Jesse Stone: Radikální změna (TV film)

Jesse Stone: Sea Change

Jesse Stone: Dokonalý zločin

Krimi / Drama

USA, 2007, 100 min

Tentokrát se Jesse Stone zaměří na velmi starý nedořešený případ a my máme v ryze televizním odpočinkovém tempu sledovat jeho pátrání. Poctivá detektivka která se nedrží jen jednoho tématu, ale má jich více. Přesněji řečeno dvě. Znásilněni mladého děvčete a po pomstě toužící bratr chlápka, kterého chtěl kdysi Jessy zatknout, ale byl zastřelen. Přiznám se, že mě snímek chvilkami docela nudil, ale jinak se stále vše odvíjí dle zavedeného standartu.(18.2.2014)

CITÁT - Jsem šerif, tak vím všechno........ Malá změna, místo Molly (Viola Davis), která odešla z rodinných důvodů se tu objevuje nová policejní pomocnice Rose Gammon (Kathy Baker). Příběh se v originále jmenuje Sea Change, což mi přeložené připadá radikálně nepřeložené. Už dříve jsem přemýšlel, koho mi Jesse Stone připomíná. A teď už to vím. Je to podoba s inspektorem Columbem. Mají spousty věcí společných. Columbo zná od počátku vraha a celý příběh jen hledá důkazy k jeho usvědčení. Jesse Stone vlastně dělá to samé. Columbo skoro neustále drží v ruce doutník. Jesse Stone skoro neustále drží v ruce kafe. Columbo má psa. Jesse Stone má psa. Columbo má ženu o které neustále mluví, ale divák ji nikdy nevidí. Jesse Stone je rozvedený, se svou ženou si neustále telefonuje, ale divák ji nikdy nevidí. Je to dost společných znaků a určitě se ještě nějaké najdou. CITÁT - Dám si kapučíno!!!.......... Opět tu Jesse vyšetřuje dva, spolu nesouvisející případy. Hudba znovu velmi ladící z příběhem, scénář povedený (Tom Selleck má opět spoluúčast na scénáři) a kamera spadla do průměru. CITÁT - Opusťte naše město..........70%(2.2.2015)

Jesse Stone se pomalu, ale jistě, propracovává mezi mé nejoblíbenější filmové policisty. Jeho další případ dotahuje k dokonalosti atmosféru poklidného městečka, i pocity muže, snažícího se utopit osobní démony v práci, které se mu však právě zoufale nedostává. Opět pozvolna plynoucí vyprávění postavené na atmosféře a pocitech, dokonale vyjádřených bez nutnosti velkých gest, opět nádherná Bealova hudba a minimalistický přesto charismatický Tom Selleck, a k tomu překvapivé rozuzlení dalšího případu, který je spíše smutný než napínavý či dramatický. Pomalý, melancholický, magický, takový je čtvrtý filmový Jesse Stone a i když je to pro kriminálku poněkud neobvyklá charakteristika, je výstižná a nabízí nezapomenutelný zážitek všem, kdo si podobnou náladu dokáží vychutnat.(3.9.2011)

• JohnCZ

Tenhle díl mi přišel opravdu o třídu slabší, hlavně asi kvůli hodně nevýrazné detektivní zápletce, která mapuje jeden dávno odložený případ. Atmosféra je stále stejná, Tom Selleck jako polda je stále stejně charismatický a baví mě sledovat ty jeho zádumčivé pohledy, ale předchozí díly mě chytly o něco více. Použitá hudba je ovšem pořád skvělá.(11.2.2016)

Ač se jedná už o čtvrtý díl ze série s Jessem Stonem, tak toto, přiznám se, bylo teprve mé první setkání setkání s tímto neobvyklým a zvláštním šerifem. A kupodivu mi ani znalost předchozích filmů nechyběla, což připisuji filmu k dobru. Jinak pokud bych se měl zaměřit na film samotný, tak se jednalo o poklidný a nijak dějově složitý film, který si plynul v poklidném tempu úplně stejně jako si plynul život hlavního hrdiny v tomto filmu. Nikam se nechvátalo, na všechno dost času, a ono se to všechno vyřeší tak nějak pozvolna samo, to je asi filozofie pana šerifa Stonea a zároveň i folozofie celého filmu. Proto zde bylo mnoho odpočinkových záběrů, kdy jsme sledovali šerifovu samotu a zahánění smutku, a nutno říci, že tyto scény tento film svým zvláštním způsobem dokázaly ozvláštnit. Takže pokud patříte k lidem, kteří nemají v kriminálkách rádi příliš akce, honiček, přestřelek a já nevím čeho ještě, tak tohle je ideální odpočinkový krimi film přesně pro vás. Já jako člověk, který nemá rád akční filmy asi nemohu být s tímto kriminálním dramatem spokojenější. Možná se podívám i na další filmy z této série a tomuto filmu uděluji lepší tři hvězdy.(18.8.2011)

• - Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)