Reklama

Reklama

Cashback

Krátkometrážní / Komedie / Drama
Velká Británie, 2004, 18 min

Obsahy(1)

Krátkometrážní snímek Cashback je předchůdcem celovečeráku se stejným názvem z roku 2006 a dá se říct, že je i jeho plnohodnotnou částí. Klip vypráví o každodenním shonu při noční směně v supermarketu a o tom, jak se s ním každý z pracovníků vypořádává - hlavní hrdina třeba zmrazí čas a snaží se zachytit ženskou krásu na papír... (cubajz)

(více)

Recenze (41)

Marys 

všechny recenze uživatele

Retrospektívne (ako som sa na to ja díval) vzato, je tento krátky snímok zostrihom pojmu cashback v konkrétnom celovečernom filme. Myslel som, že to bude nejaký skôr doplnok no inak, keď sa na to dívam z chronologického pohľadu, tak krátky film je veľmi dobrý a to, čo z neho vytrieskali o dva roky takisto. ()

J.F.B. 

všechny recenze uživatele

"And when I'm ready, the only thing I need to do to start time again... is crack my fingers." Lehce melancholický kraťas o nejlepším způsobu vypořádávání se s pomalu ubíhajícímu nočními při práci v supermarketu a fascinaci ženskou krásou, příjemně říznutý trochou humoru a pěknou hudbou. Ještě jen tak na okraj – jméno Biggerstaff má o dost jiný původ a význam, než by si člověk na první pohled myslel. ()

Reklama

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Krátkometrážní film Cashback jsem viděl až potom co jsem viděl celovečerní verzi. Je to přesně výstřižek 18ti minut z celého filmu. Konkrétně pasáž v obchodě, kde představuje spolupracovníky a kreslí tam v zastaveném čase nahé holky. Takže pokud jste viděli celovečerní verzi, viděli jste i tuhle. Naprosto přesná kopie a obě jsou skvěle udělaný frame po frame. Jen je v tomhle jina hudba - klasika. Sean Ellis má otevřenou bránu do Hollywoodu a jsem zvědav na jeho nový film, který je žánrově odlišný. ()

-dRaGoN- 

všechny recenze uživatele

Cashback (2004) je krátky film, který byl mimojiné v roce 2006 nominován na Oscara. Díky svým úspěchům se zároveň stal základem pro natočení celovečerní verze. Tu jsem právě shlédl... Ve filmu je část, ktérá z něho i přes celkovou dokonalost natolik vyčnívá, a ze které jsem zůstal naprosto uchvácen. O to přijemnější bylo následné zjištění, že právě tato část až na několik drobností představuje původní verzi o které je řeč právě zde. Absolutně nemám slov, naposledy jsem byl takto unesen z Americké krásy. Bravo! 100% ()

BluT 

všechny recenze uživatele

Přesně čtvrthodinový film (pokud odečtem úvodní a závěrečné titulky) je rozdělen na tři rozdílné části. Komedie, drama a erotický. V některých okamžicích se prolínají, jinde jde každá část sama a ostatní čekají až na ně přijde řada. Přičemž jedna z nich umí krásně chodit po schodech... Nejméně je tam podle mě dramatické složky, protože tam není snad jediná vyloženě dramatická scéna, ale drama jakoby decentně dokresluje scény. Někdy se však úplně vytratí a ostatní složky se tím zdůrazní. Komediální část je parádní. Snad všechny postavy ze supermarketu jsou jak "literární typy". Jeden je ztělesněním provokace, druhý mu zdatně sekunduje, další je jak zesílený výtažek z pořádku milovného člověka. Avšak erotická složka mě vyloženě zmrazila. Je možná zvláštní, že to říkám, protože byla naprosto úžasná a fascinující, ale možná by bylo vhodné jí trochu ubrat. Nabourá totiž požitek z předchozího dění a změní celkovou atmosféru. Ale třeba to byl režisérův záměr. Ocenit musím i hudbu, která se k snímku vyloženě hodí. ()

Zajímavosti (3)

  • V každém Ellisově filmu se objevuje číslovka představující jeho aktuální věk. V případě Cashbacku je to číslo domu, kde bydlí Sharon (Emilia Fox), tedy 34. (ynot)
  • Po natáčení byl hotový film předložen ke schválení na soukromé projekci deseti vysokým manažerům řetězce Sainsbury's. Po skončení promítání byla přibližně polovina nadšena a druhá polovina znechucena. I přes obavy z poškození značky dali filmu nakonec zelenou. (Zdroj: LFŠ) (ynot)
  • Režisér Sean Ellis musel vedení skutečného obchodního řetězce, který má otevřeno 24 hodin denně, přemlouvat, aby mu dali k dispozici na 3 dny jeden ze svých supermarketů. Scény, kdy jsou nakupující dívky svlečené, tak raději nechal na poslední natáčecí den a vyplatilo se mu to, protože hned následující den měl telefonát se zděšeným manažerem, který se obával, že v jejich supermarketu se natáčelo porno. (Zdroj: LFŠ) (ynot)

Související novinky

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film…

Reklama

Reklama