Komediálně laděné válečné drama podle skutečného příběhu britského seržanta Charlese Cowarda, který byl roku 1940 zajat během bojů britského expedičního sboru v severní Francii a nebyl nikdy nikým pokořen, tak se stal noční můrou téměř všech německých velitelů zajateckých táborů. A se svou nezměrnou odvahou a neuvěřitelným hrdinstvím pomohl mnoha jiným vězněným kamarádům dostat se na svobodu. (tahit)

gogo76

Film sa dejom i atmosférou veľmi podobá na film Stalag 17 a je to jeden z filmov, ktorého atraktivita stúpa s chuťou zajatcov z tábora ujsť. V úvode rozosmeje príbeh britského vojaka, ktorý veľmi lacno príde k nemeckému vyznamenaniu...Humorne ladených scén , vtipov a narážok je tu dosť a pomerne dobre to funguje. Celé to však treba brať s nadhľadom, pretože takto slabo strážené tábory a srandičky okolo všetkého, sú v silnom kontraste so skutočnými pomerni v podobných táboroch. Veľmi srandovná bola scéna vypálenia tábora od cigarety nemeckého veliteľa. Zajatci to naaranžovali šikovne...Záver s kopaním tunela pripomenie klasiku so S. McQeenom Veľký útek, samozrejme jeho kvalitu tu neprekročíme. 70%. ()

tahit

Tak tohle není vážný film, i když jde o temné období historie lidstva, rozhodně děj nepostrádá napětí i dramatické chvilky. Ale dlužno hned poznamenat, že film nabízí spíše komické momenty, které jsem si opravdu příjemně užil. Filmové zpracování příběhu Charlese Cowarda bezpochyby je servírováno vtipně, ale také zjednodušeně. Co je u tohoto snímku obdivuhodné, že dokáže vtáhnout diváka skvostně vypointovanými scénami. Třešinkou na dortu je humorná scéna s hasičským vozem, pro mne nejhezčí epizoda z filmu. ()

Flego

Heslom je odvaha, motto, ktorého sa držal počas vojny seržant Charles Coward ( Dirk Bogarde ), a podľa ktorého skutočných príbehov je natočený tento film. Svoje príbehy poňal humorne, takže je o zábavu dokonale postarané. Táto britská kombinácia vojny a humoru je akýmsi predvojom podobných francúzskych filmov, ktoré žali úspechy aj v našich kinách a televíziach. Trochu som sa obával, že bude film podriadený len humoru, našťastie je všetkého primerane. Štvrtý komentár. ()

Martin741

Som ani nevedel, ze Dirk Bogarde po natoceni toho svinstva Victim 1961 sa hned o rok nato ukazal v tejto vojnovej komedii z Druhej Svetovej.  Videl som toho uz fakt hodne, no tak kvalitnu komediu o tematike Druhej svetovej clovek len tazko najde 89 % ()

Noddy

Príbeh o britskom vojnovom zajatcovi, ktorý sa neustále snažil robiť problémy svojim väzniteľom, až nakoniec zorganizoval útek z tábora... ()

rivah

Báchorka o dobrodružstvích nepokořených Britů v zajateckém táboře čelících pitomým náckům - natočená k obveselení poválečného publika. Film má trvat necelé dvě hodiny, ale subjektivně je to nejméně dvakrát tolik a kdyby tam nebyl Dirk Bogarde (kvůli němu přidávám hvězdičku), tak by se to vydržet nedalo vůbec, hrozně to zestárlo. Ale jsou tam pěkné dobové písničky -:) ()