Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Automobilová přeprava lokomotivy je náročná, neboť náklad je to objemný. Tříčlenná posádka tahače proto zažije na dlouhé cestě po Čechách mnohé nesnáze... (oficiální text distributora)

Recenze (58)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já bych prosil mentála co píše oficiální text distributora, ať si svůj názor na film cpe třeba svojí babičce, ale nesere ho do obsahů filmů. Pokud má potřebu se k filmu nějak vyzvracet, tak ať se tady zaloguje a píše komentáře jako my, ale do obsahu filmu subjektivní názor nepatří. Tohle je už asi po padesátý co to u neznámých československých filmů ten krypl udělal. Film je místy slušná brutálka, třeba Štěpnička v trenkách na dvoře pavlačovýho domu, nebo Štěpnička u fízlů, nebo dvacetiltej Kraus natřenej na hnědo, aby vypadal jako cikán, takže mě nějaký dobový ohlasy můžou leda tak políbit prdel. Navíc trio Josef Bláha, Jiří Štěpnička a Petr Svoboda zahráli ty jihočeský buránky naprosto přesvědčivě, úplně jako kdyby za tím velkým předním sklem tý oranžový krávy seděli Škrabík s Květulí :-))) ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Není to tak blbý, jak to na první pohled vypadá a jak tvrdí distributor. Má to relativně dost vtipných momentů - Jan "Ferko" Kraus žádající paní Šintákovou o ruku dcery Milušky a Štěpnička rozdávající životní moudra typu "Já třeba mám v Praze taky určitý zájmy... Ženská vzdálená má náhodou spoustu předností." Jako nenáročná zábava je Poprask plně funkční. ()

Reklama

Hansolo35 odpad!

všechny recenze uživatele

Rád se podívám i na starší neznámé filmy, ale tenhle je teda opravdu hroznej. Křečovitý humor bez vtipu. Dialogy mezi "dělňasy" psal asi nějaký člověk, co žádného v životě nepotkal. Některé známé tváře dabovaly úplně cizí hlasy. Zřejmě se za tenhle film herci styděli. Ani se jim nedivím. Taky bych se snažil zapomenout. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu, kde Seznam tyhle staré pecky bere, a pro koho je vlastně vytahuje, jelikož si myslim, že se na to vždycky dívám ze zvědavosti jen já, a všichni už na tyhle filmy museli dávno zapomenout. Bohužel je tohle další zoufale nevtipná komedie, která má sice sympatické obsazení, jenže to je tak vše. Těžce dobový motiv a zpracování je už pro dnešní dobu značně archaické a celkově působí k smíchu tak možná to, jak a o čem je to natočené. Každopádně namaskovanej Kraus jako cikán je (ne)chtěně vtipná perlička. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

"Ale přátelé, tadyhle to má například dvě paměti." "Paměti? Co si ti lidi nevymyslí? Paměti?". Tak z tohohle scénáře by neudělali slušnou komedii ani Belmondo s Funesem dohromady. Stupidní zápletka by nevadila, ale za ty dialogy by měl soudruh Kaněra dostat černý puntík do kádrového posudku. Pár zajímavých scén se dejme tomu povedlo, zbytek se utopil v trapnosti a nevtipnosti. Situační i konverzační složka je zoufale nefunkční, herci sotva průměrní a pokud už je někdo zajímavý, tak se zásadně jen mihne a zmizí. Ta druhá hvězdička je za cikánského Krause. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo vo Vodňanoch, Prahe, Těšoviciach, Horných Jirčanoch a v Prachaticiach. (dyfur)

Reklama

Reklama