poster

Krvavá laguna

 • Austrálie

  Black Water

 • Slovensko

  Krvavá lagúna

 • Velká Británie

  Black Water

Horor / Thriller / Akční / Drama

Austrálie, 2007, 90 min

Scénář:

Andrew Traucki

Střih:

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY je podstatne lepší a profesionálnejší film. Ak však Lagúnu berieme ako poloamatérsku zábavku, dá sa to pozerať a človek pocíti aj zimomriavky. Stačí nemyslieť na to, čo sa učí na zoológii o stisku krokodílej tlamy, netreba si predstavovať zábery z dokumentárnych filmov, kde krokodíl strháva do vody býkov... a potom aj uveríte, že človek patrí k najodolnejším živočíchom v prírode a krokodíl môže byť psychopat, ktorý sa zo svojou korisťou zabáva viac ako pes s pískacou hračkou. Jednoduchými a viac-menej účinnými postupmi vystavaná zookillovačka, ktorá je sympatická hlavne svojou obyčajnosťou a jednoduchosťou...(8.12.2009)

 • eraserhead666
  ***

  Rozhodně musím pochválit prostředí, ve kterém se film odehrává. Na tohle já opravdu slyším a v Krvavé laguně je fakt úchvatné, byť se film v podstatě odehrává jen na pár metrech čtverečních. Další v řadě je samotný krokodýl, velmi kvituji, že se tam moc neobjevoval, že ta atmosféra a napětí byly vytvářeny povětšinou jen docela dobrým střihem a kamerou. Nop a když se pak nakonec objevil, bylo to velmi realistické. Asi tři momenty s krokodýlem jsou fakt dost mrazivé. Plus k tomu výborný nápad s noční scénou, ta je naprosto parádní. Dojem trochu sráží obe ženské postavy, docela dobře to v komentáři vystihl Enšpígl. Ale jinak docela slušný (možná až překvapivě) krokodýlí filmeček, kde to krásně křupe...(21.5.2013)

 • heyda
  **

  Co to jako mělo být? Krokodýl s GPS navigací? ... (pozor obsahuje spoilery) ... Myšlenkové pochody zúčastněných fakt nechápu. Hodiny stráví na stromě, kde sezení rozhodně není jak v multikině a potom z nich vypadne, že se asi jako rozhodnou dojít pro člun, který mají 4 metry od stromu. Jenže borec to jaksi nezvládne, tak proč si neudělat výlet delší o celou noc, že??? Dokážete si představit sezení na úzkém stromě přes celou noc? Já tedy nikoli. Po brzkém probuzení však osvítí zúčastněné asi Bůh hlouposti a pro člun, který mají maximálně 10 metrů od sebe se rozhodnou jít okolo po stromech, takže zachůzka asi 500 metrů. Nakonec se do člunu někdo i dostane, ale máme tu superkrokodýla, takže ani ve člunu nebude bezpečno. Ale nebojte, možná nakonec někdo i přežije...:-)) Teď se mi zrovna vybavuje jeden díl reprodukcí BBC dle skutečné události - I shouldn´t be alive - kde je taky partička uvězněných lidí uprostřed řeky mezi krokodýly a to je teprve pětihvězdičkový nářez, né jak tohle!!! Tak tedy závěrem přemýšlím, jestli by se dal vypíchnout nějaký klad filmu a napadá mě jedině prostředí řeky prorostlé mangrovy a docela slušná kamera. Nuže tomuhle horůrku vám doporučuji se raději vyhnout, jako tomu krokodýlu! 3/10(24.6.2010)

 • tron
  ***

  „Mali by sme ísť. Nerád to hovorím, ale možno práve ožiera chudáka Jima a vydrží mu to do večera.“ Je to hrubý tip, ale povedzme, že do júla 2010, kedy tento komentár píšem, som videl 30 krokodílích hororov. Ale až v r. 2007 vznikli tri kvalitné: Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny, Prvotné zlo - Primeval... a KRVAVÁ LAGÚNA. Za najlepší z nich (a vôbec zatiaľ najlepší kroko-horor, aký som videl) hodnotím KROKODÍLA: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY. V PRIMEVAL bol netvor príliš digitálny a v KRVAVEJ LAGÚNE príliš realistický (čo tiež nie je dobre). Až KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY (ktorý s KRVAVOU LAGÚNOU nemá okrem Austrálie, turistov a krokodíla nič spoločné) je ideálny. Ani KRVAVÁ LAGÚNA však nie je zlá a v porovnaní s 90% iných kroko-krvákov je hodná Oscara. S výslednou kvalitou to ale samozrejme zasa až také horúce nie je, pretože hoci ma fascinuje Austrália a stojaté mútne vodné toky, ako celok to funguje len zo začiatku. Za vec, ktorá jej láme väz, by som označil paradoxne práve (teoreticky chvályhodnú...) snahu o čo najväčšiu autentickosť (prejavuje sa napr. tým, že obluda nie je prehnane veľká ani geniálna, je to proste nenažrané zviera, ktoré má čas). Z logického hľadiska mi prekážalo len to, že krokodíl má toho času akosi priveľa - naokolo nekonečné močaristé územie, kde by si ulovil tony jedla za 5 minút, on z pozoruhodného dôvodu vyčkáva na akýchsi ľudí na akomsi strome a len čo dole spustia na sekundu behom 48 hodín nohu, ide po nich. To bolo podľa mňa nechcene úsmevne prehnané.(29.10.2010)

 • Bloody13
  ****

  Rok 2007 byl bohatý na kvalitní krokodýlí horory. Kromě Black Water si odbyly premiéru i Rogue a Primeval. Všechno to byli přerostlí hajzlové, co buď uměli trpělivě vyčkávat, nebo rychle běhat po souši. Jenže ani jeden z nich se nemůže pochlubit takhle vychcaným predátorem, jaký byl právě tady. I přes ten minimalismus napínavá podívaná.(16.5.2013)

 • - Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)

 • - Na festivalu Undergroundového filmu v Melbourne byly snímku uděleny dvě ceny, které si odnesli John Biggins za nejlepší kameru a David Nerlich a Andrew Traucki za nejlepší režii. (Terva)

 • - Ve stejném roce i zemi vznikl ještě jeden horor, ve kterém se jako monstrum objevil krokodýl. Řeč je o snímku Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007). (Stanislaus)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace