Bommarillu

Indie, 2006, 170 min

Bhaskar

Bhaskar

Dil Raju

Príjemná romantická komédia sa môže zaobísť aj bez lásky na prvý pohľad.. Áno, niekedy preskočí iskra až po barani-buc :). Stará formulka Dilwale Dulhaniya Le Jayenge bola prerobená, vyleštená a prenesená do modernej domácnosti bohatého obchodníka. Aj napriek tomu, že bol hlavný "hrdina" popudivý a správal sa ako idiot, jeho náhle úsmevy a bezradnosť ma dostali. Film mám rada najmä vďaka Siddharthovi, Genelii a Prakashovi - na týchto troch by som sa dokázala pozerať do nemoty :) Obrázky z filmu(22.6.2011)

Zápletka mi připomněla starý český film Poslední mohykán – otec, co to myslí dobře, ale ve skutečnosti drtí svou rodinu tyranií, která nikomu nedá volně dýchat. Sice to komedie trochu zředila, ale překvapilo mě, jak nekomediálně byla ukázána synova reakce na otcovu svazující lásku – a to agresivita ventilovaná rvačkami a chlastem, který jediný mu dokáže poskytnout chvíli uvolnění. Svázaný kluk a absolutně bezprostřední holka, když se tihle dva potkají, tak to je jasně dvojice, která se doplňuje. Dívčin charakter ale nemusel být v některých okamžicích až nablbe dětinský.______ Když se nad tím zamyslíte, není to ale úplně nejlepší volba, aspoň pro ni. Kluk je sice materiálně zajištěný, ale nedá se přehlídnout, že je to vlastně žárlivý alkoholik se sklonem k násilí. /25. 7. 2017/(25.7.2017)

Hlavná dvojka bola celkom fajn, čo ma neoslovilo boli piesne a ich stvárnenie, snaha o moderné poňatie im podľa mňa moc nevyšla, skôr ani trošku. Inak príbeh je nápaditý, v určitých okamihoch som sa aj dobre bavila. Ale celkovo nič čo by mi na dlhšie utkvelo v pamäti, jeden z dlhého radu filmov radiacich sa k slušnému priemeru.(16.8.2017)

• Siddharth