Reklama

Reklama

Hobit: Neočekávaná cesta

  • USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)
Trailer 2

Film sleduje cestu hlavní postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě. Cílem cesty je si znovu nárokovat ztracené trpasličí království Erebor. Bilba nečekaně osloví čaroděj Gandalf Šedý, díky kterému se ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Cesta do divočiny vede přes tajemné země, kde se to hemží zlobry, skřety a kouzelníky. Ačkoliv cíl jejich výpravy - Osamělá hora, leží na Východě, musí projít nejdříve jeskynním systémem, kde Bilbo potká někoho, kdo mu navždy změní život…Gluma. Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže zatím ani tušit. (oficiální text distributora)

(více)

Diskuze

Leno

Leno (hodnocení, recenze)

Krásne vykreslené fantasy do detailov ( týka sa aj verzií " director cut " všetkých filmov ) 

Pan.Antonin

Pan.Antonin (hodnocení, recenze)

Nechápu co proti tomu lidi mají. Dnes opět po čase viděno na HBO a opět jsem si to moc užil. Skvělý film, tři hodiny utekly jak nic. 

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Peter Jackson: „Protože Guillermo del Toro musel odejít a já jsem naskočil a převzal to, nenatočili jsme hodiny o rok a půl zpět a nedali mi rok a půl příprav na návrh filmu, což bylo něco jiného než to, co dělal on. Bylo to nemožné a v důsledku toho, že to bylo nemožné, jsem prostě začal natáčet film s tím, že většina z něj nebyla vůbec připravená. Přijdete na plac máte tam tyhle masivně komplikované scény, žádné storyboardy a vymýšlíte to tam pak na místě. Většinu Hobita jsem strávil s pocitem, že nejsem nad věcí. Ani z hlediska scénáře jsme s Fran Walshovou a Philippou Boyensovou neměli všechny scénáře napsané k naší spokojenosti, celé natačení jsme byli pod velkým tlakem“. 

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

CarloRizzi

Pokud se nemýlím, tak se tady o tom píše v dodatcích v Návratu krále, kde s letopočty popsáno, co významného se stran událostí v knížkách popsaných událo. Co se Sarumana týče, tak ten ještě než se přidal k Sauronovi začal sám projevovat zájem o získání Jednoho Prstenu, to se konkrétně pojí s rokem 2851 Třetího věku, zatímco vyloženě své síly s ním spojil tuším že roku 3000.. ? Tak nějak to tam je snad popsáno, ať mě když tak někdo znalejší opraví.. :)

CarloRizzi

CarloRizzi (hodnocení, recenze)

Můžete mi někdo říct, kdy se spojily síly Saruman a Sauron? Bylo to kdy Gandalf přinesl meč do rohlíčky a Sarumam tomu nechtěl věřit nebo se s ním spojil poté, co byl vyhnán z Goldouru s Geladriel. Díky za odpověď 😉

na příspěvěk reagoval Jakkob

Lazyt

Lazyt (hodnocení, recenze)

co je to tak special edition zadno utakovou sem nenasel ani se o ni neikde nemluvi 

na příspěvěk reagoval herrWorm

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Echelon1

Ja som sa práve že dosť tešil, že to bude točiť Toro. Fantasy žáner ma v malíčku a stále rád používa praktické efekty. Neber to tak, že by to bolo úplne odlišne od Lotra, zas mal za sebou Jacksona, aj keď možne sa len dohadovať ako by to dopadlo.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

rasty690

"chcel si povedať že Hobita by Del Toro nemusel opúšťať nie PJ" 

Chcel som povedať, že som rád, že PJ to prebral a Del Toro odišiel, lebo jeho štýl fantasy sa mi vôbec nepáči.

na příspěvěk reagoval Shakers

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

rasty690

Jop, súhlasím. Tiež som rád, že nám Jackson dal k tomu trošku vážnejší ton a aj sfilmovanú bielu radu, pretože knižka je naozaj pre deti. A stým natáčaním je to proste velka smola... pár drobnosti mi tam vadí, ale ako celok je to stále super fantasy a príjemný prequel pred LOTRom.

rasty690

rasty690 (hodnocení, recenze)

