Jesse Stone: Radikální změna (TV film)

Jesse Stone: Sea Change

Jesse Stone: Dokonalý zločin

Krimi / Drama

USA, 2007, 100 min

Tentokrát se Jesse Stone zaměří na velmi starý nedořešený případ a my máme v ryze televizním odpočinkovém tempu sledovat jeho pátrání. Poctivá detektivka která se nedrží jen jednoho tématu, ale má jich více. Přesněji řečeno dvě. Znásilněni mladého děvčete a po pomstě toužící bratr chlápka, kterého chtěl kdysi Jessy zatknout, ale byl zastřelen. Přiznám se, že mě snímek chvilkami docela nudil, ale jinak se stále vše odvíjí dle zavedeného standartu.(18.2.2014)

Jesse Stone se pomalu, ale jistě, propracovává mezi mé nejoblíbenější filmové policisty. Jeho další případ dotahuje k dokonalosti atmosféru poklidného městečka, i pocity muže, snažícího se utopit osobní démony v práci, které se mu však právě zoufale nedostává. Opět pozvolna plynoucí vyprávění postavené na atmosféře a pocitech, dokonale vyjádřených bez nutnosti velkých gest, opět nádherná Bealova hudba a minimalistický přesto charismatický Tom Selleck, a k tomu překvapivé rozuzlení dalšího případu, který je spíše smutný než napínavý či dramatický. Pomalý, melancholický, magický, takový je čtvrtý filmový Jesse Stone a i když je to pro kriminálku poněkud neobvyklá charakteristika, je výstižná a nabízí nezapomenutelný zážitek všem, kdo si podobnou náladu dokáží vychutnat.(3.9.2011)

• JohnCZ

Tenhle díl mi přišel opravdu o třídu slabší, hlavně asi kvůli hodně nevýrazné detektivní zápletce, která mapuje jeden dávno odložený případ. Atmosféra je stále stejná, Tom Selleck jako polda je stále stejně charismatický a baví mě sledovat ty jeho zádumčivé pohledy, ale předchozí díly mě chytly o něco více. Použitá hudba je ovšem pořád skvělá.(11.2.2016)

Jesse ochlasta detektív, ktorý čím viac chlastá, tým mu to lepšie myslí a je v lepšej kondícii. Darmo, príroda sa môže aj mýliť. Neformálny štýl vyšetrovania v spôsobe slovných prestreliek, poukázať, kto je múdrejší. Jessemu stačí dve tri návštevy a vypočutia svedkov a kriminálny prípad je vyšetrený, aj bez celého FBA. Proste veľká inšpirácia pre žandárov, ktorí sa v Jesse musia priam vyžívať a vidieť. Skoro vždy rovnaké, ale zábavné to je, aj keď sa tam nemlátia, nenaháňajú, ako pomätení. Proste vždy tá istá a jedna vizitka.(8.3.2019)

Jak mám ty zdlouhavé a nějak tak hřejivě smutné detektivky rád, tak tenhle díl mám nejradši. Story famózní, přístup lidský (za ten zoufalý nápad s loupeží v bance obě sestry zaplatily cenu, která se těmi dolary ani vyčíslit nedá a ta co to přežila dopadla vlastně mnohem hůř) a je otázka, jestli by se policajt dokázal zachovat tak, jako on, ale aspoň že to je v tom filmu. Osobně myslím, že ne. Dostane mně vždycky ale konec - díky hudbě jsem znovuobjevil Brahmse a nečekaná akční scéna (jak nejsem příznivcem akčních filmů) mně udělala radost stejně jako úplný závěr, kdy si Jesse sedne na terasu (stejně asi čekal na techniky od kriminálky) a se skleničkou v ruce kouká na vodu....tady asi skutečně pět hvězd.(20.11.2014)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)