Tričko

všechny plakáty
Krátkometrážní
Slovensko / Česko, 2007, 9 min

Mark, Američan se slovenskými kořeny, je silně věřící člověk. Během výletu na Slovensko potká Tomáše, který nosí tričko, urážející jeho víru. (oficiální text distributora)

medlo

Zaujímavé. Zo začiatku sa mi zdali herecké výkony dosť slabé, ale ako hustla atmosféra herci sa zlepšovali. Dej tiež zaujímavý, aj keď si myslím, že po tom čo na neho vytiahol pištoľ by mu hneď ukázal druhú stranu trička. To by spravil asi každý normálny človek čo nie je zvyknutý na búchačku pred ksichtom. Ale zas jemu umrel pes.... ()

MM_Ramone

Mark Pollack, rodák z texaského Houstonu, prišiel na Slovensko, aby sa zoznámil s krajinou, z ktorej pochádza jeho matka. Je silne veriaci kresťan. Odstaví svoj Jeep pred dedinskou predajňou potravín v Lozorne, kúpi si nejaké plechovky a začne komunikovať s mladíkom za pokladňou. Za ňou visí americká a slovenská vlajka. To ho príjemne prekvapí. Konflikt sa začne hrotiť, keď si zistí, že pokladník má na tričku Nietzscheho citát: "Boh je... mŕtvy". Vtedy sa u neho naplno prejaví jeho americká nátura. Začne byť arogantný, začne sa správať agresívne a nakoniec vytiahne strelnú zbraň. Vôbec netuší, že na chrbte je nápis: "Nie! Nietzche je mŕtvy. Boh". Vidí len svoj uhol pohľadu, pre ktorý je schopný zabíjať. Typický primitívny Američan. *** ()

Pilda17

Povedený krátkometrážní snímek a v něm je jasně vidět, že všechny problémy USA řeší zbraněmi nebo násilím. Tomáš rodák Slovenska urazí USA občana, který přijel do rodné země své matky. Začátek kdy vejde do obchodu vše vypadá jakoby USA občan byl fajnový člověk, ale vše se obrátí když si všimne jeho trička s nápisem Bůh je mrtvý... 8/10 = 85% ()

anderson

Čože ? Táto nepodarená "inscenácia" úbohého vtipu tu má toľko hviezdičiek ??? V jednej epizóde z PROLOGÚ bol podobný a nepomerne lepšie zvládnutý kraťas. Takže autor je navyše aj neschopný plagiátor. (27.3.2009) ()

kaposlav

Tak toto som vážne nečakal. Išiel som to pozerať len z dlhej chvíle a som pointou pozitívne prekvapený. Najprv mi vadila tá hrozná pesnička z úvodu a potom to riťolezectvo USA až pokým nevysvitla pointa. 4* ()

shyster

Neskutečná hloupost, která se snaží o oduševnělou, nadčasovou, inteligentní výpověď. A přitom celá to situace je tak hloupě zveličiná. Blbost. ()

stOKYi

Myslím si že v istéj veci mal Tomáš dokonca aj pravdu, nejdem písať v ktorej, tú si nechám pre seba. Podľa mňa dosť obdobne aktuálny krátkometrážny filmík. Natočenie zvládnuté tiež dobre až na občasné, hercovo umelo dokreslované Tomášové emócie. ()

chamba

Veľmi podarený krátkometrážny snímok so zaujímavou myšlienkou. Kamera je zvládnutá veľmi slušne a herci taktiež podali sympatické výkony o to viac ma potešilo, že sa jedná o slovenskú tvorbu. ()

TomasKotlant

Pointa s tričkem je udělaná velmi dobře, bohužel ten obal okolo toho nepůsobí zcela věrohodně, zejména díky trochu podivně hrajícím hercům. Změna názorů byla na mě až moc rychlá. Každopádně zajímavý pohled na americkou kulturu z trochu netradičního soudku. *** Ve zkratce:Přijde takhle poloameričan do slovenského obchodu a povídá: Máš pěkné tričko. ()

huligang

keby tie herecke vykony nepripominali "strasnu" inscenaciu,dam 4*...kazdopadne ma necakane milo prekvapil,skvely napad,dobry scenar... ()