poster

Tajemství divočiny (TV seriál)

 • Česko

  Království divočiny

 • Japonsko

  Wild Secrets

Dokumentární

Japonsko, 2004, 78x25 min

 • Tom_Lachtan
  *****

  tu díl lepší, tu díl horší, ale plné hodnocení si zaslouží jako celek určitě, často by se sice dalo jít do hloubky mnohem víc, ale jelikož je tento seriál natáčen poměrně popularizačně, není to žádný zápor(11.1.2013)

 • Marze
  ****

  Detailní seznámení s životem málo známých živočišných druhů na exotických místech. Ekologové se dají dělit na 1) Outdooroví nadšenci, kteří se zaměřují na udržování čistoty v chráněných územích a podporu ochrany divoké přírody, 2) Zdravotní fanatici, kteří nakupují bioprodukty, přírodní kosmetiku a čisticí prostředky, 3) Šetřiči zdrojů, kteří šetří vodou a energií, třídí odpad a vyhýbají se výrobkům na jedno použití a 4) Milovníci zvířat, kteří jsou často vegany nebo vegetariány, odmítají kosmetiku testovanou na zvířatech a kožešiny. Na druhé straně jsou také popírači environmentálních problémů jako protiklad alarmistů. Dokument Tajemství (království) divočiny je zdá se určen pro skupinu 1 a 4.(2.10.2018)

 • Šandík
  ***

  Viděl jsem náhodně jediný díl, ale forma tohoto dokumentu mi tedy vůbec nesedí. Odkazovat se v průběhu na prachobyčejný atlas zvířat a tvářit se, že jde o klíčový zdroj informací, bulíkovat divákovi, že to či ono tajemství přírodní říše pomohla vyřešit až supermoderní kamera použitá právě při natáčení tohoto dokumentu a nikdy dříve, jinými slovy, že právě a jedině jeho tvůrci všechno objevili a na všechno přišli, to je docela dost silné kafe... 65%(29.12.2012)

 • Mallinali
  *

  Takové dobré hodnocení a přitom taková blbost... Což o to, zajímavé věci se tu občas ukazují, ale když je to natočené tak příšerně pitvořivým infantilním způsobem, s naprosto nepadnoucí hudbou, dětskými animacemi a celkově po všech stránkách neprofesionálně, že je vám za tvůrce stydno jak za porno s Emanuelem Moravcem, tak se to prostě nedá. Já chápu, že Japonci točí trochu jinak, ale co je moc, to je moc.(16.3.2016)

 • xerno
  *****

  Moc pěkný dokumentární seriál, který nám prozradí zatím neprozrazená skutečná tajemství přírody, opravdu jsem netušil, že šimpanzi používají léky a tak pokročile na svou inteligenci přemýšlí a chovají se skoro, jako tamní domorodci. Moc pěkný seriál, který převršuje skoro věechny takové podobné, které dávali na Nově a Primě, toto bylo na ČT2, a tudíž se jedná o neporovnatelnou kvalitu...(15.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace