poster

Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (TV seriál)

 • Velká Británie

  Garth Marenghi's Darkplace

 • Velká Británie

  Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 2 h 23 min (Minutáž: 23–24 min)

 • Chřástal
  *****

  Vsadím se, že jednou z nočních můr Stephena Kinga, po které se probudí zpocený, je ta, že je ve skutečnosti Garth Marenghi. Autor, splétač snů, vizionář - plus herec. A tvůrce hororového seriálu Darkplace, něčeho tak děsivého, že na to tehdy nebyla televize připravena. S citem pro brak a estetiku 80. let (to by to možná mělo být uvozovkách) vypiplaná mystifikace (hlodá ve mně strašidelná myšlenka, jestli to někdo třeba vzal vážně), kde pitomost scénáře, prkenné herectví, zpomalené záběry a mužný patos macho doktorů korunují „komentáře tvůrců” se vší tou typickou nabubřelostí a závažností stvořitelů něčeho mezi Hamletem a Schindlerovým seznamem plné neuvěřitelných výroků.(24.7.2016)

 • tom.cube
  ***

  Dobrá magořina. Jsou to samozřejmě jen sekvence co nejbéčkověji natočených scének, s co nejhoršími "hereckými" výkony a nejvtipnější je samo sebou to, jak se všichni neustále tváří smrtelně vážně. Originální, šílené, občas velmi cool, občas méně. Naprostá povinnost pro milovníky osdesátkových hororů.(6.7.2011)

 • zipper111
  ****

  Anglický Jára Cimrman, temný hororista, neskutečně nadaný spisovatel, režisér, skladatel, herec a možná i lékař, Garth Marenghi, člověk, který mi otevřel oči. Ano, takhle se má točit, ano, ty střihy, kvalita rekvizi, ty výkony herců! Vše neskutečně strhující! Snad už jen v podstatě zlidovělá hláška Deana Lernaera: "Kdo se ale kouká na provázky, ten musí být nejspíš pěkný úchyl!"...4* transdimensionální šílenost od člověka, jehož 4 dcery se jmenují unnamed :D(3.11.2011)

 • bouncer
  ****

  Garth Merenghi je opravdu všestranný tvůrce hororů, kam se na něj hrabe i samotný Stephen King... vždyť Garth má víc knížek než on a z jeho tvorby čerpalo i Království Larse von Triera. Darkplace je TV seriál plný satiry, mystifikace, parodie, ironie a hlavně velké porce skvělého anglického humoru. Parta lidí kolem Richarda Ayoadea vytvořila skvělých 6 dílů alá 80. léta a někdy v budouncnu by mohli pokračovat. Jediný problém vidím v tom, že jejich druh humoru není pro každého, musíte mít pro něj pochopení a patřičnou náladu. Poté si seriál opravdu užijete.(10.2.2009)

 • klukluka
  ****

  Dávám "jen" čtyři pecky, pět si nechávám pro naprostý mimořádky, GM k tomu ale nemá daleko. Sledoval jsem to s radostí a permanentním spokojeným úsměvem ve tváři. Richarda Ayoadeho považuju na základě tohoto seriálu za regulérního génia, dát tomu tento výsledný tvar od něj vyžadovalo neskutečnou sebekázeň, neskutečnou dávku představivosti a nadhledu. Umět a přitom se ve všech směrech a ohledech tvářit, že neumím, to je totiž vážně ohromný umění. Výborná záležitost, jsem moc rád, že jsem na ni kápnul.(6.7.2016)

 • - Na internetu vznikla petice, která nabádala Channel 4 k natočení další série tohoto neotřelého britcomu. (Wild_man)