Hell's Highway: The True Story of Highway Safety Films

všechny plakáty

Nostalgický pohľad za krvavo červenú oponu spoločnosti preslávenej výrobou vzdelávacích filmov pre univerzity a iné inštitúcie sa s odstupom času snaží preskúmať a pripomenúť vtedajší systém výchovy šokom aplikovaný na niektorých amerických školách. Koniec 50-tych rokov priniesol do lavíc varovný SIGNAL 30 – pol hodinu trvajúci traumatický dokument upozorňujúci na hrôzy nezodpovedného správania sa za volantom s dôrazom na fatálny koniec ľudského života. Motto „My Vám ukážeme reálny pohľad na smrť za volantom a Vy sa jej budete snažiť vyhnúť“ má ochrániť dospievajúcu mládež pred predčasným ukončením štúdia, respektíve života samotného. Ku kolegom vyšetrujúcim dopravné nehody s fatálnym následkom sa pridávajú filmári a postprodukcia. Vzniká tak materiál zachycujúci tváre smrti, ktorý má vychovať budúcu generáciu zodpovedných účastníkov cestnej premávky.

Dvojdisková edícia obsahuje:
Disk 1: Dokument „Hell's Highway: The True Story of Highway Safety Films“, Nepoužité scény, Trailery.
Disk 2: Plná verziu vzdelávacích filmov ako: Signal 30 (1959), Highways of Agony (1969), Options to Live (1979), Ukážky z ďalších náučných filmov, Virtuálny dokument (pressbook) obsahujúci informácie o výrobe, Interview, fotogaléria. (Kusko.t2)