Psych 9

Scénografie:

David Baxa

Kostýmy:

Marielle Shortell

A tak všechno už tu bylo. Jednotlivé scény, stejně jako celý příběh, je jedno velké klišé. Ovšem prostředí, do kterého je story zasazena je celkem zajímavé. Ne že by nebylo dost hororů z uzavřených nemocnic, pohotovostí a psychiatrických klinik, ale tady se interiéry vyloženě povedly. Je fajn, že se tu objevuje Biehn, který až na pár vrásek navíc, vypadá od Terminátora pořád stejně, potěší i přítomnost Elwese, kterého udělala první Saw. Suma sumárum, pěkná podívaná, ovšem bez překvapení.(2.3.2011)

Stylově komorní, mírně konverzační psychothriller s potemnělou atmosférou bez krve a explicitního násilí a se sympatickou mini-partičkou herců, které dominuje traumatizovaná ale stále sexy pozérka Sara Foster s nožem od Tescomy. Pomalé tempo příběhu, jakoby bez napětí, příliš nenudí. Předvídatelnost děje a obehranost některých replik mi kupodivu divácký požitek moc nenarušovaly. Z režijního hlediska nápaditý a slibný debut, který zvlášť nenadchne, ale do odpadu určitě nepatří. 58%(1.6.2011)

• J*A*S*M

Další hororový thriller s šiblou hrdinkou v hlavní roli. Na to já už nemám nervy :-D. Natočené je to vcelku slušně, opuštěné nemocniční chodby jistou znepokojivou atmosférou oplývají, ale bavil jsem se tak prvních 15 minut, zbytek stopáže mě Psych 9 už jenom vytrvale otravoval. Verdikt: nesympatický průměr.(25.1.2011)

Jak už tady někdo psal,začátek byl celkem napínavej.Prázdný,strašidelný chodby vcelku hnusný budovy,různý zvuky,prostě skvěle navozená atmosféra,prostě už jen čekáte,co bude.Trochu mi to připomínalo atmosféru filmu Hlídač mrtvých O.Bornedala s E.McGregorem.Jenže postupně se napětí vytrácí,a čim blíž ke konci jsme,tim větší cvokárna to je.50%.(8.12.2011)

To, že hlavní hrdince solidně šplouchá na majáček, je jasné docela rychle, ale otázkou je jestli je blázen, kterému nikdo nevěří, že zná vraha, a nebo jestli náhodou ty nevinné bloncky nelikviduje sama. Sara byla ve své roli přesvědčivá a potkat jí v nemocnici, uteču s křikem pryč...vlastně ne, nejsem blondýna a navíc muž, takže jsem v bezpečí. Jinak snímek je - špinavej, temnej, depresivní a ano hádáte správně dost ponurej. Pro někoho nuda, pro mě osobně film, ze kterého slabší jedinec chytne depku a vezme si prášky na uklidnění jen tak pro jistotu...a abych nezapomněl, Biehn opět potěšil, ten chlapík umí zahrát vždy a vše.(14.9.2014)

• - Natáčelo se v Barrandovských studiích v Praze. (Yardak)