Krvavá laguna

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour
  • Morholt

Tři lidi na stromě. Je sice moc hezký, že se tam kolem nich prohání celkem sympatickej krokodýl, ale pořád jsou to tři lidi na stromě. Když už se někdo z nich odváží do vody, aby posloužil jako sváča, tak se zblázní kamera a vzápětí se všechno zase vrátí na strom. Pobavil alespoň závěr, ačkoliv působil dost pitomě a úplně nesympatičtí nebyli ani herci. No a podle skutečný události? To jako fakt? I když jestli to vyprávěla ta buchta......... 30%(26.5.2018)

Tak tenhle horor je jeden z těch povedených a zároveň velice komorným. Celé se to odehrává někde v Austrálie na řece trojice přátel si jede za rybařit a mají sebou průvodce,jenže toho vzápětí sežere krokodýl a zbylá trojice je nucena hledat úkryt na stromě. Postupně se pokoušejí dostat ke člunu jenže to zanedlouho odskáče další z nich . Až jim nezbyde nic jiného než se s krokoušem vypořádat což není zrovna lehké ,ale boj o život si žádá své. Slušná atmosféra,prý podle skutečné události což je poměrně uvěřitelné,ale kdo ví....(9.9.2008)

Navzdory tomu, že většinu filmu sledujeme zmenšující se skupinku lidí sedících na stromě a oddávajících se hysterčení, byl Black Water nečekaně zábavný malý filmeček s překvapivou porcí napětí. Postavy také nebyly až tak pitomé, jak v podobných spektáklech bývají, a než se zapatlaly od bahna a krve, tak to především Maeve Dermodyové dost slušelo. Vlastně vůbec nevadilo, že je to tak levný film, krokodýl byl většinu času pod hladinou (a tak nebyl vidět) a celé to evidentně dělala parta nadšenců. Moc příjemná podívaná před cestou třeba do Austrálie.(4.6.2013)

Po dlouhé době se ke mě dostal horor ve kterém nejde o litry krve a desítky utržených končetin ale o napětí a strach z toho co nevidíme. Film hodně připomíná "Otevřené moře", jelikož i zde se jedná o inspiraci skutečným příběhem (alespoň se to píše v titulcích) a i když se mi tento film líbil více má v sobě všechny klady i zápory, které měl již zmiňovaný snímek. Klady jsou rozhodně v napětí, jelikož je zde spousta okamžiků, kdy by se dalo napětí krájet ale v pozdějších fázích se dokola opakují stejné situace (někdo jde kvůli něčemu do vody a zaútočí na něj krokodýl). Pochvalu si jistě zaslouží i herci, kteří jsou ve svých rolích poměrně přesvědčivý a divák se s nimi dokáže stotožnit. Největším lákadlem snímku je ale zcela jistě monstrum, které na lidské nebožáky útočí. V tomto případě se jedná o krokodýla a scény s ním patří k tomu nejlepšímu co film nabízí. Je sice pravda, že ve většině případů ho divák ani hrdinové nevidí ale když už se ukáže rozhodně nevypadá jako nějaká rozpohybovaná gumová hračka ale sakra reálně a občas jsem si říkal jak to tvůrci a hlavně herci dokázali natočit zvláště co se týká posledních cca deseti minut. Ale i když jsou některé scény doslova strhující psal jsem zde i o záporech. Filmu bych vytknul jeho (i přes krátkou stopáž) občasnou zdlouhavost a některé zbytečné rozhovory mezi hrdiny, které průběh děje zbytečně zpomalují a ubírají mu na napětí. Ale i tak se jedná o slušný snímek, který má v sobě více napětí než 90% současných hororů. Pokud se vám líbilo "Otevřené moře" a nemáte nic proti krokodýlům tak si minimálně 1* připočtěte.(27.7.2008)

• Hrabka

Po filmu jsem sáhnul, protože se mi líbí filmy, kde jsou hrdinové v pasti, odříznuti od světa, bez minimálních nadějí k záchraně (např. Odsouzeni zemřít nebo ostrovní filmy). V tomto případě se několik hrdinů dostává na stromy nad nekonečně rozsáhlou deltou nějaké řeky. No prostě voda je všude a oni šplhají po stromech jak opice. V čem je problém? Je tam chytrý krokodýl. A právě ve slově chytrý vidím jeden ze zádrhelů filmu. Vždyť ten krokodýl neloví, ten si z těch chudáků dělá takovou prdel, že to je naprosto nereálné a působí to hodně divně. Chování lidí a některé scény jsou taky mimo mísu, takže požitek z pěkné přírody a docela napínavé atmosféry je poměrně často kažen. Je to škoda, nápad to není špatný, ale chtělo by to zapracovat na logičnosti a celkovém zpracování. 45%(23.6.2010)

• - Na festivalu Undergroundového filmu v Melbourne byly snímku uděleny dvě ceny, které si odnesli John Biggins za nejlepší kameru a David Nerlich a Andrew Traucki za nejlepší režii. (Terva)

• - Ve stejném roce i zemi vznikl ještě jeden horor, ve kterém se jako monstrum objevil krokodýl. Řeč je o snímku Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007). (Stanislaus)

• - Natáčení probíhalo převážně v Sydney v obchodní čtvrti zvané Oatley. (Terva)