Jen přes její mrtvolu

Tá mrcha nedá pokoj!

Fantasy / Romantický / Komedie

USA, 2008, 95 min

• VasaX

Žánr romantická komedie. Tenhle typ kinematografie mám vlastně rád. Většinou sou to takové oddechovky s příjemnými charaktery, kterým divák může fandit, nenáročným dějem a nějakým tím vtípkem, ironií či podobnou záležitostí která donutí člověka se zasmát. Takže taková pohodička pro den kdy se vám nic nechce. Tenhle kousek byl ovšem slabší, klišovitý děj (to by zase tak nevadilo, ale na toto téma se mi více líbí Just Like Heaven), vtipu pomálu a "hlavní hrdinka" Ashley mi oproti "hlavnímu hrdinovi nebyla moc sympatická. nenudil jsem se, ale i tak v kategorii toho filmu nemůžu dát více jak 3 hvězdičky, ale na celé tři to taky není...(19.5.2008)

• sona123

Proč? Co je na filmu tak zajímavého, kromě Evy? Nápad tuctový, konec jasný už od začátku a mezitím nuda a prázdno. A to mám ráda tu kategorii "romantických komedií," které pravda většinou komedií vůbec nejsou, ale víme přeci, o kterou kategorii se jedná (neurazí). S oblibou pak filmům dávám tři hvězdičky. Tohle ale přece jen už trochu můj intelekt urazilo.(27.11.2009)

Zcela klasická romantická komedie, která nemůže urazit ani přímo navnadit na "šťavnatý" večer, ale může pobavit a navodit zcela poklidnou a pohodovou atmosféru. Hlavnímu hrdinovi v den svatební nešťastnou náhodou zahyne snoubenka a místo aby se dostala do místa věčného odpočinku, je poslána zpět na zem, aby vykonala ještě jednu věc, o které ale nemá tušení. A přesně podle pravidel žánru je jasné, že se nebude chtít smířit s tím, že její "bývalý" má možnost začít si něco s jinou dívkou. Bude dělat vše pro to, aby vztahu zabránila, aby se ke konci .... ale to už přece každý ví, co bude následovat. Přeji příjemné pokoukáníčko. Hudba: David Kitay(4.1.2009)

Šlo to, ale to je tak všechno, co k tomu můžu říct. Komedií na tohle téma pár už bylo a byly mezi nima i takové, které jde nazvat slovem lepší. Tohle je taková věc, na kterou celkem jednoduše asi po shlédnutí zapomenete. A ten závěr s tím strašně rychlým rozchodem, no, to mi připadalo krapet přichvátlý. Tam bych si ten děj dokázal představit jiný.(6.10.2010)

Je škoda, že tohle musím psát téměř u každé nové (převážně z USA pocházející) komedie, ale tohle je definice průměru. Tyhle komedie mohou zachránit jen herci, což se tady povedlo. Dvě herečky to zachraňují vzhledem a dva herci tomuto filmu přidávají na vtipnosti. Vtípky jsou většinou očekávané, jediný případ, kdy jsem se fakt zasmál, byla scéna "nezapomeň na ptáka" (takhle to zní dost dvojsmyslně, ale až uvidíte, pochopíte, že to není nic sprostého :-)) a to je na komedii trvající 95 minut, trochu málo. Nicméně jak říkám, vytahovali to hlavně herci - Eva Longoria a Lake Bell jsou prvotřídní krasavice a Paul s Jasonem zase sem tam utrousí lepší poznámku. Ale abych mé hodnocení posunul za hranici průměru, musela by zde Eva chodit minimálně hodinu jen ve spodním prádle… což se nestalo, takže průměr… :-)(12.7.2010)

• - Film se natáčel v Altadeně a v Pasadeněa v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Keď si Ashley (Lake Bell) zašpiní šaty od horčice, je vidieť, ako si do nej potom Henry (Paul Rudd) ledva namočí svoj hot-dog, ale pri ďalšom zábere však vidíme, že Henry si riadne "nahorčicovaný" hot-dog vkladá do úst. (vander19)

• - Všetky spoločné fotografie Henryho (Paul Rudd) a Kate (Eva Longoria) sú falošné. Ich tváre boli k telám pridané digitálne. (vander19)