poster

Garth Marenghi's Darkplace (TV seriál)

 • Velká Británie

  Darkplace

Horor / Komedie

Velká Británie, 2004, 6x25 min

Režie:

Richard Ayoade

Scénář:

Richard Ayoade

Kamera:

Martin Hawkins

Hudba:

Andrew Hewitt
 • B!shop
  ****

  Tvurci se neskutecne vyzivaj v tom, jak je to vsechno strasne spatny. Aspon teda doufam, ze to bylo schvalne, protoze jestli to mysleli vazne, jako se celou dobu tvari hlavni hrdinove, tak je to smutny. Je to naprosto silene natoceny a sestrihany, triky naprosto ubohy, zapletky by jim mohla zavidet i Troma a tresnickou na dortu jsou neskutecne toporny herci v cele s Richardem Ayoadem. Jenze prave v tom, jak je to vsechno silene spatny a jak se vsichni tvari desne vazne, je nejvetsi sila serialu, protoze je to zaroven hodne vtipny. Ne vzdycky, nektery fory se obcas nepovedou, ale v kazdym dile je cemu se zasmat, navic je to cely ladeny do hororu, takze v kazdym dile nekdo chcipne a obcas to je docela krvavy.(16.6.2009)

 • UncleG
  ***

  "Dórk-plojs", jak by řekl samotný veliký Garth Marenghi svým pozoruhodným přízvukem, je ohlédnutí za kultovním hororovým seriálem z osmdesátých let. Nová, revidovaná edice nám prostřednictvím autentických komentářů dává nahlédnout do nejhlubšího nitra legendárního "splétače snů." Spisovatele, scénáristy, režiséra a herce v jedné osobě. Muže, kterého potkáte na hranici mezi spánkem a probuzením ... nebo na autogramiádě v obchoďáku. Až potud výborný. Jenže na druhou stranu jsem se nemohl zbavit pocitu, že každá epizoda má co do stopáže nejmíň přes hodinu. Tak děsivě to celé "neodsejpá". Koncentrace humoru na čtvereční minutu je navíc dost řídká, takže se Dórk-plojsu zas tak úplně nepodařilo překročit stín pouhé mystifikační blbůstky. Po šesti dílech tahle parodie tak trochu zasoulženě skončila. A já jsem rád. Nevím totiž, jesli bych ještě jednou se zdravým rozumem vydržel větu: "I'm Rik Daglas, eM Dej"...(28.5.2013)

 • mysiak
  ****

  Keby to bolo brané ako seriózny seriál..tak jasný odpad...ale spojiť všetko zlé..spolu s každočastovým začiatkom tvorcu, prisadiť "talent" Eda Wooda...a máme tu jasne skvelý "zlý" seriál...Moss sa hecol a uťahuje si zo všetkého čo sa dá..a ide mu to náramne..."With this show, I wanted to make people laugh and cry... and shit themselves at the same time."...a podarilo sa mu to jasne...(6.7.2010)

 • honajz
  ***

  Parodie parodie. Původní nápad dobrý, jeho zpracování už tak ne. Nemyslím tím vizuální stránku věci, která je rovněž parodií. A jak už tu někdo napsal, samotné původní seriály byly (a jsou) tak blbé, že působí jako své vlastní parodie. I když to má jen šest dílů po 25 minutách, už ve druhém a zcela od třetího docházejí další možnosti a je to jen točení v kruhu. A časem už i nesmírně otravné točení.(14.5.2011)

 • Ixbalanke
  *****

  Asi nejlepší ironicko-parodický seriálek, jaký jsem kdy viděla. Je tam vše, co si od tohoto žánru můžete přát a když navíc znáte ty herce i z jiných rolí, tak plně doceníte jejich roli tady. Opravdu výborný počin a nechápu, že se to přede mnou skrývalo tak dlouho. Po prvním dílu jsem byla trochu rozpačitá a nemohla jsem unést nepřetržitý proud ironie, ale po druhém díle jsem se na těch dávkách stala závislá:)) Ale myslím si, že je to humor, který ne každý pojme...(23.12.2012)

 • - Na internetu vznikla petice, která nabádala Channel 4 k natočení další série tohoto neotřelého britcomu. (Wild_man)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace