Vítejte v Tate galerii

• Velká Británie Tate Modern
všechny plakáty
Velká Británie, 2000, 15x4 min

Britský cyklus o ukázkách výtvarných děl 20. století v jedné z nejslavnějších světových galerií moderního umění.
Tate je název mezinárodně známé skupiny čtyř britských galerií: dvě z nich jsou v Londýně (Tate Modern a Tate Britain). Galerie Tate Modern - která se nachází v budově původní elektrárny Bankside - byla otevřena v roce 2000 a společně s Muzeem moderního umění v New Yorku (USA) a Centre Pompidou v Paříži (Francie) vlastní jednu z největších světových sbírek moderního umění. A my vás zveme k patnácti jejím návštěvám. Tak pojďte dál...

A: Úvod (Introduction)
1. Deformace (Distortion) - Auguste Rodin, Umberto Boccioni, Pablo Picasso.
2. Abstraktní umění (Abstract Art) - Wassily Kandinsky, Jackson Pollock.
3. Zátiší (Still Life) - Sir William Nicholson, Paul Cézanne.

B. Předměty (Objects)
4. Předměty na divných místech (Objects in Odd Places) - Marcel Duchamp, Michael Craig-Martin, Rebecca Horn.
5. Jiné dimenze (Different Dimensions) - Carl André, Cornelia Parker.
6. Lékárna (Pharmacy) - Damien Hirst.

C. Místa (Places)
7. Abstrakce krajiny (Abstracting Landscape) - Piet Mondrian.
8. Socha z přírody (Sculpture from Nature) - Constantin Brancusi, Dame Barbara Hepworth, Joseph Beuys.
9. Zvenčí dovnitř (Outside In) - Richard Long.

D. Válka (War)
10. I. světová válka (World War I) - William Orpen, Henri Gaudier-Brzeska, Max Beckman.
11. II. světová válka (World War II) - Salvador Dali, Francis Bacon.
12. Důsledky války (The Effects of War) - Jean Fautrier, Alberto Giacometti, Hannah Collins.

E. Lidé (People)
13. Krásní lidé? (Beautiful People?) - Lucian Freud, Arman, John Doplane.
14. Jiný úhel pohledu (A Different Point of View) - Sonia Boyce, Sarah Lucas, Nan Goldin.
15. Já a ostatní (Myself and Others) - Louise Bourgeois, Annette Messager. (oficiální text distributora)