Reklama

Reklama

Krvavá laguna

  • Austrálie Black Water (více)
Trailer
Horor / Thriller / Akční / Drama
Austrálie, 2007, 90 min

Grace, Adam a Lee se po vánočních svátcích strávených u matky v severní Austrálii rozhodnou užít si dva týdny volna a navštíví Krokodýlí zábavní park v Ainsley. Na další den si vyberou plavbu po řece s heslem: “Poznejte divočinu, ulovte rybu.“ Lov ryb si moc neužijí, neboť se z lovců stane kořist jednoho krokodýla. Musí se dostat ze složité situace a zůstat naživu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (199)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Podle skutečnosti ?? Možná tak prvních 10 minut včetně titulků. Nicméně, abych tady nebyl za hnidopicha, jedna až krutě realná záležitost se odehraje v první části filmu. Na stromě sedí dvě holky a jeden chlap, kolem dokola je jen voda a stromy. Přes stromy je záchrana nemožná, zůstat na stromě na věky taky nejde a loď k potenciální záchraně je od stromu tak cca 10m, s tím, že ve vodě číhá hladovej krokča. A teď co ? Tak chlap tam má sice dvě holky, ale ty sou mu naprosto k hovnu, protože sex ve třech v podobné sitiauci, zřejmě ženský psychicky nezvládnou, uvařit svíčkovou taky nemůžou, protože na stromech zatím nejsou sporáky a tak chlapíkovi začínájí být jasné dvě věci. Čím déle bude s oběma ženskýma na tom stromě, tím silněji se do něj budou obě ženský navážet, ať něco udělá, až by ho ty ženský svým typickým slovním psychoterorem donutily skočit šipku rovnou do tlamy krokči a zkrátil si tak ono pověstné a hrůzostrašné ženské slovní mučení ze kterého už po pár minutách má každej kluk hlavu jak balon a začíná zavidět lidem v podzemní části hřbitova. Duhá věc je, že i když má být mezi mužem a ženou všeobecná rovnoprávnost , tak k těmhle situacím to ještě jaksi nedospělo, bohužel. Nebo zkuste navrhnout, až budete v podobný sitaci jako v tomhle filmu holkám tohle : " Hele jste ženský, tak něco dělejte a zachrantě mě." No, to by vás zabily dřív než ten krokodýl. Čili podobná situace chlapovi jasně velí, že to musí být on, kdo musí riskovat život pro záchranu žen a tady bylo jasně vidět, že tomu chlapovi se do té vody tak nechtělo, tak nechtělo, ale musel, ale musel. Doufám, že si to alespoň holky po mém komentáři, začnou více uvědomovat, že jsme stvořeni kvůli tomu, abychom kvůli nim umírali a na důkaz své vděčnosti budou používat slůvko NE jen v skutečně krajních případech. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $700,000Tržby USA $-Tržby Celosvetovo $453,488║ Další film podľa skutočných udalostí, kde sú ľudia napadnití nejakou zubatou príšerou, ktorý má svoje čaro ale v niektorých miestach sa snaží vypadať až moc hrdinsky a v tej chvíli si zbytočne podráža nohy a skĺza do zbytočnej béčkovitosti. Takže po žraločom Otvorenom mori prichádza svojou úrovnou podobne spracovaná Krvavá lagúna, kde pre zmenu na výletníkov útočí krokodíl, ktorý sa zo svojimi obeťami miestami doslova hrajká, čo by nebolo naškodo len by to muselo byť v menšom merítku. Film má samozrejme dobré stránky, hlavne prvá polovica je dosť dobre vybudovaná, tá druhá už postupne stráca svoju vierohodnosť kvôli čudnému počínaniu krokodíla a hrdinstvu jednej nešťastných aktérok, aj treba povedať že taký moment strachu je tam stále dosť dobre budovaní, vrátane doprovodnej hudby. Tento horror sa oplatí pozrieť pokiaľ sú neni moc veľké očakávania, lebo suma sumárum, podobných horrorov o zubytých ozrutách je už nespočetne a v omnoho lákavejšom prevedení, stači spomenúť takú klasiku ako boli Čeluste a trošku béčkové ale vždy stráviteľné horrory ako Aligátor či Jazero. /40%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Poměrně sympatický malý krokodýlí film, kterej se dá bez problémů sledovat. Žádné návaly strachu jsem při něm sice nepociťoval, ale drobet napětí vyvolat dokázal. Jen je škoda, že když krokodýl na někoho útočí nebo jej pojídá, tak z toho nikdy moc neuvidíme. A scenáristicky je těch 90 minut docela prázdnejch. Já vím, že snímek pracuje hlavně s psychologií postav, ale stejně se ta psychologie mohla dít na pozadí něčeho jiného než na šabloně "pro člun a zpátky" opakující se několikrát za sebou. Kladem je pak bezesporu pěkné prostředí a uvěřitelnost celého dění. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Mali by sme ísť. Nerád to hovorím, ale možno práve ožiera chudáka Jima a vydrží mu to do večera.“ Je to hrubý tip, ale povedzme, že do júla 2010, kedy tento komentár píšem, som videl 30 krokodílích hororov. Ale až v r. 2007 vznikli tri kvalitné: Krokodíl: Návrat do krvavej lagúny, Prvotné zlo - Primeval... a KRVAVÁ LAGÚNA. Za najlepší z nich (a vôbec zatiaľ najlepší kroko-horor, aký som videl) hodnotím KROKODÍLA: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY. V PRIMEVAL bol netvor príliš digitálny a v KRVAVEJ LAGÚNE príliš realistický (čo tiež nie je dobre). Až KROKODÍL: NÁVRAT DO KRVAVEJ LAGÚNY (ktorý s KRVAVOU LAGÚNOU nemá okrem Austrálie, turistov a krokodíla nič spoločné) je ideálny. Ani KRVAVÁ LAGÚNA však nie je zlá a v porovnaní s 90% iných kroko-krvákov je hodná Oscara. S výslednou kvalitou to ale samozrejme zasa až také horúce nie je, pretože hoci ma fascinuje Austrália a stojaté mútne vodné toky, ako celok to funguje len zo začiatku. Za vec, ktorá jej láme väz, by som označil paradoxne práve (teoreticky chvályhodnú...) snahu o čo najväčšiu autentickosť (prejavuje sa napr. tým, že obluda nie je prehnane veľká ani geniálna, je to proste nenažrané zviera, ktoré má čas). Z logického hľadiska mi prekážalo len to, že krokodíl má toho času akosi priveľa - naokolo nekonečné močaristé územie, kde by si ulovil tony jedla za 5 minút, on z pozoruhodného dôvodu vyčkáva na akýchsi ľudí na akomsi strome a len čo dole spustia na sekundu behom 48 hodín nohu, ide po nich. To bolo podľa mňa nechcene úsmevne prehnané. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (6)

  • Film je inspirovaný skutečnými událostmi útoků krokodýlů v Severní Austrálii z roku 2003. (Terva)
  • Rodrigo Balartza a Maeve Dermody získali ceny AFI za nejlepší střih a nejlepší herečku ve vedlejší roli. (Terva)

Reklama

Reklama