poster

Ryba ve čtyřech (TV film)

Komedie

Československo, 1987, 75 min

Scénář:

Lucie Bělohradská
(další profese)
 • roswelll
  *****

  Úžasný příběh a strhující herecké výkony..v této tragikomedii pan Rudolf Hrušínský statečně odolává lavině tří hereckých ženských es, aby nakonec došlo k nečekanému rozuzlení.(13.8.2016)

 • Oskar
  *****

  Na přelomu 19. a 20. století žily v Německu tři neprovdané sestry. Karolína vládla domu i rodinnému pivovaru s prušáckou bezcitností, která odpudila všechny muže. Klementýna marně vyhlížela jakéhosi vojáka, s nímž ji kdysi pojila záliba v sadomasochismu a každý další adept by musel hrát jeho roli. Cecílie se neprovdala proto, že je nejmladší a "má na to ještě dost času". Z těch tří jsou teď dámy v letech a v pohodlné kleci iluzí. Nikdy z ní nemusely vystoupit. Mají totiž Rudolfa. Věrného sluhu, který radí v obchodních i módních záležitostech, vaří, pere, uklízí, přitakává a s každou z nich bez vědomí ostatních udržuje milostný poměr. Jenže taky kašle, sípá, ztrácí se před očima a co víc - chce se ztratit úplně! Umožní mu zaměstnavatelky odejít a užít si apanáž od jedné každé z nich? V kuchyni se vaří štika podle nezvyklého receptu a v domě nastává všeobecná poptávka po arsénu... Tato černá komedie mohla být klidně jen takovým zábavným travičským morytátem. Mohla, kdyby neměla tak mimořádně detailně promyšlené charaktery, že se stala nad plán výstižnou studií citové vyprahlosti. Ty tři sestry mohly být snadno (a jistě právem) traktovány jako arcizáporné štěkny a Rudolf jako oběť. Jenže všichni čtyři zúčastnění mají vrstevnatější vztahovou anamnézu. Každá z těch tří si Rudolfem kompenzuje jiné trauma, jiný "ujetý vlak", každé současně překážejí dvě ostatní, Rudolf se zase po letech pasivity stává intrikánem a tu léty nastřádanou důvěru proti nim obrací jako zbraň... Tohle není "herecký koncert Rudolfa Hrušínského", ale temné largo pro čtyři hráče.100%(30.11.2009)

 • Aky
  *****

  Nádherná miniaturka, při které se viditelně bavili herci s režisérem a baví se i divák, což nebývá pravidlem. Na scénáři je znát, že má fundament v literární předloze, což inscenaci nebo filmu jde vždycky k duhu. Příběh je velice zajímavý, ale i kdyby nebyl, tak jen se díval na herecké kreace stačí k dobrému hodnocení.(13.9.2009)

 • Marthos
  *****

  Tři neprovdané sestry, jeden starý sluha a silný tragikomický příběh o zneužívání lidských citů. Strhující koncert emeritních členů herecké filharmonie Jiřiny Bohdalové, Blanky Bohdanové, Květy Fialové a Rudolfa Hrušínského. Černý humor par excellence!(25.4.2016)

 • LEATHERFAC
  *****

  Vážení přátelé... herecký tanec (koncert) opět... Rudolfa Hrušínského...Ale v podstatě všech zůčastněných...(13.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace