Není to tak blbý, jak to na první pohled vypadá a jak tvrdí distributor. Má to relativně dost vtipných momentů - Jan "Ferko" Kraus žádající paní Šintákovou o ruku dcery Milušky a Štěpnička rozdávající životní moudra typu "Já třeba mám v Praze taky určitý zájmy... Ženská vzdálená má náhodou spoustu předností." Jako nenáročná zábava je Poprask plně funkční.(9.5.2017)

Docela příjemná komedie, i když mnoho situací je směšných úplně z jiného důvodu, než bylo původně myšleno. Kde jinde můžete vidět v obličeji načerněného Jana Krause v roli skvělého cikánského bubeníka Ferka Takáče. Vůbec celá cikánská parta v cihelně - co jméno to pojem - Jiří Vala, Jan Faltýnek. Jirka Štěpnička v trenkách a tričku s nápisem Buď fit je prostě kouzelnej. Malinké pidiroličky Nataši Gollové, Miroslava Homoly a Evy Svobodové také potěšily. Kdo má rád starší méně známé filmy objeví mnoho dalších zajímavých věcí... Nemůžu si pomoci, ale mě to pobavilo. Tak za 70%.(26.5.2009)

Já bych prosil mentála co píše oficiální text distributora, ať si svůj názor na film cpe třeba svojí babičce, ale nesere ho do obsahů filmů. Pokud má potřebu se k filmu nějak vyzvracet, tak ať se tady zaloguje a píše komentáře jako my, ale do obsahu filmu subjektivní názor nepatří. Tohle je už asi po padesátý co to u neznámých československých filmů ten krypl udělal. Film je místy slušná brutálka, třeba Štěpnička v trenkách na dvoře pavlačovýho domu, nebo Štěpnička u fízlů, nebo dvacetiltej Kraus natřenej na hnědo, aby vypadal jako cikán, takže mě nějaký dobový ohlasy můžou leda tak políbit prdel. Navíc trio Josef Bláha, Jiří Štěpnička a Petr Svoboda zahráli ty jihočeský buránky naprosto přesvědčivě, úplně jako kdyby za tím velkým předním sklem tý oranžový krávy seděli Škrabík s Květulí :-)))(22.2.2010)

• Big Bear

Další z mnoha normalizačních komedií. Ačkoliv název s obsahem slibují road komedi a slovo poprask dokonce slibuje cosi ve stylu francouzských komedií, opak je pravdou. Je to nudné, nevtipné, jalové jak trnkový keř. Humor nula, zápletky také a o poprasku nemůže být řeč ani na silnici, ani jinde. O co jde? V cihlárně klekne posunovací lokomotivka a tak je vyslána s Liazkou tří členná osádka dojet přes půl republiky pro novou. Cestou se mají stavit v Praze s důležitým dokumentem. Tam také dojde při cestě zpět už s naloženou mašinkou k oné hlavní zápletce. Bláha není schopen dokument hned předat a čeká se. Řidiči se nudí v kabině a tak Štěpnička jde přespat k tetičce (Gollová). Jenže zaspí a auto mu ujede.... Začne jej tedy dohánět... Půl filmu tak stráví v tílku s proklatě krátkými trenkami avšak se zatraceně vysoko vykasanými ponožkami rezavé barvy... Snad byl tehdy idolem žen a dívek, nevím... Dnes už to bylo jen strašidelné. Do cihelny navíc přijede kontrola, což vedoucí cihelny špatně nese a což má spojitost s onou obálkou vezenou do Prahy. Do celého ,,poprasku na E4'' se navíc zapojí i VB v čele se soudruhem Moučkou a předabovaným Zedníčkem. Nebudu spoilerovat, pokud chcete vědět jak dopadne kontrola, zda dovezou mašinu v pořádku a zda Štěpnička dožene partu v Liazu, musíte si tuto socialistickou ,,taškařici'' pustit. Dát tomuhle více než jednu hvězdu nejde a tak dávám za jednu uklidňující injekci všem těm nadšeným ploténkařům zde. *(30.6.2017)

Hele, ty distributorský balíku. Jestlipak víš, co říká můj dobový ohlas? Že na druhém stupni základní školy se v češtině probírá rozdíl mezi obsahem a komentářem. Kdyby jsi tenkrát dával pozor, možná bys věděl i to, že text má mít nějakou vypovídací hodnotu. A kdybys dával pozor při sledování tohoto filmu (viděl jsi ho vůbec?), tvá poezie by jistě vypadala jinak. Třeba: "Ó, náklade to objemný, přijeď prosím do jedný. Přivez mi tři šoféry, kéž vyhnou se ti maléry." Poprask je snad naše nejlepší road movie, jakou jsem kdy viděl. Skvělá herecká sestava a humor úderný tak, že by to i Liazku překlopilo. Kluci, naložte distributora na korbu a odvezte ho za Jedličkou do ústavu.(2.12.2011)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo Vodňanoch, Prahe, Těšoviciach, Horných Jirčanoch a v Prachaticiach. (dyfur)