Ztracená dovolená

všechny plakáty

Dokumentární detektivka Ztracená dovolená je filmem o cestě, fotografii a identitě v dnešním propojeném světě, o paměti a významu uchovávání obrazů, Češích, Evropanech a Číňanech.

Český cestovatel Láďa objevil ve Švédsku kufr, v němž byly pouze negativy. Z těch vzniklo 756 fotografií neznámých turistů z Asie, čímž začal detektivní esej, ve kterém filmový štáb pátrá po tajemných Asiatech a po možné povaze člověka. Fotografie ožívají a vracejí se na místa svého vzniku. (oficiální text distributora)

Hudy86

LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 2007 V rámci českých dokumentů se jedná o ten nejlepší snímek, který jsem měl za dlouhou dobu možnost vidět. Detektivní pátraní po lidech z fotek je navíc prošpikováno humorem, takže vás vůbec nenapadne, že sledujete dokumentární film. Navíc se vše točí okolo mých oblíbených Asiatů, takže za 5 hvězdiček. ()

Wrr

První dokumentární detektivka, kterou jsem viděla, a určitě ne poslední. Na začátku všeho je nalezený kufr plný negativů, na kterých jsou zachyceni turisté z Asie. Detektivové - filmaři si dají neuvěřitelný cíl, a to najít majitele ztraceného kufru a vrátit turistům jejich negativy. Rozjede se pátrání, které nejprve skončí „na mrtvém bodě“ (a zoufalí začínají být nejen pátrající filmaři, ale i diváci). Pak ale naštěstí svitla pátrajícím jiskřička naděje a dokument nabyl šťastného konce - majitel kufru je nalezen a negativy úspěšně předány. Velmi se mi líbilo, že film byl hodně založen na náhodách - například samotný nález kufru a šťastný konec, ke kterému dopomohla hlavně čínská televize. Film byl zábavný a zajímavý hlavně svým originálním nápadem. ()

Střední Evropa 2007 napoprvé

Střední Evropa 2007 napoprvé

03.09.2007

Asociace českých filmových klubů rozhodně nepatří mezi ty, kteří by setrvali na dlouhé časy v posvěcené nečinnosti, a tak pro příznivce netuctových filmů připravují další putovní přehlídku. Po… (více)