Mezi nepřáteli

• Kanada

Intimate Enemies

Drama / Historický / Válečný

Francie / Maroko, 2007, 111 min

Škoda těch mrtvých oslíků, avšak, bohužel, dnešní, stejně jako tehdejší, válečná realita je mnohem horší!(22.2.2013)

super filmik trosku neznami ale pre fajnsmekrou vojnovych veciciek je to nevyhnutnost ...(10.3.2010)

Vůbec jsem nevěděl že Francouzi točí válečné filmy. Až jednoho večera si listuju programem a najednou objevím nadpis: Mezi nepřáteli. Říkám si: TO BY MOHLO BEJT DOBRÝ !!! , a taky že bylo. Docela mně zaujala ta přeměna v spojenců v nepřátele. Jednu chvíli s Francouzi , druhou chvíli proti nim.(9.8.2013)

Dobré. Člověk se i něco doví. Že Francie válčila po druhý světový v Alžírsku. Jinak klasický válečný příběh, kdy se příchozí idealista ve válce díky jejím drsnostem a nejednoznačnosti spravedlivého/nespravedlivého změní.(28.8.2013)

Jsem ráda, když se ukáže i jiná stránka povah francouzů, kteří jsou jsou považováni v Evropě za muže s něžným chováním a vytříbeným vkusem.(15.4.2014)

Film mi přijde víc jako psychothriler než válečný snímek. Po delší době zase kritický pohled Francouzů na problematickou minulost alžírské války. Kdysi, ještě za komunistů, u nás podobný film už běžel, ale myslím, že je téměř zapomenutý. Mezi nepřáteli má zajímavý scénář, pro dnešní dobu typické potlačení barevnosti, herecké výkony solidní. Ale, je tady jedno velké ALE.Už někdo, myslím, že Enšpígl, jen tak bokem konstatoval, že FNO se s tím také nepárala. Takže aby bylo jasno : i tito bojovníci mají na rukou potoky krve nevinných obětí a také se dopouštěli zvěrstev. Nadto nejen na Francouzích, ale i na vlastních umírněných lidech, což je snad největší paradox války za nezávislost. Někdy mi Evropané přijdou jako slušní sebemrskači. Jestlipak nějací islámští tvůrci natočí kritický film o své vlastní minulosti vůči Evropanům ? O terorismu vůči nám ? A ještě jedna poznámka. Bez obalu budiž řečeno - Africe nepřinesla dekolonizace stabilitu a předpokládanou prosperitu. Často je to přesně naopak.Mnohé země v Africe jsou vysoce nestabilní, přístup k prvotním zdrojům nerostného či přírodního bohatství nepřináší očekávaný hospodářský rozmach. Kongo, Zimbabwe, Středoafrická republika, Somálsko, Čad, to jsou jen některé příklady chudých a kromobyčejně nestabilních zemí. A samotné Alžírsko ? Jistě, v hlavním městě má vláda situaci pod kontrolou, to je jasné. Ale jsou zde regiony, kde si nemuslim nemůže být ničím jistý...Až zase někdy uvidíme film o tom, co vše dělali Evropané špatně, ano dělali, mučení elektrickým proudem schvaluje či omlouvá jen šílenec, mějme na paměti i odvrácenou stránku této politické rádobykorektnosti.(14.5.2014)

Film o mnohem lepší, než je průměrné hodnocení na CSFD - neočekávejte oslnivé válečné akce...vše je to jen hnusná a špinavá válka.. Filmově netradiční konflikt, pěkná kamera, poctivá řemeslná práce co se týče reálií a film je zatraceně dobrý důvod k přemýšlení nad absurditou války a lidským pokrytectvím...(24.6.2014)

Celkem ok. Je tam par míst s nepochopitelným žabožroutstvím, ale fakt pomálu. Minimálně film demonstruje, že Frantíci vždycky nebyly takový buzničky jako dnes a potvrzuje, že čmoudi prodaj matku za hrnek teplý vody na opláchnutí svýho obřezanýho šmoka!(30.8.2017)

1 3 4 5 6 7 následující >>