Our Mother's House

Velká Británie, 1967, 104 min

Jack Clayton

Haya Harareet

Tom Priestley

Excelentní dětské výkony i mrazivý začátek a konec vás dostanou. Asi jsem neviděl lepší práci s dětmi než předvedl Jack Clayton. Hvězdou filmu je sice skvělý Dirk Bogarde, jsou to ovšem děti, jejichž výkony se cení přinejmenším stejně (podotýkám, že Bogarde byl za tuto roli nominován na BAFTA). Vsadil bych krk na to, že tenhle film viděla Marie Poledňáková, jedna z dívek totiž jako by z oka vypadla její Kačence (Marta Buchtíková) z české "veselohry století", a navíc jsou jí ve filmu ostříhány vlasy na kluka! Přidejte si místy napínavé momenty, úžasnou hudbu, a nelze jinak. Tip pro filmový klub ČT!(26.10.2012)

5 hviezdiciek za atmosferu a excelentne vykony detskych predstavitelov. Dirk Bogarde zahral svoju negativnu postavu presvedcivo - na moje prekvapenie. Klasicky "kladak" a teraz toto. Ale dobre sa na to pozeralo. Film patri medzi narocnejsie snimky, nie je to oddychovka, skor naopak. Ale ked to uz clovek pozera, neda mu to a pozera az do konca.(14.2.2016)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(13.1.2006)