Hot Enough for June

Komedie

Velká Británie, 1964, 98 min

Snad jen upřesnění, točilo se v Itálii v universitním městě Padova. Je to debut Sylvy Koscina, jinak moc pěkné herečky šedesátých let, dokonce dělala zkoušky na hlavní bond girl v Z Ruska s láskou, ale Daniela Bianchi se zdála při castingu slovanštější. Dlouho mi trvalo, než jsem v otci hrdinky a současně šéfovi špionáže poznal velekněze Klanga z Help (McKern). JInak je to roztomilá Bond parodie, Bogarde hraje ve stylu svých doktorů takového lehce praštěného nekňubu docela mile. Jeho kód je 008, protože film vlastně začíná odebíráním a ukládáním pozůstalosti po agentovi 007 (včetně zaječí pacičky pro štěstí). Robert Morley hraje M taky docela stylově. Jinak pochopitelně každý v tehdejším Československu pracuje pro tajnou policii, nebo je britský agent (těch je méně). Taková dobová srandička, kdo má rád Bondy, doporučuji.(28.8.2012)

Moc jsem se pobavil u toho, jak si britští tvůrci představovali Československo. Příliš se s ním nepárali a udělali z něj obskurní balkánskou zaostalou zemi, kde obyvatelstvo ještě chodí namnoze v krojích, které občas vypadají jako by jejich tvůrci snad kdysi viděli Prodanou nevěstu, ale pak se inspirovali snad i Tyrolskem. No, ještě že agentka Vlasta je hraná dobovou italskou kráskou, jinak by tohle Československo dopadlo úplně pod psa. Jinak, ani jako parodie na bondovky to není moc zdařilé.(20.2.2016)

Parodie na bondovky. Dopředu jsem nevěděla, že se to má odehrávat v Československu a v "Zápotockého sklárnách" :-) Nebýt tohoto faktu, tak by mě film asi moc nebavil, ale takhle jsem si to užívala...hlavní hrdinka, soudružka Simonová, a její otec, papaláš, soudruh Simonová:-) A Žlutá plovárna, všichni chodí normálně v krojích, í v 60.letech mléko rozváží mlékař s povozem - úžasné! Vtipná byla scénka, kdy na britské ambasádě "najímali číšníky" :-)...Ano, dalo se to, ale pro mě asi jen kvůli tomu "Československu".(21.1.2013)

Americký titul tohto filmu znie "Agent 8 3/4". Film bol natočený na vrchole bondovskej horúčky. Dirk Bogarde v ňom hrá utáraného tajného agenta pracujúceho v Československu. Miestami vtipná a chytrá komédia.(23.9.2011)

Úsměvný pokus britských filmařů přiblížit a třeba i zparodovat život v někdejším Československu. Přestože přesun z ostrovů začíná statickým pohledem na Pražský hrad, v tehdejším Československu se docela určitě netočilo (kromě pinewodských ateliérů se točilo také v Itálii). Všude visí československé vlajky a prezidentské podobizny s člověkem lehce podobným Tondovi Zápotondovi (není tak ušatý), a sem tam v záběru přejede nějaký žigulík, ale domy, fasády, ulice i ostatní automobily jsou prostě západního stříhu. České nápisy jsou všude, hodně z nich je zkomolených, chybí háčky a čárky, za všechny jmenujme nedotažený dvouřádkový transparent VINAŘ SLAVNOSTI či nápis PÁNSKÉ ZÁCHODY. Jména místních postav jsou bůhví proč rusky znějící, snad záměrně. "Na červen dost teplo" je označováno jako komedie, mnohem přesnější ale bude žánrové zařazení akční parodie. Našláplý začátek utone v milostné romanci a četných nedodělaných vtípcích, snaha tvůrců vést humor cestou grotesky (zakopávání o židle atd.) se zcela míjí účinkem. Dirk hrál v mnoha lepších filmech.(5.4.2012)