Reklama

Reklama

Jesse Stone: Radikální změna

(TV film)
  • USA Jesse Stone: Sea Change (více)
všechny plakáty

VOD (1)

Život v Paradise plyne poklidně, i když rozhodně ne k plné spokojenosti policejního náčelníka Jesseho Stonea. Mladý policista Simpson, kterému Jesse říká Kufr, je stále v kómatu, a i když se později probudí, není úplně v pořádku. Molly opustila jednotku kvůli rodině a Jesseho bývalá manželka Jenn mu oznámí, že už si nemohou volat jako dosud, protože někoho potkala. Jesse se obává, že začne zase pít. Na radu psychologa ze složek s nevyřešenými případy si vybere případ z roku 1992, kdy byla zabita pokladní, kterou si vzal jako rukojmí bankovní lupič. Vydá se na místo, kde byl před třinácti lety nalezen mělký hrob s jejím tělem, aby se pokusil najít nějaký záchytný bod. Přes skepsi nové asistenty Rose najde vrahovy šaty. Při jejich prohlídce objeví stopy po průstřelu. Vydá se do vězení za Hastym Hathawayem, který pral špinavé peníze pro bostonského mafiána Gina Fishe. Zjistí, že tehdy nebylo ukradeno čtyřiadvacet tisíc, ale téměř dva miliony patřící Fishovi. Hasty vzápětí mafiána informuje, a ten pošle do Paradise Terrance Genesta, aby šerifa sledoval. Vyšetřování zavede Jesseho za Rebečinou sestrou, která se po její vraždě odstěhovala do Massachusetts. Navštíví také bývalého strážného, jehož náhodný výstřel údajně Rebeccu zabil. Ten je ale přesvědčen, že nezasáhl rukojmí, ale lupiče. Krok za krokem Jesse odkrývá překvapivé skutečnosti. (TV Nova)

(více)

Recenze (26)

carl.oesch 

všechny recenze uživatele

Jak mám ty zdlouhavé a nějak tak hřejivě smutné detektivky rád, tak tenhle díl mám nejradši. Story famózní, přístup lidský (za ten zoufalý nápad s loupeží v bance obě sestry zaplatily cenu, která se těmi dolary ani vyčíslit nedá a ta co to přežila dopadla vlastně mnohem hůř) a je otázka, jestli by se policajt dokázal zachovat tak, jako on, ale aspoň že to je v tom filmu. Osobně myslím, že ne. Dostane mně vždycky ale konec - díky hudbě jsem znovuobjevil Brahmse a nečekaná akční scéna (jak nejsem příznivcem akčních filmů) mně udělala radost stejně jako úplný závěr, kdy si Jesse sedne na terasu (stejně asi čekal na techniky od kriminálky) a se skleničkou v ruce kouká na vodu....tady asi skutečně pět hvězd. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se Jesse Stone zaměří na velmi starý nedořešený případ a my máme v ryze televizním odpočinkovém tempu sledovat jeho pátrání. Poctivá detektivka která se nedrží jen jednoho tématu, ale má jich více. Přesněji řečeno dvě. Znásilněni mladého děvčete a po pomstě toužící bratr chlápka, kterého chtěl kdysi Jessy zatknout, ale byl zastřelen. Přiznám se, že mě snímek chvilkami docela nudil, ale jinak se stále vše odvíjí dle zavedeného standartu. ()

Reklama

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Když nemáš co na práci, kamaráde, něco si najdi. A když to nebude důležitý, dělej že je..." I ten komorní příběh se nezdá důležitý, ale opak je pravdou a parádní dialogy spolu s charismatickým Selleckem vytáhly mé hodnocení této kriminálky k absolutoriu. "Co jste dělal? Narazil jsem obličejem na něčí pěst..." ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl mi přišel opravdu o třídu slabší, hlavně asi kvůli hodně nevýrazné detektivní zápletce, která mapuje jeden dávno odložený případ. Atmosféra je stále stejná, Tom Selleck jako polda je stále stejně charismatický a baví mě sledovat ty jeho zádumčivé pohledy, ale předchozí díly mě chytly o něco více. Použitá hudba je ovšem pořád skvělá. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Jesse Stone se pomalu, ale jistě, propracovává mezi mé nejoblíbenější filmové policisty. Jeho další případ dotahuje k dokonalosti atmosféru poklidného městečka, i pocity muže, snažícího se utopit osobní démony v práci, které se mu však právě zoufale nedostává. Opět pozvolna plynoucí vyprávění postavené na atmosféře a pocitech, dokonale vyjádřených bez nutnosti velkých gest, opět nádherná Bealova hudba a minimalistický přesto charismatický Tom Selleck, a k tomu překvapivé rozuzlení dalšího případu, který je spíše smutný než napínavý či dramatický. Pomalý, melancholický, magický, takový je čtvrtý filmový Jesse Stone a i když je to pro kriminálku poněkud neobvyklá charakteristika, je výstižná a nabízí nezapomenutelný zážitek všem, kdo si podobnou náladu dokáží vychutnat. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)

Reklama

Reklama