Ray Mears v divočině (TV seriál)

Bushcraft

Dokumentární

Velká Británie, 2004

Ray Mears

Tam, kde Bear Grylls chrápe ve velbloudovi a žere červy, tam Ray Mears s anglickým klidem staví obydlí a griluje si ryby. Nejlepší pořad o bushcraftu/survivalu, na který se dá podívat.(9.7.2012)

Jednoduše nejlepší co je v žánru k dostání. Ray Mears rocks.(13.2.2014)

Parádny dokument, ktorý ma veľmi dlhú dobu držal a nepustil. Za pár dní som mal pozretí celý seriál. Ray Mears dokázal urobiť z bushcraftu/survivalu niečo viac.(16.2.2018)

Jsem velký příznivec bushcraftu, jsem srdcem zálesák, ostatně jsem nožíř, což z toho vychází a tak se mi tento pořad velmi líbí. Bear Grills je takový hodně televizní, snaží se dělat show za každou cenu, kdežto Ray je ten pravý zálesák, který je zálesákem / bushcrafterem a nesnaží se jen přežívat. Bear Grills je o přežití, Ray o užití si to, což jako tramp oceňuji mnohem více. Ačkoli jsem zatím shlédl jen první díl, souhlasím, jak už tu padlo, že se jedná o nejlepší buschcraftí / zálesácký pořad.(17.11.2015)

Ray je prostě borec... stačila by mi tak polovina jeho neuvěřitelných znalostí a zkušeností. Stavění kánoe z březové kůry nemělo chybu, ale nejvíc se mi líbil asi poslední díl - Čtyři roční období (tu březovou šťávu musím někdy ochutnat).(17.4.2010)

• - V roku 2005 havaroval s Rayom vrtuľník pri nakrúcaní dokumentu "Wyoming". Praskla palivová nádrž, ale k požiaru našťastie nedošlo. Ray zachránil vážne zraneného člena posádky a sám vyviazol bez zranení. (Philip_J_Fry)

• - Ray používa v televízii nôž, ktorý sám navrhol. (Philip_J_Fry)

• - V júli 2010 požiadala Raya o pomoc polícia, aby pomohol nájsť vraha na úteku, Raola Moata. (Philip_J_Fry)