Reklama

Reklama

Ve stínu Měsíce

  • Velká Británie In the Shadow of the Moon
Trailer

V letech 1968 až 1972 se vydalo na Měsíc celkem 24 Američanů. Zůstávají jedinými lidmi, kteří navštívili jiný svět. V tomto dokumentu vyprávějí astronauti Apolla svůj vlastní příběh a dělí se o své postřehy v souvislosti s tím, co tyto velkolepé průzkumné výpravy znamenaly pro ně samotné a pro lidstvo. Připravte se na důvěrné a odhalující rozhovory s předními členy posádek všech misí Apollo, od Apolla 8, který podnikl první let kolem Měsíce, po Apollo 17, jehož posádka uskutečnila poslední přistání na Měsíci a její dva členové strávili více než tři dny a noci na měsíčním povrchu. Rozhovory doplňují remasterované filmové záznamy NASA, z nichž většina nebyla dosud zveřejněna. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Pesosek 

všechny recenze uživatele

Vynikající, autentický dokument zachycující jeden z největších úspěchů v novodobé lidské historii, jež dokázala sjednotit, alespoň na chvíli, celé lidstvo. Doba, kdy slovo chlapa mělo váhu. Když americký prezident Kennedy řekl, že do konce desetiletí budou Američané chodit po Měsíci, tak Američani po tom Měsíci skutečně chodili. Dnes už od prezidentů (a nejen jich) slýcháme jen spoustu planých slibů. Škoda, že jsme nedokázali na tyto úspěchy navázat a odsunuli jsme kosmický program na vedlejší kolej… ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

Vizuálně strující dokument s mnoha zřídka viděnými záběry a s krásnou hudbou. Výpovědi astronautů jsou velice zajímavé a často dojemné a vtipné. Prostě frajeři :) že měl John Young při startu rakety tep jako když nakupuje v obchoďáku mě dostalo :) :) zajímavost: astrounati Jim Lovell a Gene Cernan jsou českého původu (Lovell - děda, Cernan - prarodiče). ()

Reklama

agassi68 

všechny recenze uživatele

Snahu tvorcom uprieť nemožno, pekných autentických záberov je tam dosť, máme aj vyjadrenia priamych účastníkov odboja, pardon, letu na mesiac, dramatické momenty, neustále výpočty inžinierov. Do toho samozrejme zamiešali americkú odvahu, vlastenectvo, hrdinstvo, chladnokrvnosť a rôzne misie Apollo, čo zapríčinilo neprehľadnosť. Ja sám som čakal, že spomenú známu historku o orálnom sexe suseda Gorskeho aj keď je vymyslená.. ()

Andy. 

všechny recenze uživatele

Úžasný dokument plný zajímavých informací přímo od hlavních aktérů. Nejvíc "bad ass" tu je asi astronaut John Young, nutno vidět :-). Pro všechny pochybovače, kteří v rukách nedrží ani jeden jediný fyzikálně či jinak podpořený důkaz a přesto neustále vykřikují: Pusťte si aspoň poslední dvě minuty... Všem doporučuji ještě toto: https://www.youtube.com/watch?v=qUu6LZXE-uc - Další hodina nepublikovaných rozhovorů, které nakonec do dokumentu nebyly vloženy. ()

tomino28 

všechny recenze uživatele

Dodnes je obdivuhodné, co tehdy, na konci 60. let 20. století, Amíci dokázali. Dokumentu se povedlo unikátními dobovými záběry z velitelství NASA a samotného Měsíce vtáhnout mě do "děje" a sledovat tak všechny ty výpravy s takovým napětím, které spíše odpovídá situacím, u kterých neznáme výsledek. Navíc od koho jiného byste tyhle historky chtěli slyšet, než od těch nejpovolanějších, kteří skutečně stanuli svou nohou na měsíčním povrchu. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

  • Astronauté Jim Lovell a Gene Cernan jsou českého původu. Dědeček Jima Lovella pocházel z Dolní Lukavice na Přešticku. Jako připomínku svých předků vezl Lovell s sebou na Měsíc československou vlajku při neúspěšné misi Apollo 13. Prarodiče Cernana z matčiny strany (František a Rozálie Cihlářovi) pocházeli z Bernartic u Tábora a Nuzic u Bechyně. Slovenští rodiče jeho otce, Štefan a Anna Černanovi, pocházeli z Vysoké nad Kysucou. Cernan se ke svému původu hlásí, při obou letech k Měsíci měl s sebou československou vlajku, kterou roku 1974 při návštěvě Československa věnoval Astronomickému ústavu ČSAV v Ondřejově. Českou republiku po roce 1990 navštívil několikrát, obdržel čestné členství v České astronomické společnosti, vyznamenání české Akademie věd a astronomové hvězdárny v Kleti po něm pojmenovali jednu z planetek, 12 790 Cernan. (aniiicka)

Reklama

Reklama