Úklady a láska (TV film)

Romantický / Drama

Československo, 1971, 111 min

• sator

Na zásah ideologa KSČ Vasila Bilaka, šla po premiéře hned do trezoru.(6.12.2020)

Dosť ťažké divadelné dielo, ale tí najlepší herci ho zvládli bez zaváhania. Nedokážem ale dať viac ako tri hviezdy, pretože mi táto forma nie veľmi vyhovovala. –––– Zabil by som ťa, keby si ma zradila. – Dobre by si urobil, zaslúžila by som si to.(19.4.2020)

Tak dlho som prosil o túto inscenáciu na dvojke, neúspešne, skúsil som Trojku a podarilo sa, zreprízovali to. Je to naozaj vynikajúca inscenácia, bavila ma od začiatku do konca. Nemôžem si pomôcť, ale najviac ma potešila Elenka Pappová-Zvaríková, ktorú som si prvý krát všimol vo filme Volanie démonov. Bola vynikajúca herečka, čo dokázala aj v tejto inscenácii, svojou neopakovateľnou hĺbkou ako sa vie vžiť do danej role. Veľmi rád by som si aspoň porel všetky snímky, ktoré obohatila svojou prítomnosťou. Žiaľ je to podobný prípad ako u Evičky Polákovej. Elenka nás opustila v roku 1974, mala len 39 rokov. Vďaka archívu si ju môžeme aspoň takto pripomenúť. Samozrejme všetci herci boli úžasní, čo sa tejto inscenácie týka.(17.4.2020)

• - Na zásah ideologa KSČ Vasila Bilaka šel film po premiéře hned do trezoru. (sator)