Echelon1

No tak samozrejme že pôsobí viac digitálne to súhlasím ale tak s tým hádam rátal každý keď Hobita oznámili. Pán Prsteňov sa točil v dobe keď sa používali miniatúry a masky a všetko bolo vyrobené reálne. Gandalf sedel bližšie ku kamere ako Frodo a vyzeralo to akoby bol väčší, ale to už dnes nefunguje keď sa točí na 3D kamery, bolo by vidieť že je ten herec jednoducho bližšie. Preto sa postavy pridávajú v postprodukcii preto sa dosť vecí robí v počítači. Bohužiaľ taká je doba. Mestá a prostredie, všetko sa vymodeluje v počítači.

A tá druhá vec, chcel si povedať že Hobita by Del Toro nemusel opúšťať nie PJ, či? ;)

Inak súhlas aj Del Toro a aj Jackson mali dostať oveľa viac času, bohužiaľ času bolo málo, dokonca to chvíľu vyzeralo tak že sa Hobit ani nezačne točiť. A keď Del Toro odišiel tak Jackson jednoducho nechcel použiť jeho návrhy a modely tak museli všetko robiť odznova. Sám to aj povedal že to čo už bolo hotové, concept arty, skice a návrhy to všetko bolo pripravené pre Del Torovu verziu ale on nemôže točiť Del Torovu verziu keďže nie je Del Toro a nikdy by to ani nenatočil ako on. Tak to museli všetko zahodiť a pracovať odznova. Potom mu praskol vred na žalúdku a šiel do nemocnice na dlhú dobu, teraz neviem či to bolo ešte pred tým alebo potom ale to je jedno, proste smola. Scenár písali za pochodu a dodatočne ho aj upravovali dokonca niektoré scénky ani nevedeli poriadne čo točia. Pomocný režisér bol Andy Serkis a viem že v bonusoch bola taká pasáž keď natáčali na pľaci bitku medzi ohyzdmi a trpaslíkmi a ani samotný Serkis nevedel čo vlastne točia proste sa len byli medzi sebou. Serkis to tam rozprával a bolo vidieť že sú z toho dosť frustrovaní ale tak čo im zostávalo museli točiť, čas tlačil. A takto to bolo skoro celé natáčanie. Mnohé rekvizity ani nemali pripravené tak ich museli buď potom digitálne dorábať alebo točiť celú scénu pre zeleným plátnom. Jednoducho natáčanie ktoré nikto nechce zažiť a preto vravím že na to ako to spočiatku vyzeralo a aký príbeh mal Jackson k dispozícii v knižnom Hobitovi tak to zvládol podľa mňa nad očakávania.

na příspěvěk reagoval Shakers, Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

rasty690

Súhlas až na dve veci: 1. Hobbit pôsobí viac digitálne než LOTR, len je to hlavne kvôli ostrosti/kvality obrazu. Keď sa pozrieš v LOTR na mnohé momenty, je vidieť, že sú digitálne (je to už skoro 20 rokov koniec koncov, ale stále to vypadá famózne). 2. Hobita PJ nemusel opúšťať, len štúdio mu malo dať aspoň rok-dva naviac. Popravde, vôbec sa mi nepáči Del Torov štýl vo fantasy (Faunov labyrint som nevidel, ale Hellboy 2 je dosť slabý...výprava a dizajn všetkého ako z PC hry, neverím, že by Toro dokázal poňať Stredozem).   

na příspěvěk reagoval rasty690

rasty690

rasty690 (hodnocení, recenze)

 Akože neviem ale čítali ste tu vôbec toho Hobita? Pretože ja áno a je to úplne jednoduchá až primitívna rozprávka pre deti, nič viac. Plus je ten príbeh absolútne nefilmový. Bolg jeden z hlavných záporákov sa objaví skoro až na konci knihy a čitateľ vlastne ani nevie kto to je. Tolkien nám samozrejme napíše že je synom Azoga ale vo filme by to tak nikdy nefungovalo. Podobne to má Smaug najväčší záporák knihy, Bilbo s ním chvíľu debatuje následne odletí a v jazernom meste ho zabijú, to je celé a trpaslíci sa s ním vlastne ani nestretnú, zabije ho Bard ktorý má v knihe možno jednu stranu aj to preháňam, nieje tam žiadne ultimátne zlo, žiadny hlavný nepriateľ ktorý by ich počas ich púťe obťažoval, nič, len proste idú z bodu A do bodu B za nejakým pokladom a dejú sa im maličké dobrodružstvá, raz sú to trolovia, raz vrci, raz elfovia, absolútne žiadne budovanie deja, žiadne napätie. Poďme k hrdinom. Jedinou lepšie vykreslenou postavou tam je Bilbo, možno trochu Gandalf. Trpaslíci sú absolútne nezapamätateľní a je ich zbytočne hrozne veľa. Žiadny z trpaslíkov nemá nejaký osobitejší príbeh dokonca ani ten Thorin, na konci zomrú a so mnou to proste nič nespraví pretože k nim nemám žiadny vzťah. O Thranduilovi a Bardovi ani nehovorím. Zatiaľ čo spoločenstvo malo 9 členov a každý bol niečím odlišný a divák/čitateľ si ich ľahko obľúbil, každý mal svoj obsiahly príbeh, boli ľahko rozlíšiteľní, čarodej, elf, trpaslík, ľudia a hobiti. V knihe im bolo venovaných niekoľko strán. Tak na rozdiel od toho v Hobitovi sú si všetci podobní, všetko sú to trpaslíci, ešte aj mená majú podobné. Gandalf sa zrazu v polke knihy niekam zdekuje nikto nevie kam a prečo, len aby sa mohol na konci znova objaviť, celá bitka je obsiahnutá v pár vetách pretože Bilbo ju celú prespal. Na konci sa zrazu objavia armády trpaslíkov, elfov, ohyzdov atď. pretože všetci si prišli pre kúsok zlata a takto by som mohol pokračovať ďalej. Proste ten príbeh knižného Hobita je hrozne jednoduchý až detský. všetko čo sa tam deje je hrozne rozprávkové. Jediná možnosť by bola Hobita úplne prekopať a prepísať ho podľa seba odznova a trochu lepšie a rozumnejšie, možno povedzme "filmovejšie" rozložiť celý ten príbeh, draka dať až nakoniec ako úplné finále, pretože tak to malo aj byť a zapojiť ho aj do bitky, zredukovať počet trpaslíkov na dajme tomu šesť a každému dať vlastný príbeh a lepšie ich vykresliť, rozumnejšie do príbehu vsadiť Legolasa, Sauronov príbeh prepísať, atď. Ale to by bohužiaľ väčšina fanúšikov nerozdýchala. Preto sa ani nečudujem že tam popridávali toľko vecí, že tam pridali Azoga ako ultimátneho nepriateľa a ohyzdov ktorí ich celú dobu prenasledovali, Legolasa a Tauriel, Gandalfovu linku v Dol Guldur, bielu radu, Saurona atď. chceli to jednoducho urobiť aspoň trošku osudovejšie a lepšie to prepojiť s Pánom Prsteňov, samozrejme niektoré veci boli až moc nasilu napr. romantická linka medzi Tauriel a Kilim ale tak s tým sa dá žiť. Tá tam bola aj tak len preto aby to lepšie vyznelo na konci keď Kili zomrel, bez Tauriel by to bol proste len ďalší mŕtvy trpaslík, takto si aspoň niektorí diváci vytvorili ku Kilimu vzťah a keď zomrel pred očami Tauriel tak to bolo aspoň trošku smutné, všetko sa to dá pochopiť. Vôbec sa nieje čomu čudovať že si to Jackson ako režisér dosť upravil podľa seba, pretože keď by to natočil tak ako je to v knihe, tak by to jednoducho bola hlúposť. Naivná rozprávočka nič viac. A to musí uznať každý kto čítal tú knihu. V detskej tenkej knižke ten príbeh ako tak funguje, ale na plátne by to nefungovalo. A duplovane nie po tom čo Jackson predviedol vo filmovom Pánovi Prsteňov. A to že si tam pridal pár atrakcií, no bože, čo je na tom. Veď rovnaké atrakcie si pridal aj v Pánovi Prsteňov (OK možno ich nebolo toľko ale boli tam) ale tam to ešte každý akceptoval. A OK beriem že Hobit vyzerá až príliš digitálne, ale tak to už je výsledok dnešnej doby, vývoj nezastavíme. Dnes keď by točili Pána Prsteňov tak by to vyzeralo podobne.

Samozrejme Hobbit má veľa problémov, Jackson ho ani nikdy nechcel točiť, dal sa do toho pretože vedel že iná možnosť nie je, Del Toro mu utiekol, štúdio tlačilo. Po Hobbitovi sa dokonca vyjadril že to bola nočná mora a už nikdy nechce zažiť niečo podobné. Mal na to málo času, plus sa behom natáčania rozhodlo že to bude trilógia. Možno sa na to mohol vykašlať a nechať Hobbita tak ale to by nebol on.

A ja som rád že máme aspoň takého Hobita ako máme lebo priznajme si, mohlo to byť aj oveľa horšie.

na příspěvěk reagoval Echelon1

Uživatel rasty690 smazal svůj příspěvek.

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

renegad

Pokud by jsi tu fanouškovskou verzi našel, tak bych byl šťastný kdyby jsi mi ji poslal do pošty a nebo ji dal do diskuze, rád se na to zkusím podívat. :)

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

renegad

Kdyby možná v 1. filmu trochu zkrátili ten útěk z té skřetí rokle a vystříhali několik zbytečných scén, tak by to mohlo být i jen na dva filmy. Kdyby ty filmy prostě zkrátil, tak by to mělo podle mě i lepší atmosféru, ale ne, jak ty sám říkáš, někdo z toho potřeboval udělat Pána prstenů dvě alá příběh Bilba Pytlíka. Šlo to i jinak.

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

CarnTheNunya

Hej no asi aby tam bol ten romantický prvok ako v pánovi prsteňov medzi Arwen a Aragornom. Tak tu strčil Tauriel a Kiliho k sebe. Kravina na n-tú. 

 

Nebol by problém s ukončením dvojky keby mal Hobbit len 2 filmy :D Ale niekto musel mať silou mocou trilógiu. XD 

 

Nuž dramaturgia musela zapracovať takže sa tomu rozdeleniu filmov nečudujem. Asi najlepším riešením by boli fakt len 2 filmy. Inak teraz som si spomenul že niekde na YouTube bola zostrihaná fanúšikovská verzia ktorá bola ukrátená o nezmysly ktoré vo filme nemali byť a nemajú základ ani v predlohe.

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya, CarnTheNunya

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

A nebyl tam Legolas s Tauriel, to mi přijde prostě že si to Jackson do téhle trilogie filmů doplnil jen aby tam byla i trochu ta romantika.

na příspěvěk reagoval renegad

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

renegad

Právě kvůli tomu otevřenému konci se mi původně 2. film líbil, ale teď po přečtení knihy je pro mě horší než 1. a 2., chápu že vám si líbí asi všechny tři, já se na to občas taky rád podívám, ale myslím že když je to podle knihy a ne třeba komiksu, tak by to snad takhle ošidit nemuseli. Jak říkáš setkání s lesními elfy bylo v knize zajímavější a taky úplně jiné. 

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

CarnTheNunya

Ja mám starú dobrú pevnú väzbu a v Návrate kráľa kopu dodatkov :D 

 

Zase Hobbita mám na druhú stranu v brožovanej verzii. Rád by som si však zohnal pôvodný preklad - len tak pre zaujímavosť :D 

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

fabecc1222

Tak Azog mal byť v jednotke maximálne zmienený ako ho Thorin zabil pri bráne Morie a tým jeho účinkovanie malo skončiť. Celú tú armádu skretov mal viesť Bolg. Hej Bolg ho smrteľne ranil ale Vo filme urobili z Bolga totálneho idiota ktorý by asi bez rozkazu od Azoga nedokázal ani dôjsť na záchod. V takejto podobe nemohol byť obávaným vodcom veľkej armády. Tu si tvorcovia filmu sami na seba uplietli bič.

 

Ono načasovanie prerušenia deja medzi 2. a 3. filmom nebolo zlé. Pretože neznalý divák ostal v očakávaní aký osud postihne Jazerné mesto a čo bude s Thorinovou družinou keď sa Smaugh vráti. Tam bolo to ukončenie z hľadiska napínavosti celkom opodstatnené. 

 

Legolas a Tauriel linku ani nebudem komentovať pretože to nemá pre mňa ako fanúšika predlohy zmysel. 

 

3. film teda logicky musí začať v Jazernom meste. To je v poriadku. Utečenci z mesta smerujúci do Údolu, vyjednávanie, bitka a tak ďalej celkom v pohode. Oproti predlohe je lepšie vykreslené v 2. a 3. filme nepriateľstvo medzi elfmi a trpaslíkmi ktoré sa nesie celým príbehom od stretnutia s Thranduilom (aj keď v knihe to stretnutie bolo o niečo zaujímavejšie). Taktiež aj dôvody sú minimálne naznačené aj keď nie ideálne. Toto nepriateľstvo nestojí len na jednom náhrdelníku a odmietnutí pomoci. 

 

Celkovo sa dá táto trilógia filmov hodnotiť pozitívne pretože aj napriek niektorým prešľapom a prehreškom voči predlohe celkom dobre zachytáva to čo sa v Hobbitovi odohralo a jednotlivé postavy pekne rozširuje.

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

Jo a Thranduil nebyl v předloze ( Hobit ) nazýván jako Thranduil, ale říkali mu jen Lesní Pán ( podle toho co si pamatuju, třeba mu říkali jinak, ale vím že mu v knize rozhodně neříkali Thranduil, nechce se mi listovat v knize ), takže taková malá drobnost.

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

fabecc1222

Ok

 

K těm bonusům, já nevím, filmy už jsem pomalu přestal stahovat a když jdu něco stáhnout, tak jednou za uherský rok. Zkus se podívat na ulož.to , snad tam něco bude.

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

CarnTheNunya

Vim vim, proto bych ho právě oddělal už v 1. díle, a pak to táhl s Bolgem.

 

OT: Když se tu rozjela už diskuze, sháním bonusy k Pánu prstenů s titulky, nevite někdo, jestli jsou někde ke stažení?

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

renegad

To už jsem slyšel, že je to těžké čtení a ohledně třetího dílu, tak nevím, já bych měl dostat to levnější nové brožované vydání.

na příspěvěk reagoval renegad

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

CarnTheNunya

Pokiaľ budeš mať k 3. knihe Pána prsteňov aj na záver dodatky tak tam je toho o trpaslíkoch tiež pomerne dosť. Mňa tam zaujala vojna medzi trpaslíkmi a ohyzdmi/skretmi po mučení a vražde Thróra keď sa pokúsil "dobyť" Moriu.

Silmarilion je ťažké čítanie. Je to ako Biblia Stredozeme. Začína stvorením celého tohoto sveta a končí už presne neviem kde v ktorom časovom období.

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

renegad

Já zatím Silmarilion nečetl a na Vánoce bych snad měl dostat všechny tři díly Pána Prstenů, tak budu mít nějaké to čtení. :)

na příspěvěk reagoval renegad

fabecc1222

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

renegad

Za mě mohl zabít Azoga v 1. díle, a ve 3. díle to táhnout s Bolgem, který i zabil Thorina v knize, jestli si to dobře pamatuju.

 

Šmaka měl nechat kompletně v 2. díle, a nenechávat otevřený konec. Na úkor toho bych vyškrtnul scénu bitvy v Jezerním městě Legolas / Tauriel vs. skřeti.

 

Ve 3. díle pak místo začátku se Šmakem rozvinout konec po bitvě.

na příspěvěk reagoval CarnTheNunya, renegad

renegad

renegad (hodnocení, recenze)

CarnTheNunya

No keby sa Jackson držal knihy tak by to bolo rozhodne kratšie a nezabralo by to 3 filmy. Veľa toho robí aj fakt že film rozširoval o udalosti popísané v Silmarilione a kopu kravín ktoré nemajú základ nikde (dejová linka Legolas a lovestory elfky a trpaslíka). Samozrejme svoje spravila aj láska k prachom zo strany štúdia. 

