Krvavá laguna

Rafael May

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour

Rok 2007 byl bohatý na kvalitní krokodýlí horory. Kromě Black Water si odbyly premiéru i Rogue a Primeval. Všechno to byli přerostlí hajzlové, co buď uměli trpělivě vyčkávat, nebo rychle běhat po souši. Jenže ani jeden z nich se nemůže pochlubit takhle vychcaným predátorem, jaký byl právě tady. I přes ten minimalismus napínavá podívaná.(16.5.2013)

Téma už tu sice párkrát bylo, ale nikdy nebyl překážkou krokodýl, navíc tak pěkně "minimalisticky" udělaný. Na rozpočet a zkušenosti štábu až překvapivě kvalitní podívaná, kterou k zemi táhne roztahaná střední část. Více: http://blog.obitus.cz/2008/06/krokodli-na-druhou.html(7.6.2008)

Příběh tří lidí uvězněných daleko od lidí, uprostřed vodní plochy, ovládané krvežíznivým krokodýlem, který čeká na každý chybný krok svých obětí. Prožívala jsem s těmi lidmi všechnu tu hrůzu, strach o život i to, jak se nakonec vzchopili a obětovali jeden pro druhého. Velmi dobře natočeno, pro mě jeden z nelepších příběhů s tímhle námětem.(6.11.2007)

• Aluska88

Dlouze přemýšlím, v kterém hororu mi bylo sympatické "krvelačné" zvíře, které všechny ohrožovalo, na rozdíl od hlavních hrdinů. Došla jsem k názoru, že sympatický krokodýl v Krvavé laguně je zřejmě tím jediným. Myslím, že pokud by rozuměl a naslouchal jen něčemu z té záplavy naprosto klišovitých a často až trapných dialogů, které jeho oběti při pobytu na stromě pronášely, rozchechtal by se na celé kolo a smíchy by sebou začal plácat ve vodě. Mdlý a nezáživný děj, spolu se scénáristickou stránkou dokázaly film velmi zdatně zcela potopit. SPOILER Nejlepší scéna pro mě je, kdy krokodýl v začátku filmu napadne chlapíka a poté, když si zbylé slečny myslí, že už je pryč, tak se před nimi vynoří, s mužem v tlamě, chvíli se na ně dívá a poté zmizí v hlubinách. KONEC SPOILERU. Závěr je poměrně vlažný a žádné překvapení se nekoná. Zato však scéna, v níž to přeživší doslova "zabila", mě dokázala naplnit jistým vztekem a vyvolala ve mně touhu po odplatě:)(11.7.2011)

• ivan bohatyr

Trochu mě to připomělo jednu hru, jakou sme hrávali ve školce, museli sme skákat po židlích, stolech a celkově po nábytku a nesměli jsme se dotknout podlahy. Už tehdy to byla celkem nuda a tohle taky. Ani fanoušek "krvelačných" hororů by si nepřišel na své, krev prakticky vůbec, jenom jedno ucho plavalo po vodě, to je ale spíše k smíchu. Krapet přerostlý krokodýlek s IQ 187 přece nemůže vyplnit celých 86 minut filmu.(16.7.2010)

• - Na festivalu Undergroundového filmu v Melbourne byly snímku uděleny dvě ceny, které si odnesli John Biggins za nejlepší kameru a David Nerlich a Andrew Traucki za nejlepší režii. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Sydney v obchodní čtvrti zvané Oatley. (Terva)

• - Rodrigo Balartza a Maeve Dermody získali ceny AFI za nejlepší střih a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)