Bohužel na knižní předlohu nedosáhne a stín padesátých let nepřekračuje.(14.12.2009)

Když si člověk odmyslí styl a tempo vyprávění, které jednoduše odpovídají 50. letům, zbyde typický suchý britský humor, který konfrontuje idealistického nadšence s přízemní realitou, kterou mu navíc znepříjemňuje řada svérázných postaviček, které se mu pletou do cesty. Poněkud to připomíná deziluzi Štěpána Šafránka ze série Básníků. Nicméně, Gordon byl přece jen jako autor předlohy lepší. Celkový dojem: 70 %.(8.11.2009)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(15.5.2007)

• ripo

„Doktor hledá místo" je další anglickou veselohrou, kterou naše filmová distribuce osvěžuje program československých kin. Jako při dřívějších filmech tohoto žánru a zejména při prvním díle „doktorského" seriálu, který byl uveden před necelým rokem, je třeba říci, že tyto filmy neznamenají nějaké mimořádné umělecké hodnoty. Jsou to však díla svým způsobem velmi zábavná, podávající lidský a nijak školometsky pohled na současný anglický život. Lékařské prostředí nám obyčejně film traktuje v nesmírné pompě bílých pláštů, injekcí, anestetických přístrojů; s plnou důsažností vznešeného poslání při zachraňováni lidských životů. Autoři anglického seriálu přistupují k lékařské problematice úplně z jiné stránky: ukazuji mladé mediky a později i lékaře jako dosud nehotové lidi, podléhající omylům a chybám mládí. Je jisté, že při vážnějším zamyšlení by toto traktováni lékařského povolání neobstálo, i když je nesporné, že mnohé prvky, byť sebekomičtější (nebo, chcete-li, sebetragičtější), jsou přesně odpozorovány ze skutečnosti. Film je silný tam, kde nepředstírá vážnost a pohybuje se po hladkém veseloherním povrchu, a ztrácí svou sílu v místech, kde usiluje o nepodařenou apotheosu lékařského povoláni. Filmový přehled 51/1957(21.11.2007)

Dirk Bogarde jedinečný, jeho lapálie v hledání zaměstnání taktéž, český dabing vzniklý v ČT v posledních letech už tolik ne. Hlavica jakž takž, ale britský Werich JR Justice potřebuje dunivý zvonivý hlas (jakým herec mluvil), a to se českým dabingovým režisérům prostě nedaří. Můj xx tý film s Edwardem Chapmanem (ve filmu jsem jej ale nepostřehl). Tyhle britské padesátkové komedie hrozně stárnou, ale mají jedno společné: decentní a velmi šarmantní herečky.(24.5.2016)