ešte aj pes v snahe skompletizovať zbierku). Ani zďaleka nejde o úplnu blbosť (preto jedna hviezdička), avšak scenár a ani téma ma nezaujali, hoci to z počiatku vyzeralo veľmi nádejne.(31.7.2009)

Přilákala mě dvě jména: Michael Chabon (autor předlohy) a Sienna Miller. Záhady jsou ale průměrné romantické drama, kde je málo romantiky, málo dramatu a skoro žádná záhada. Cesta a vývoj hlavního hrdiny jsou sice pevně orámovány začátkem i koncem filmu, ale vše mezi těmito dvěma body je bloumání odnikud nikam. 50% (303 hodnotících přede mnou dává průměr 55%).(26.2.2013)

Opravdu nechápu tolik nízké hodnocení. Myslím, že snímek by si zasloužil rozhodně vyšší procentuální stav. Knihu jsem sice nečetla, ale myslím, že i tak by se mi film nelíbil o nic méně. Děj je příjemný s lehkým humorem a skvělým obsazením. Většinou tolik oslavovaná Sienna Miller mě ale nijak neuchvátila. Jak jsou z ní všichni nadšeni, tak mě přijde obyčejná. Jo, jasně, je hezká, blonďatá a má pěknou postavu. Ale to je pro mě na ní vše. Nic více na ní zatím nevidím. Já měla oči především pro fešného Jona Fostera a Petera Sarsgaarda. Jejich společné scény mě dostaly a je škoda, že netrvaly déle:) Ano, můj dojem ze Záhad Pittsburghu je nejspíše ovlivněn jejich vztahem a vzájemnou chemií, která se projeví nejvíce pouze ve dvou scénách. Vím, je možná dětinské hodnotit celý snímek pouze na základě toho, ale nemohu jinak. Film balancuje na hraně milostného trojúhelníku a mafiánské zápletky. Možná trochu nevyrovnaně, ale to mi celkový zážitek rozhodně neznepříjemnilo.(30.7.2012)

• FritoleXx

Bohatý synáček gangstera je unaven ze života pod kontrolou jeho otce a zděšený dané budoucnosti plné nudné práce. Bere tedy své poslední léto práci v knihkupectví za minimální mzdu a mimo to pozná dva velmi zajímavé lidi. Zpočátku vcelku pohodové drama o třech kamarádech, ale nakonec gangstersko-homosexuální blitky Chabona a Thurbera, které si pánové nejspíš na poslední chvíli vytáhli z prdele. Události v poslední půlhodině totiž působí vyloženě jako bezradná záplata. Knihu jsem nečetl, ale film nenapíná, nepobaví a dobrodružství u skleničky v baru či u oběda s otcem taky nenajdete. No a takhle nudně se nám synáček potlouká životem. Člověk by čekal, že od života mezi gangstery, s tatíkovou kreditkou a Siennou po boku dostane větší vzrůšo.(12.5.2015)

• - Roli Arta měl původně hrát Max Minghella, nicméně se ji musel vzdát kvůli školním povinnostem. (glitter)