Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• Gilmour93

Nedávno ve Všechnopárty režisér Patrik Hartl ukázal, že má velmi nakažlivý smích. Možná ho měl, podobně jako se to dělá v sitcomech, vložit za momenty, které považuje za vtipné, abychom je lépe poznali.. Já to vidím tak, že při každé hodnotné humorné chvíli dostala ukrajinská babka pěstí, až jí vypadl zub..(6.1.2017)

• CANNIBAL

Pravděpodobně nepříliš valný remake na seriál. Na to co se v české kinematografii, povětšinou točí v poslední době za hrůzy, to ještě docela ušlo. Kdyby bejval scénář byl líp propracovanej, tak bych i hodnocení dal lepší. Ale na druhou stranu nesporně zajímavá idea. Nejhorší však na tomto filmu bylo, že tam hrál herec Jiří Mádl, kterého opravdu nemusím. Ten to přesně podtrhnul na hodnocení jen dvou hvězdiček.(30.11.2010)

• Snorlax

Parta ochotnických herců si za poslední peníze udělala dlouhý mejdan, kde popíjela krabicové víno a nejlevnější kořalku. Potom zmítána křečemi kocoviny si v pachu ranních cigaret chtěla zkusit vzpomenout, jak vlastně vypadal oblíbený český seriál. A lehce se motajíc, jali se podnapilí ochotníci přehrávat si nahodile scénky z populárního seriálu. Náhodou se jejich pijácké akce zúčastnil i Patrik Hartl s Tomášem Krestou a dílo zkázy bylo dokonáno. Posledně jmenovaní pánové zběsilou příšernost zaznamenali a chtějí s ní vyhrožovat svým potomkům - když budou zlobit, budou se dívat na "film" Taková normální rodinka. Tento způsob týrání by měl ale být zakázán!(24.4.2011)

• otík

Otřesný celovečerní prefabrikát geniálního českého seriálu. Ve své podstatě příběh o ničem je zasazen na samotu u lesa do chalupy, kde žije jedna velká rodina a kam přijíždí mladý Zdeněk, aby si vzal za manželku nejmladší dceru Kateřinu, která čeká jeho dítě. No a to je asi tak vše z příběhu. Nemastná neslaná komedie by možná sama o sobě dvě hvězdičky ustála, ale jako celovečerák známého seriálu je to odpad. Čili průměr bídných 20 %. Hudba: David Kraus(3.5.2009)

• honajz

Když se dá rejžovat prachy na remacích v Americe, proč ne u nás? A tak se vzala nejkultovnější klasika, aby dala vzniknout zoufale nevtipnému filmu.------------------------------------------------------------------------------------ Odmítám srovnávat onen kultovní černobílý seriál České televize, který na DVD vydalo DiViDi, s tímto filmem. Kdybych u dědy na venkově pojmenoval tu černou kočku Myšpulín, tu malou bílou ozdobil pentlí a říkal jí Fifinko, prasátku by se neřeklo jinak než Bobík a správně, ten králík by dostal jméno Pinďa, také bych u dědy na dvorku neměl TEN Čtyřlístek z komiksu.*********************************************** Stejně tak, když do interiéru rádoby hájovny nacpu Káču, Raubíře, vraždící babičku, zpívající maminku atd. atd., ještě to neznamená, že jsem dal do kupy Takovou normlání rodinku. Ani když podle toho pojmenuju celý film. Asi jsou na tom čeští herci hodně špatně, když musejí brát každý blaf.--------------------------------------------------------------- Ale konkrétně. Dějově film obsahuje vše, co znáte ze seriálu či knihy. Dokonce se objeví jedna dvě linie navíc. Co film zabíjí, je tempo, špatné načasování vtipů, velice špatná režie, naprosto neuvěřitelný soundtrack, skoro nijaký střih, a konečně i různé detaily, jež zcela postrádají logiku.********************************************************** Například - proč je babička Ruska? V knize tomu tak není, ani v seriálu, ve filmu mluví mizernou češtinou, patlá do řeči ruská slova, ale nikde žádné vysvětlení, proč. Nebo jen ústřední dvojice Káči a jejího snoubence. Jirka Mádl vedle své herecké kolegyně vypadá jako její o hodně mladší brácha, a ne nápadník. Postava v podání Mariána Labudy mi zůstala záhadou dodnes.---------------------------------------------------------------------------------------------- Ještě k tomu soundtracku - když točím komedii, chce to něco svižného. Takový Zdeněk Troška to ví a jeho rozjásané komedie mají i rozjásaný soundtrack. Hudba k tomuto filmu (David Kraus) vylezla z nějakého předpůlnočního jam session. Protože zní hned od začátku, měl jsem problém hned na úvod neusnout.*********************************************************************** Nu a konečně ona zoufalá nevtipnost. Přijde vám veselé, když paní, co hraje puberťáckou holku, ale nemá na to ani postavu, ani pořádný make-up na vrásky kolem očí, vyleze z busu, řekne ježišmarjá, sedne si na kufr a pronese něco ve stylu kriste, jestli se to naši dozvědí... A udělá obličej.---------------------------------------------------------- Podobně scéna u jídla (Proč mají čeští filmaři takovou posedlost ve scénách u jídelního stolu? Nevím jak u vás, ale u nás máme problém se u stolu sejít, natož v klidu najíst, protože každý vezme krajíc do ruky a jde někam jinam.). Káča sděluje, že je těhotná, ale to všechno zní v jednom dlouhém záběru, s občasnými prostřihy na dva detaily dvou xichtů, pardon obličejů, a celou scénku završí tatínek, který začne kuckat. Ach, to je vám veselé...(27.10.2008)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)