Psych 9

David Baxa

Kostýmy:

Marielle Shortell
  • manonfire

Dokoukal jsem to celé poctivě a měl bych pár doplňujících dotazů. Takže vrah byl kdo? A proč? Koho teda zabili? Zneužívala dcera otce, či otec dceru? Zpíval tam duch, nebo to byla meluzína? A proč? Tenhle horor byl tak mysteriózní, že byl thriller to rozluštit a nakonec mi z toho vyšlo sci-fi s prvky komedie. Andrew Shortell se tak snažil, ale jestli ho při tvorbě políbila múza...to nevím, ovšem jestli jo, tak to musela bejt nějaká sjetá čubka, co jí z pusy táhl toluen. Pan režisér by se měl držet názvu svého příjmení a točit v budoucnu opravdu výhradně short tells. V ideálním případě reklamy. 20%(3.7.2012)

Stylově komorní, mírně konverzační psychothriller s potemnělou atmosférou bez krve a explicitního násilí a se sympatickou mini-partičkou herců, které dominuje traumatizovaná ale stále sexy pozérka Sara Foster s nožem od Tescomy. Pomalé tempo příběhu, jakoby bez napětí, příliš nenudí. Předvídatelnost děje a obehranost některých replik mi kupodivu divácký požitek moc nenarušovaly. Z režijního hlediska nápaditý a slibný debut, který zvlášť nenadchne, ale do odpadu určitě nepatří. 58%(1.6.2011)

Jak už tady někdo psal,začátek byl celkem napínavej.Prázdný,strašidelný chodby vcelku hnusný budovy,různý zvuky,prostě skvěle navozená atmosféra,prostě už jen čekáte,co bude.Trochu mi to připomínalo atmosféru filmu Hlídač mrtvých O.Bornedala s E.McGregorem.Jenže postupně se napětí vytrácí,a čim blíž ke konci jsme,tim větší cvokárna to je.50%.(8.12.2011)

• lennyd

Roslyn (Sara Foster) se podaří najít novou práci. Vzhledem k tomu, že její manžel je taxikář, a většinu času pracuje v noci, tak je ráda, že i ona může pracovat přes noc - v místní nemocnici, která bude brzy zavřena, bude třídit záznamy bývalých pacientů. Jenže nemocnice není tak úplně opuštěná, jak na první pohled vypadá - a navíc Roslyn začíná shledávat, že právě záznamy pacientů mohou vést až k sériovému vrahovi, který terorizuje ulice ... Největší devízou tohoto hororu/thrilleru je bezpochyby atmosféra. Prostředí zavírané nemocnice, navíc skvěle nasnímáno působí nadmíru depresivně, a pokud by bylo na mne, tak bych zde nezůstal ani vteřinu. Bohužel - to je asi tak všechno co film může nabídnout, a tohoto prostředí se nabažíte tak během první půl hodinky. Pak ale začnete zjišťovat, že víc film nenabídne - psychicky labilní hrdinka (ač se na ni vcelku dobře dívá) je .. prostě psychicky labilní, a pokud čekáte nějakou zajímavou zápletku či rozuzlení, tak to v tomto filmu nenajdete. Stále jsem čekal co z toho všeho vyleze, a najednou závěrečné titulky .. škoda..(10.1.2012)

A tak všechno už tu bylo. Jednotlivé scény, stejně jako celý příběh, je jedno velké klišé. Ovšem prostředí, do kterého je story zasazena je celkem zajímavé. Ne že by nebylo dost hororů z uzavřených nemocnic, pohotovostí a psychiatrických klinik, ale tady se interiéry vyloženě povedly. Je fajn, že se tu objevuje Biehn, který až na pár vrásek navíc, vypadá od Terminátora pořád stejně, potěší i přítomnost Elwese, kterého udělala první Saw. Suma sumárum, pěkná podívaná, ovšem bez překvapení.(2.3.2011)

• - Natáčelo se v Barrandovských studiích v Praze. (Yardak)