 

V prípade Bitky 5. armád však musím uznať že rozšírená verzia je podarená a samotná bitka je lepšie rozpracovaná než v knihe. Keby sa držal len faktov zo knihy a Silmarilionu tak by to bolo ešte OK ale aj tak je to ešte pozerateľné. Aj keď občas otravné.

na příspěvěk reagoval fabecc1222, CarnTheNunya, CarnTheNunya

CarnTheNunya

CarnTheNunya (hodnocení, recenze)

Vím, že se film může od předlohy občas lišit, dřív se mi Hobit líbil, ale po přečtení knihy mi pak došlo že kdyby se režisér držel předlohy, tak by to bylo lepší, o hodně lepší.

na příspěvěk reagoval renegad

rasty690

rasty690 (hodnocení, recenze)

Zdravím všetkých fanúšikov sveta Stredozeme, potrebujem od Vás menšiu pomoc. Chcel by som sa spýtať:

Má tu niekto z Vás 30 diskovú rozšírenú blu-ray kolekciu LOTR plus Hobit? Dám sem aj link aby ste vedeli ktorú myslím:

http://www.gorila.sk/product/657480

Ak áno mám na Vás jednu otázku. Ako je to s prvým bonusovým diskom k Návratu Kráľa? Názov má Special Features.

Pretože ja tam mám k dispozícii len polské a rumunské titulky. Je to normálne? Zisťoval som si to na nete na rôznych fórach ale nikde som o tom nič nenašiel len jeden pán tam písal že mal rovnaký problém a že to reklamoval a tak to vyriešil. Len neviem či kecal alebo nie.

Tak sa chcem spýtať toho kto túto kolekciu má že či to je pravda a ten disk má mať normálne české titulky alebo nie.

Z Gorila.sk odkiaľ som to kupoval mi odpísali že dodávateľ uvádza na obale že titulky sú rôzne, takže vraj je možné že na tomto disku nie sú k dispozícii, lenže toto sa mi nejako nezdá, prečo by všade inde boli a len na tomto jednom nie?

 

Preto sa pýtam tých čo túto kolekciu majú, sú na tomto bonusovom disku české titulky? Prosím dajte mi vedieť, chcem si to len overiť. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Ach jo tak tohle bylo opravdu zklamání :-( především oproti Pánu prstenů je Hobbit neuvěřitelně slabý a přesně jak napsal Mr. KarlAdler:

''Peter Jackson si asi vzal k srdci, že Tolkien napsal tuhle knížku spíš jako předehru k Pánovi prstenů a pro mladší čtenáře. Natočil nevyspělý, byť obrazově nádherný, film, do kterého musel narvat spoustu nepodstatného a přimyslet si mnoho zbytečného, aby vznikla první tříhodinová část. Kam se poděla záhadnost, tajuplnost a řekněme ten vyšší rozměr z předchozí trilogie? V knížce je popisováno, kterak překonávají Mlžné hory, zastihne je bouře přímo na útesu a v dálce vidí kamenné obry házející po sobě balvany... Bylo mi až trapně při tom snad deset minut trvajícím a efektním bumbácu. Co teprve první spatření Roklinky? Zpěv a smích elfů vystřídaly trapné hlášky, neprokrvené a zbytečné postavy (Saruman!?) a zbytečné dialogy. Golf, tráva, houby? O to bolestnější je pár úchvatných scenérií, kdy se do uší line melodie z Pána prstenů.''

Naprosto souhlasím a cítím to stejně. a dávám i stejné hodnocení ač nerad ale hold musím a to jen a pouze 3*

na příspěvěk reagoval Jakkob

Související novinky

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Těsně před premiérou seriálového Pána prstenů: Prsteny moci přichází zásadní změny týkající se práv na knižního Pána prstenů a Hobita. Ty totiž odkoupila švédská herní společnost Embracer Group,… (více)

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Zatímco už za pár dní přistane na internetu první trailer z očekávaného televizního seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, neméně tak důležitou zprávou je nová informace, že filmová práva (samostatně… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Slavný James Bond zdá se našel nový domov. Společnost Amazon totiž čerstvě uzavřela dohodu se studiem MGM a celé si jej tak pořídila za 8,45 miliard dolarů. Rázem se tak knihovna streamovací služby… (více)

Reklama

Reklama