Neodolám, abych nedal velké plus panu Krausovi za cikána. To mně fakt složilo na lopatky. Byl to takový pokus o komedii a kupodivu se zasmát dalo. Silně pracovní snímek lákal skvělým obsazením a to nezklamalo. Za ten nedodělaný konec by zasloužili autoři přes hubu a hned vícekrát. Body dolů. Ale jinak jsem se pobavil.(10.11.2015)

Ze začátku hodně nuda, ale postupně to dostane trochu grády. Na film jsem se díval hlavně kvůli Bláhovi, ten tu nicméně nemá až tak velký prostor, jak jsem čekal. Dominuje tu spíš Štěpnička, který mi v komediální roli tak úplně neseděl, ale možná je to jen tím, že na to u něj člověk není moc zvyklý.(5.10.2017)

Docela příjemná komedie, i když mnoho situací je směšných úplně z jiného důvodu, než bylo původně myšleno. Kde jinde můžete vidět v obličeji načerněného Jana Krause v roli skvělého cikánského bubeníka Ferka Takáče. Vůbec celá cikánská parta v cihelně - co jméno to pojem - Jiří Vala, Jan Faltýnek. Jirka Štěpnička v trenkách a tričku s nápisem Buď fit je prostě kouzelnej. Malinké pidiroličky Nataši Gollové, Miroslava Homoly a Evy Svobodové také potěšily. Kdo má rád starší méně známé filmy objeví mnoho dalších zajímavých věcí... Nemůžu si pomoci, ale mě to pobavilo. Tak za 70%.(26.5.2009)

Není to tak blbý, jak to na první pohled vypadá a jak tvrdí distributor. Má to relativně dost vtipných momentů - Jan "Ferko" Kraus žádající paní Šintákovou o ruku dcery Milušky a Štěpnička rozdávající životní moudra typu "Já třeba mám v Praze taky určitý zájmy... Ženská vzdálená má náhodou spoustu předností." Jako nenáročná zábava je Poprask plně funkční.(9.5.2017)

Tyhle staré filmy občas umí překvapit. Řekl jsem si, že tomu dám šanci, protože jsem chtěl vidět, jak se dá natočit film o přepravě lokomotivy. Nakonec to nebylo vůbec tak hloupé, jak to mohlo vypadat. Právě naopak. Příběh je logicky vystavěný, dialogy příjemně gradují, dokonce i herecké výkony jsou z velké většiny dobré. Cosi tomu ale přesto chybí. Možná svižnější tempo, vypustit hluchá místa a pár nepovedených scén. Snad pro tyhle nedostatky se na film zapomnělo. Nebude to jen dobou vzniku, vždyť i ze 70. let máme hodně nesmrtelných komedií.(2.12.2011)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo Vodňanoch, Prahe, Těšoviciach, Horných Jirčanoch a v Prachaticiach. (dyfur)