Česká muzika (TV film)

Česko, 1993, 46 min

Vlasta Janečková

Milan Dostál

Vadim Petrov

Až do dneška jsem nevěděla, že Michaele Kuklové tak sluší kníry, ale knírač byla skutečně luxusní, ať to vybíral kdokoliv, vybral to dobře, ta podoba tam je. Ondřej Havelka po více než deseti letech nahodil slušivý kostým z pohádky Jak se peče štěstí, tentokrát nepekl, tentokrát muzicíroval. Jan Šťastný byl šťastný od začátku do konce a na konci samém nejen hrál a zpíval, ale i tančil, prostě šťastná povaha. V kouzelném domě, kam byla Marianna - knírač zakletá, jsem pořád viděla venkovskou nádražní budovu. Zajímala by mě jedna věc, jestli ten pes byl pes, nebo byli důslední a byla to fenka.(29.9.2013)

• wictoria

A jé, Michaela Kuklová opět zakletá, opět si jí vyhlídl Petr Štěpánek (jako např. v Pravda a lež nebo O krásné čarodějce) a ona si zas vybere nějakého chudého, ale mladého klaďase (Beneše tu vyjímečně vystřídal Šťastný)... Dodatečně mě ještě po letech rozesmálo označení Petra Štěpánka "mladý pán". To mu bylo 45 let :D(8.11.2008)

Další velmi hezká pohádka od Vlasty Janečkové. Tentokrát trochu "temnější". Zaujal mě hlavně hospodský ve skvělém podání Vladimíra Brabce - jeho dojemný monolog o zmizelé dceři krásně ukazuje rozdíl mezi těmito televizním pohádkami a těmi současnými. Dnes, mám ten dojem, tvorba pro děti herce k žádnému velkému výkonu nevybízí. A to je škoda.(16.11.2014)

Česká televizní pohádka o třech českých muzikantech, kterým se podařilo vysvobodit unesenou a zakletou dceru hospodského M. Kuklovou. Sympatické hudební trio sestávalo z J. Šťastného , O. Havelky a J. Langmajera. Pohádka se nese v lehce tajemném duchu, například při návštěvě opuštěného domu či při proměňování čaroděje v obludu je to patrné, zatímco dramatické finále se mění v humornou frašku, když je obávaný čaroděj (uhrančivý P. Štěpánek) poražen českou písničkou a starými bábami při tancovačce. Dílo též svými výkony obohatili V. Brabec a L. Geprtová v roli hospodských manželů. Paní Janečková natočila další pěknou pohádku, jež ani po letech neztrácí nic ze svého kouzla.(16.11.2014)

• canucks333

V rámci českej filmovej tvorby je to fajn filmík. Réžia celkom v pohode aj všetky tie technické vecičky, ale príbeh bol vymyslený a napísaný katastrofálne. Herci sú niekedy dobrí, inokedy nepresvedčiví. Ale nie je to žiadna katastrofa dal by som 3,5* Videl som 1x v českom znení ------------------ 45%(16.11.2014)