Krvavá laguna

Andrew Traucki

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Justine Seymour

KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY je podstatne lepší a profesionálnejší film. Ak však Lagúnu berieme ako poloamatérsku zábavku, dá sa to pozerať a človek pocíti aj zimomriavky. Stačí nemyslieť na to, čo sa učí na zoológii o stisku krokodílej tlamy, netreba si predstavovať zábery z dokumentárnych filmov, kde krokodíl strháva do vody býkov... a potom aj uveríte, že človek patrí k najodolnejším živočíchom v prírode a krokodíl môže byť psychopat, ktorý sa zo svojou korisťou zabáva viac ako pes s pískacou hračkou. Jednoduchými a viac-menej účinnými postupmi vystavaná zookillovačka, ktorá je sympatická hlavne svojou obyčajnosťou a jednoduchosťou...(8.12.2009)

Rozhodně musím pochválit prostředí, ve kterém se film odehrává. Na tohle já opravdu slyším a v Krvavé laguně je fakt úchvatné, byť se film v podstatě odehrává jen na pár metrech čtverečních. Další v řadě je samotný krokodýl, velmi kvituji, že se tam moc neobjevoval, že ta atmosféra a napětí byly vytvářeny povětšinou jen docela dobrým střihem a kamerou. Nop a když se pak nakonec objevil, bylo to velmi realistické. Asi tři momenty s krokodýlem jsou fakt dost mrazivé. Plus k tomu výborný nápad s noční scénou, ta je naprosto parádní. Dojem trochu sráží obe ženské postavy, docela dobře to v komentáři vystihl Enšpígl. Ale jinak docela slušný (možná až překvapivě) krokodýlí filmeček, kde to krásně křupe...(21.5.2013)

• heyda

Co to jako mělo být? Krokodýl s GPS navigací? ... (pozor obsahuje spoilery) ... Myšlenkové pochody zúčastněných fakt nechápu. Hodiny stráví na stromě, kde sezení rozhodně není jak v multikině a potom z nich vypadne, že se asi jako rozhodnou dojít pro člun, který mají 4 metry od stromu. Jenže borec to jaksi nezvládne, tak proč si neudělat výlet delší o celou noc, že??? Dokážete si představit sezení na úzkém stromě přes celou noc? Já tedy nikoli. Po brzkém probuzení však osvítí zúčastněné asi Bůh hlouposti a pro člun, který mají maximálně 10 metrů od sebe se rozhodnou jít okolo po stromech, takže zachůzka asi 500 metrů. Nakonec se do člunu někdo i dostane, ale máme tu superkrokodýla, takže ani ve člunu nebude bezpečno. Ale nebojte, možná nakonec někdo i přežije...:-)) Teď se mi zrovna vybavuje jeden díl reprodukcí BBC dle skutečné události - I shouldn´t be alive - kde je taky partička uvězněných lidí uprostřed řeky mezi krokodýly a to je teprve pětihvězdičkový nářez, né jak tohle!!! Tak tedy závěrem přemýšlím, jestli by se dal vypíchnout nějaký klad filmu a napadá mě jedině prostředí řeky prorostlé mangrovy a docela slušná kamera. Nuže tomuhle horůrku vám doporučuji se raději vyhnout, jako tomu krokodýlu! 3/10(24.6.2010)

„Mali by sme ísť. Nerád to hovorím, ale možno práve ožiera chudáka Jima a vydrží mu to do večera.“ Je to hrubý tip, ale povedzme, že do júla 2010, kedy tento komentár píšem, som videl 30 krokodílích hororov. Ale až v r. 2007 vznikli tri kvalitné: Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny, Prvotné zlo - Primeval... a KRVAVÁ LAGÚNA. Za najlepší z nich (a vôbec zatiaľ najlepší kroko-horor, aký som videl) hodnotím KROKODÍLA: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY. V PRIMEVAL bol netvor príliš digitálny a v KRVAVEJ LAGÚNE príliš realistický (čo tiež nie je dobre). Až KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY (ktorý s KRVAVOU LAGÚNOU nemá okrem Austrálie, turistov a krokodíla nič spoločné) je ideálny. Ani KRVAVÁ LAGÚNA však nie je zlá a v porovnaní s 90% iných kroko-krvákov je hodná Oscara. S výslednou kvalitou to ale samozrejme zasa až také horúce nie je, pretože hoci ma fascinuje Austrália a stojaté mútne vodné toky, ako celok to funguje len zo začiatku. Za vec, ktorá jej láme väz, by som označil paradoxne práve (teoreticky chvályhodnú...) snahu o čo najväčšiu autentickosť (prejavuje sa napr. tým, že obluda nie je prehnane veľká ani geniálna, je to proste nenažrané zviera, ktoré má čas). Z logického hľadiska mi prekážalo len to, že krokodíl má toho času akosi priveľa - naokolo nekonečné močaristé územie, kde by si ulovil tony jedla za 5 minút, on z pozoruhodného dôvodu vyčkáva na akýchsi ľudí na akomsi strome a len čo dole spustia na sekundu behom 48 hodín nohu, ide po nich. To bolo podľa mňa nechcene úsmevne prehnané.(29.10.2010)

Rok 2007 byl bohatý na kvalitní krokodýlí horory. Kromě Black Water si odbyly premiéru i Rogue a Primeval. Všechno to byli přerostlí hajzlové, co buď uměli trpělivě vyčkávat, nebo rychle běhat po souši. Jenže ani jeden z nich se nemůže pochlubit takhle vychcaným predátorem, jaký byl právě tady. I přes ten minimalismus napínavá podívaná.(16.5.2013)

• - Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)

• - Na festivalu Undergroundového filmu v Melbourne byly snímku uděleny dvě ceny, které si odnesli John Biggins za nejlepší kameru a David Nerlich a Andrew Traucki za nejlepší režii. (Terva)

• - Ve stejném roce i zemi vznikl ještě jeden horor, ve kterém se jako monstrum objevil krokodýl. Řeč je o snímku Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007). (Stanislaus)