Alvin a Chipmunkové

Alvin and the Chipmunks

Animovaný / Komedie / Rodinný / Hudební

USA, 2007, 87 min

• uiu

Mám ráda komedie se zvířátky, ale tohle je přesně ten typ, u kterého musím říct NE. Struktura příběhu typu: Hodný a milý chlápek se ujme tří roztomilých chipmunků, kteří mu začnou ničit dům, práci a vůbec celý život. On to trpí a když mu ujedou nervy, tak je vyhodí ven. Chipmunci se ale tváří smutně a roztomile, takže mu to nedá, aby je pustil zpět a namísto, aby se hlodavci změnili, pokračují v devastaci jeho bytu. Tohle mi nepřijde vtipné a spíše soucítím s tím člověkem, než abych se smála skopičinám veverek. Písničky jsou na filmu asi jediné plus.(1.10.2010)

• dopita

Další americká rodinná taškařice, tentokrát s kňápajícímí Chipmunkami, což je podivnej hybrid veverky, krysy a Chipa a Dalea. A tahle havěť mluví, zpívá a celej film je prostě o nich. Vyloženej průšvih to není, ale ani žádná pecka. Předvídatelnej příběh nikoho nepřekvapí, humor občas pobaví, triky ujdou, stejně tak i songy, které titulní trojice zpívá. Sice jsem se moc nebavil, ale otrávenej jsem taky nebyl, což znamená, že film asi splnil účel, páč o nic jinýho zřejmě tvůrcům ani nešlo.(4.3.2012)

• gudaulin

Ano, trpěl jsem. A uniknout se tomu bohužel nedalo. Je to prototyp americké rodinné podívané pro nejširší lidové vrstvy, a proto z hlediska scénáře napsané a herecky odehrané tak, aby to odpovídalo vkusu typického masového diváka. Kdyby zůstalo jen u plyšových burunduků, jednalo by se sice o poněkud kýčovitou, nicméně v rámci dětského filmu ještě snesitelnou zábavu, jenže se tam vyskytují prsaté herečky a elegantní hezouni viditelně určení pro dospělácký doprovod, u kterého se předpokládá vkus a duševní rozhled pětiletého dítěte. Tenhle druh masové produkce mě prostě míjí. Celkový dojem: 15 %.(1.4.2008)

• PanFilmov

No toto som nečakal, ked som si tento film zohnal tešil som sa na klasickú americku zvieratkovskú komédiu!! Ale po pozretí ma čakalo veľké sklamanie! Chlapíkovi sa rozpadá kariéra hudobníka a zrazu sa obiava tri nadané veveričky ktoré vedia rozprávať a neskutočne spievať, všimne si ich chlapík z nahrávacej spoločnosti a hneď je z nich mimo celý svet, toto je aj na mňa moc. Jednu hviezdičku som dal len preto lebo som fanúšik zvieracích komédií podobného typu ale toto ma hrozne sklamalo:(!(17.5.2008)

• Tuxedo

Chipmunkové a jejich songy jsou vlastně fajn, jen ten film jede podle až příliš okatě nalinkovaného scénáře pro nejmenší a Jason Lee není zábavný, nudný, dokonce ani otravný, prostě tu jen je. Pokud vyloženě nejste fanoušky seriálu či filmu (toho animovaného), jedná se o ztrátu času. Ta necelá hodinka a půl sice uteče rychleji než Chipmunkové na kofeinu, vyšumí však z hlavy dřív než skončí titulky.(8.1.2008)

• - Dave (Jason Lee) bydlí v domě číslo 1958. V roce 1958 vytvořil Ross Bagdasarian St. Chipmunky a vydal písně „Witch Doctor“ a „Chipmunk Song“. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla nahrána deska za použití techniky zrychlení původního zpěvu, jak jej známe z animovaných seriálů. (HellFire)

• - Justin Long (jako hlas Alvina) často během nahrávání ztrácel hlas, protože každý dialog museli dolaďovat, aby hlasy zněly více přirozeně. (HellFire)

• - Na Kid´s Choice Awards získal snímek cenu v kategoriích Favorite Movie. (J*A*M*A*L)