Garth Marenghi: Nemocnice na kraji světa (TV seriál)

Garth Marenghi's Darkplace

Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 2 h 23 min (Minutáž: 23–24 min)

Nečekala bych, že po Black Books a IT Crowd mě dokáže ještě něco tak překvapit a pobavit. U prvního dílu jsem brečela smíchy, ty ostatní byly slabší, ale taky vtipné. Je smutné, že pod pojmem parodie si většina lidí představí jenom takové příšernosti jako Scary movie. Jak popsat Darkplace? Naprosto umělé kulisy, příšerné herectví, nejpitomější filmové chyby - to vše se tvářící jako ten nejvážnější a nejoduševnělejší seriál všech dob.(5.7.2008)

Pouze pro milovníky britského suchočerného humoru! Ostatní by asi nedocenili, že je to schválně natočené tak nebetyčně stupidně, že nezbývá než zírat s otevřenou pusou a smát se od ucha k uchu. To množství špatných střihů, nelogických sekvencí, levných triků, přehrávaného herectví, mizerné hudby a dementních dialogů témeř boří iluzi, že jde o skutečný, nikdy nevysílaný hororový seriál z 80. let. (Jen skoro, navíc Červený trpaslík má takhle mizerné triky dodnes). Na druhou stranu, kdyby natočili víc než šest dílů, tak už by to nebyla taková stranda. Tohle je přesně ta správná feferonková jednohubka na šest večerů po sobě. __"Pedantský divák by tam mohl vidět provázky. Ale kdo dává pozor na provázky, nedává pozor na příběh! U loutkového divadla jsou taky vidět provázky, ale podstatné jsou loutky. Každý, kdo se chodí dívat na Kašpárka kvůli provázkům, je úchyl."(24.4.2008)

Poslední dva díly už trošku ztrácejí tempo - ale v podstatě jde o výtečnou parodii. Ale je to vskutku sranda jen na těch šest dílů, a docela se mi zamlouvá trend tvořit krátké seriály (Komparz, Kancl, I.T. Crowd...) - je dobře, že tvůrci nezacházejí dál, a že veškeré své nápady vměstnají do několika dílů.(27.10.2007)

Asi nejlepší ironicko-parodický seriálek, jaký jsem kdy viděla. Je tam vše, co si od tohoto žánru můžete přát a když navíc znáte ty herce i z jiných rolí, tak plně doceníte jejich roli tady. Opravdu výborný počin a nechápu, že se to přede mnou skrývalo tak dlouho. Po prvním dílu jsem byla trochu rozpačitá a nemohla jsem unést nepřetržitý proud ironie, ale po druhém díle jsem se na těch dávkách stala závislá:)) Ale myslím si, že je to humor, který ne každý pojme...(23.12.2012)

Seriál tak neskutečně osmdesátkovej, že nebudete věřit, že má jako rok vzniku číslovku 2004... Richard Ayoade je buď mimozemšťan, nebo bere sakra dobrej materiál, anebo je jednoduše génius (možná, že á, bé i cé je správně), pokud se vám zdál v Ajťácích jako mimoň, tak se podívejte na toto. Páč toto jste ještě neviděli. Každopádně seroš asi fakt jen pro fajnšmekry jak hororových haluzí, tak suchýho britskýho humoru (na některé by to mohlo být weird už až moc). Ale uznejte sami, kde uvidíte jakousi kulatou věc s obřím okem znásilňovat chlapa, jenž o pár chvil později porodí malou kulatou věc s obřím okem... Richardovo přehrávání a pohledy do kamery k nezaplacení. Jo, takhle mají vypadat pocty céčkovým hororům.(14.9.2017)

• - Na internetu vznikla petice, která nabádala Channel 4 k natočení další série tohoto neotřelého britcomu. (Wild_man)