poster

Cashback

Krátkometrážní / Komedie / Drama

Velká Británie, 2004, 18 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Sean Ellis

Kamera:

Alex Barber

Hudba:

Rick Astley

Producenti:

Lene Bausager
(další profese)
 • Baki
  ****

  Tento kraticky filmecek jsem se rozhodl shlednou po tom, co jsem uvidel trailer na "celovecerni film". A musim rici ze me oporavdu ohromil. Vetsina lidi si mozna rekne, ze tam jde jen o nahe zenske a typka co si to uziva, ale o tom to neni. Je to o krase, skoro dokonalosti momentu. Jiste jste zazili chvili a prali jste si at trva vecne. Tenhle film je hlavne o krase a jeho hudebni doprovod je velice vkusne zvolen. 80% je jistych ;).(15.7.2007)

 • Kryšpín
  ****

  Krátkometrážní film Cashback jsem viděl až potom co jsem viděl celovečerní verzi. Je to přesně výstřižek 18ti minut z celého filmu. Konkrétně pasáž v obchodě, kde představuje spolupracovníky a kreslí tam v zastaveném čase nahé holky. Takže pokud jste viděli celovečerní verzi, viděli jste i tuhle. Naprosto přesná kopie a obě jsou skvěle udělaný frame po frame. Jen je v tomhle jina hudba - klasika. Sean Ellis má otevřenou bránu do Hollywoodu a jsem zvědav na jeho nový film, který je žánrově odlišný.(27.7.2008)

 • Marys
  ****

  Retrospektívne (ako som sa na to ja díval) vzato, je tento krátky snímok zostrihom pojmu cashback v konkrétnom celovečernom filme. Myslel som, že to bude nejaký skôr doplnok no inak, keď sa na to dívam z chronologického pohľadu, tak krátky film je veľmi dobrý a to, čo z neho vytrieskali o dva roky takisto.(28.10.2012)

 • rekkky
  ***

  V rámci tohoto krátkometrážního snímku prakticky neopustíme prostory jednoho supermarketu Sainsbury's, ale s pomocí fantazie se dostáváme z tradičního prostředí do netradičních koutů myšlenkových proudů hlavní postavy Bena. Děj je zaměřen na dění uprostřed obyčejného supermarketu, ale rozličnými prostředky je ozvláštněn natolik, že dostává určitý náboj a proto je svým způsobem zajímavý. Atmosféra některých scén a asociací je vskutku nevídaná.(5.8.2014)

 • -dRaGoN-
  *****

  Cashback (2004) je krátky film, který byl mimojiné v roce 2006 nominován na Oscara. Díky svým úspěchům se zároveň stal základem pro natočení celovečerní verze. Tu jsem právě shlédl... Ve filmu je část, ktérá z něho i přes celkovou dokonalost natolik vyčnívá, a ze které jsem zůstal naprosto uchvácen. O to přijemnější bylo následné zjištění, že právě tato část až na několik drobností představuje původní verzi o které je řeč právě zde. Absolutně nemám slov, naposledy jsem byl takto unesen z Americké krásy. Bravo! 100%(28.7.2007)

 • - Po natáčení byl hotový film předložen ke schválení na soukromé projekci deseti vysokým manažerům řetězce Sainsbury's. Po skončení promítání byla přibližně polovina nadšena a druhá polovina znechucena. I přes obavy z poškození značky dali filmu nakonec zelenou. (Zdroj: LFŠ) (ynot)

 • - Režisér Sean Ellis musel vedení skutečného obchodního řetězce, který má otevřeno 24 hodin denně, přemlouvat, aby mu dali k dispozici na 3 dny jeden ze svých supermarketů. Scény, kdy jsou nakupující dívky svlečené, tak raději nechal na poslední natáčecí den a vyplatilo se mu to, protože hned následující den měl telefonát se zděšeným manažerem, který se obával, že v jejich supermarketu se natáčelo porno. (Zdroj: LFŠ) (ynot)

 • - V každém Ellisově filmu se objevuje číslovka představující jeho aktuální věk. V případě Cashbacku je to číslo domu, kde bydlí Sharon (Emilia Fox), tedy 34. (ynot)