Finský umělecký film realisticky líčící život finského vesnického proletáře v době prohibice na počátku dvacátých let. Aby zachránil svou četnou rodinu před smrtí hladem, dal se Josefi Kenkkujen přemluvit k porušování zákona. Tajně pálil a prodával alkohol. Nějakou dobu se mu to dařilo. Nejhorší bída byla sice zažehnána, ale štěstí mu jeho nezákonné počínání nepřineslo; jediná kravka Kenkkujenů uhynula a žena předčasně porodila zrůdné dítě, které záhy zemřelo. Nakonec byl Josefi dopaden při prodeji kořalky obecním strážníkem a pohnán před soud. Vzhledem k tomu, že v případě odsouzení provinilce do vězení by musela obec živit jeho početnou rodinu a také vzhledem k tomu, že státní návladní i ostatní členové soudního dvora patřili k někdejším Josefiho zákazníkům, byl Josefi odsouzen pouze podmíněně a propuštěn na svobodu. Film dovoluje divákovi nahlédnout do nám zcela neznámého způsobu života daleko na severu. Je plný drásavých a otřesných scén bídy a hladu, které na druhé straně vyvažuje svérázný, někdy až příliš drsný humor. V neposlední řadě je film i ostrou obžalobou prohnilého společenského řádu, který dovoluje bohatým využívat nekonečné bídy svých bližních pro vlastní, často protizákonné cíle. (Filmový přehled)