poster

Krvavá laguna

 • Austrálie

  Black Water

 • Slovensko

  Krvavá lagúna

 • Velká Británie

  Black Water

Horor / Thriller / Akční / Drama

Austrálie, 2007, 90 min

Scénář:

Andrew Traucki

Hudba:

Rafael May

Střih:

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Oktavianus
  ****

  Navzdory tomu, že většinu filmu sledujeme zmenšující se skupinku lidí sedících na stromě a oddávajících se hysterčení, byl Black Water nečekaně zábavný malý filmeček s překvapivou porcí napětí. Postavy také nebyly až tak pitomé, jak v podobných spektáklech bývají, a než se zapatlaly od bahna a krve, tak to především Maeve Dermodyové dost slušelo. Vlastně vůbec nevadilo, že je to tak levný film, krokodýl byl většinu času pod hladinou (a tak nebyl vidět) a celé to evidentně dělala parta nadšenců. Moc příjemná podívaná před cestou třeba do Austrálie.(4.6.2013)

 • Jossie
  ****

  Příběh tří lidí uvězněných daleko od lidí, uprostřed vodní plochy, ovládané krvežíznivým krokodýlem, který čeká na každý chybný krok svých obětí. Prožívala jsem s těmi lidmi všechnu tu hrůzu, strach o život i to, jak se nakonec vzchopili a obětovali jeden pro druhého. Velmi dobře natočeno, pro mě jeden z nelepších příběhů s tímhle námětem.(6.11.2007)

 • Rm.
  **

  Béčko na odreagování, nemohu však dát vyšší hodnocení - scény s krokodýlem bohužel působí velmi nerealisticky až vtipně. Při setkání s krokodýlem má člověk tendenci se spíše smát než bát. V tento rok vyšel ještě jeden krokodýlí a tím je Rogue, který je dle mého názoru akčnější a celkově o třídu výše.(23.7.2008)

 • korbitch22
  **

  Těžko uvěřitelný film podle "skutečné" události.Když pominu typicky hloupé chování postav a nadmíru inteligentího krokodýla, kterýmu k vyjádření jeho inteligence chyběli snad už jen brejličky a knížka, je to bohužel nuda jako prase, scénář nabídné až zvrhlou dávku neskutečně pitomých scén a konec je předvídatelný a skoro až komediálně laděný.Abych jen tuhle australskou jednohubku tak nepíčoval, musim nepokrytecky přiznat, že pár dobrých scén se našlo a to především ty, ve kterých byla znát ta příšerná bez moc a smrt blízkého člověka, který vám ještě včera v hotelovém pokoji lízal kundičku a teď ho metr pod váma líže dvoumetrový slizký hajzl.Sem tam to napětí mělo a herci se stydět nemusí, ovšem scénárista s režisérem by si zasloužili botou z krokodýlý kůže nakopnout do prdele ze předu.Rutinna na jedno podívání.40%.(9.9.2013)

 • Žralok
  ***

  Ne moc známej, ale naprosto perfektní Australskej thriller s mořským krokodýlem. Čtyřčlenná skupina se vydává na dobrodružnou cestu Austraskými mokřinami. Shodou nešťastných událostí se ale ocitají na stromě bez možnosti útěku a pod nimi obrovský a hladový krokodýl. Atmosféra by se doslova dala krájet. Založeno na skutečných událostech. Před několika lety se tento zážitek stal skupině turistů. I když samotný příběh je silně pozměněn. To však snímku neubírá na působivosti. Naprosto doporučuji.(9.9.2012)

 • - Rodrigo Balartza a Maeve Dermody získali ceny AFI za nejlepší střih a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

 • - Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)

 • - Ve stejném roce i zemi vznikl ještě jeden horor, ve kterém se jako monstrum objevil krokodýl. Řeč je o snímku Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007). (Stanislaus)