poster

Jesse Stone: Radikální změna (TV film)

 • USA

  Jesse Stone: Sea Change

 • Slovensko

  Jesse Stone: Dokonalý zločin

Krimi / Drama

USA, 2007, 100 min

 • MickeyStuma
  ****

  Tentokrát se Jesse Stone zaměří na velmi starý nedořešený případ a my máme v ryze televizním odpočinkovém tempu sledovat jeho pátrání. Poctivá detektivka která se nedrží jen jednoho tématu, ale má jich více. Přesněji řečeno dvě. Znásilněni mladého děvčete a po pomstě toužící bratr chlápka, kterého chtěl kdysi Jessy zatknout, ale byl zastřelen. Přiznám se, že mě snímek chvilkami docela nudil, ale jinak se stále vše odvíjí dle zavedeného standartu.(18.2.2014)

 • nash.
  *****

  Jesse Stone se pomalu, ale jistě, propracovává mezi mé nejoblíbenější filmové policisty. Jeho další případ dotahuje k dokonalosti atmosféru poklidného městečka, i pocity muže, snažícího se utopit osobní démony v práci, které se mu však právě zoufale nedostává. Opět pozvolna plynoucí vyprávění postavené na atmosféře a pocitech, dokonale vyjádřených bez nutnosti velkých gest, opět nádherná Bealova hudba a minimalistický přesto charismatický Tom Selleck, a k tomu překvapivé rozuzlení dalšího případu, který je spíše smutný než napínavý či dramatický. Pomalý, melancholický, magický, takový je čtvrtý filmový Jesse Stone a i když je to pro kriminálku poněkud neobvyklá charakteristika, je výstižná a nabízí nezapomenutelný zážitek všem, kdo si podobnou náladu dokáží vychutnat.(3.9.2011)

 • JohnCZ
  **

  Tenhle díl mi přišel opravdu o třídu slabší, hlavně asi kvůli hodně nevýrazné detektivní zápletce, která mapuje jeden dávno odložený případ. Atmosféra je stále stejná, Tom Selleck jako polda je stále stejně charismatický a baví mě sledovat ty jeho zádumčivé pohledy, ale předchozí díly mě chytly o něco více. Použitá hudba je ovšem pořád skvělá.(11.2.2016)

 • solisoli
  ***

  Jesse ochlasta detektív, ktorý čím viac chlastá, tým mu to lepšie myslí a je v lepšej kondícii. Darmo, príroda sa môže aj mýliť. Neformálny štýl vyšetrovania v spôsobe slovných prestreliek, poukázať, kto je múdrejší. Jessemu stačí dve tri návštevy a vypočutia svedkov a kriminálny prípad je vyšetrený, aj bez celého FBA. Proste veľká inšpirácia pre žandárov, ktorí sa v Jesse musia priam vyžívať a vidieť. Skoro vždy rovnaké, ale zábavné to je, aj keď sa tam nemlátia, nenaháňajú, ako pomätení. Proste vždy tá istá a jedna vizitka.(8.3.2019)

 • carl.oesch
  *****

  Jak mám ty zdlouhavé a nějak tak hřejivě smutné detektivky rád, tak tenhle díl mám nejradši. Story famózní, přístup lidský (za ten zoufalý nápad s loupeží v bance obě sestry zaplatily cenu, která se těmi dolary ani vyčíslit nedá a ta co to přežila dopadla vlastně mnohem hůř) a je otázka, jestli by se policajt dokázal zachovat tak, jako on, ale aspoň že to je v tom filmu. Osobně myslím, že ne. Dostane mně vždycky ale konec - díky hudbě jsem znovuobjevil Brahmse a nečekaná akční scéna (jak nejsem příznivcem akčních filmů) mně udělala radost stejně jako úplný závěr, kdy si Jesse sedne na terasu (stejně asi čekal na techniky od kriminálky) a se skleničkou v ruce kouká na vodu....tady asi skutečně pět hvězd.(20.11.2014)

 • - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace