Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Komedie

Česko, 2008, 90 min

• honajz

Když se dá rejžovat prachy na remacích v Americe, proč ne u nás? A tak se vzala nejkultovnější klasika, aby dala vzniknout zoufale nevtipnému filmu.------------------------------------------------------------------------------------ Odmítám srovnávat onen kultovní černobílý seriál České televize, který na DVD vydalo DiViDi, s tímto filmem. Kdybych u dědy na venkově pojmenoval tu černou kočku Myšpulín, tu malou bílou ozdobil pentlí a říkal jí Fifinko, prasátku by se neřeklo jinak než Bobík a správně, ten králík by dostal jméno Pinďa, také bych u dědy na dvorku neměl TEN Čtyřlístek z komiksu.*********************************************** Stejně tak, když do interiéru rádoby hájovny nacpu Káču, Raubíře, vraždící babičku, zpívající maminku atd. atd., ještě to neznamená, že jsem dal do kupy Takovou normlání rodinku. Ani když podle toho pojmenuju celý film. Asi jsou na tom čeští herci hodně špatně, když musejí brát každý blaf.--------------------------------------------------------------- Ale konkrétně. Dějově film obsahuje vše, co znáte ze seriálu či knihy. Dokonce se objeví jedna dvě linie navíc. Co film zabíjí, je tempo, špatné načasování vtipů, velice špatná režie, naprosto neuvěřitelný soundtrack, skoro nijaký střih, a konečně i různé detaily, jež zcela postrádají logiku.********************************************************** Například - proč je babička Ruska? V knize tomu tak není, ani v seriálu, ve filmu mluví mizernou češtinou, patlá do řeči ruská slova, ale nikde žádné vysvětlení, proč. Nebo jen ústřední dvojice Káči a jejího snoubence. Jirka Mádl vedle své herecké kolegyně vypadá jako její o hodně mladší brácha, a ne nápadník. Postava v podání Mariána Labudy mi zůstala záhadou dodnes.---------------------------------------------------------------------------------------------- Ještě k tomu soundtracku - když točím komedii, chce to něco svižného. Takový Zdeněk Troška to ví a jeho rozjásané komedie mají i rozjásaný soundtrack. Hudba k tomuto filmu (David Kraus) vylezla z nějakého předpůlnočního jam session. Protože zní hned od začátku, měl jsem problém hned na úvod neusnout.*********************************************************************** Nu a konečně ona zoufalá nevtipnost. Přijde vám veselé, když paní, co hraje puberťáckou holku, ale nemá na to ani postavu, ani pořádný make-up na vrásky kolem očí, vyleze z busu, řekne ježišmarjá, sedne si na kufr a pronese něco ve stylu kriste, jestli se to naši dozvědí... A udělá obličej.---------------------------------------------------------- Podobně scéna u jídla (Proč mají čeští filmaři takovou posedlost ve scénách u jídelního stolu? Nevím jak u vás, ale u nás máme problém se u stolu sejít, natož v klidu najíst, protože každý vezme krajíc do ruky a jde někam jinam.). Káča sděluje, že je těhotná, ale to všechno zní v jednom dlouhém záběru, s občasnými prostřihy na dva detaily dvou xichtů, pardon obličejů, a celou scénku završí tatínek, který začne kuckat. Ach, to je vám veselé...(27.10.2008)

• darkrobyk

Zavádějící název pohřbívá i zbytky toho, co by stály za něco. Obsazeno nesympatickými herci, kteří dělají vše pro to, aby je divák ignoroval. Mohlo to být docela zajímavé drama, kdyby se vyhodily rádoby vtipné-nevtipné scénky ( autobus kličkuje mezi žábami - to se mám smát?)a dva rozkravení parchanti s pošahanou babičkou. Jedna hvězda za stíhačku Holubovou, ale vícekrát vidět netřeba.(29.8.2010)

• uiu

Původní seriál Taková normální rodinka je u nás doma přímo klasika. Kde jsou ty nedělní poledne, kdy jsme zasedali s obědem k televizi, abychom se podívali na další příhodu střelené rodiny? Každý díl jsem viděla nejmíň 10x a to nepřeháním, neboť když se zjevil zázrak jménem DVD přehrávač a s ním i DVD se všemi díly Takové normální rodinky, skoro nic jiného se u nás nepouštělo. A tato zfilmovaná podoba mě jako fanouška seriálu urážela. Ono se vlastně ani vůbec nejednalo o tu naši známou rodinku, nýbrž o několik lidí, kteří si jen vypůjčili jejich jména a to je všechno. Charaktery a typické chování postav ze seriálu jaksi zmizelo (například tatínek Oldříšek nebyl vůdčí osobností rodiny, jak nám to ukazuje film, nýbrž přihlouplý taťulda, který až moc miluje svoje želvy Poldinky. No a především babička, která ráda členy rodiny zabíjí, aby měla o čem psát ve své detektivce nebyla ruský přistěhovalec s šíleným českým akcentem.) K hereckému obsazení se ani vyjadřovat nebudu, protože Jiří Mádl, Eva Holubová a další... vypadá to, jako bychom neměli jiné herce, neboť tito hrají snad ve všech filmech z poslední doby. To si stačí pustit televizi a ani nevíte, co to je za film, protože tam zase hraje Holubová nebo Mádl (nemluvě o Macháčkovi nebo Vilhelmové) :)(6.7.2010)

• OG_Swifty

Je to další řadová česká "komedie". Se vším všudy - debilním scénářem a přihlouplým humorem. Co naplat, že jsou ve filmu i dobří herci - když nemají pořádně co hrát, tak není ani co předvádět. Jedna hvězdička za věrnýho nádražáka a druhá za poměrně sympatickou ústřední dvojici. Jenom prosím už žádný filmy s Lilianou Malkinou v roli bláznivý ženský a nevychovanýma smradama...(31.1.2016)

• Pepinec

Wow, pravý a nefalšovaný český remake! :-) Uznávám, že prvních pět minut jsem se usmíval, poněvadž se mi vybavily geniální a legendární scénky té pravé Normální rodinky. Když jsem však procitl z melancholie, uzřel jsem krutou realitu, která je hodná tak maximálně české "komediální" tvorbě jednadvacátého století. A aby toho nebylo málo, zase ta Holubová... Pro věčné kritiky věčných kritiků jsem si však připravil i jedno pozitivum. A sice, Ivaně Chýlkové to překvapivě slušelo.(23.3.2009)

• - Film se natáčel nedaleko obce Dolní Bousov, lokalizované mezi Jičínem a Mladou Boleslaví. Ostatně tomu naznačuje i pohled na zříceninu Trosky. Co zde však maličko nesedí, je autobus s cedulí Trutnov - Adršpach, což je, znázorněno vzdušnou čarou, 70 km daleko. (Musak)

• - Ve filmu hrála herečka Ivana Chýlková matku Jiřímu Mádlovi, tak tomu bylo i ve filmu Gympl (2007) a Vejška (2014). (Syna.1990)

• - Papouškovi Hanákových propůjčil svůj hlas dabér Bohdan Tůma. (funhouse)