Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 243)

Zážitek to je, ale to nejspíše jen proto, že jsem ve Warcraft III nejlepší z rodiny. Herecké výkony jsou vskutku žalostné, obzvláště král z filmu Dvojník mě tak iritoval, že být většího vzrůstu, tak ho zašlápnu jak žábu. Děj je rovněž zklamáním, je to úplně o ničem, což je vzhledem k velikosti projektu přinejmenším zarážející. Hudba od mistra Hry o trůny Ramina Djawadiho je těžko sluchem zaznamenatelná. Kdyby film nevycházel z tak legendární předlohy a efekty nebyly tak fantastické, tak by tenhle film většina lidí smetla smetákem a vyhodila do koše. 70%(20.7.2016)

Není pochyb o tom, že filmový Warcraft vykrádá všechno, na co si jen vzpomeneme - ať už se jedná o hudební motivy, kamerové jízdy a celkově záběrování, zvukovou stránku nebo vzezření některých postav (konkrétně mám na mysli tu zelenou ženskou). Nějakého inteligenta prostě napadlo, že v původním příběhu Warcraftu je pro film příliš málo lásky, takže si vybral z příběhu ženskou, která se (jak, proboha?) nějakou záhadou zamilovala do jednoho z hlavních hrdinů, a ten (proč, proboha?) zase do ní, přestože absolutně netuším, kdy to (proboha) stihli. Ta laciná romance celý film kazí a její kýčovitá vyumělkovanost nutí diváka tlouct hlavou o sedadlo před vámi a skřípat u toho zuby tak hlasitě, že naskočí husina i lidem na opačném konci kina. Na druhou stranu musím říct, že je to hezká pohádka a poměrně dobře udržuje atmosféru samotné hry (znám jen Warcraft III, nikoli WoW, chci totiž taky stihnout žít), a když lehce nadhodnotím kvůli své slabosti pro tuto hru, nevyjde z toho film nakonec vůbec špatně. 76%(12.9.2016)

Hry jsem nehrála, jenom trošku WoWka a knihy jsem taky nečetla. Líbilo se mi to. Hlavně Khadgar a epická scéna jeho power upu.(30.4.2017)

For the horde and for the Ragnar! :-D jako bývalý hráč mmorpg jsem byla velmi spokojena. Můj kolega/nehrac z filmu moc moudrý nebyl. Vypadá to, že by rádi natočili pokračování, já se však obávám, že to není dobrý nápad. Tak vysoký potenciál to nemělo.(3.6.2016)

For Azeroth! ... IMAX 3D(13.6.2016)

Zběsilá epická fantasy jízda s lahůdkovým vizuálem, jednodušším scénářem, režírovaná fanouškem pro fanoušky. A nejen pro ně. Osobně jsem nečekala nic a dostala téměř všechno. Tohle je (oproti jiným neúspěšným herním adaptacím) super zábava, co má drive, jiskru a já nevím, co ještě. Zcela vážně jsem uvažovala o pětihvězdičkovém hodnocení. Ale ta stopáž... Nicméně se upřímně těším na další díl.(2.7.2016)

To se zase vyřádily stovky počítačových grafiků. A když už něco nebylo uděláno na počítači, byly to teatrálně obrovské plastové zbraně a brnění. Až na tu srandovní plastovost to dávám ale za vinu předloze, kde se běžně plácají po hřbetech soupeři takřka surfovými prkny. Jinak ale Warcraft není žádným průšvihem. Jen do velkoleposti schází využití zápletky a postav, které se zde nabízely. Velký prostor byl dán nějaké zelené poběhlici, kterou jsem nějak nepobral. Přitom syn, král a nebo fotřík od zlobří rodinky mohly mít prostoru víc.(6.7.2016)

Duncan "Bowie"Jones je borec. Dokáže v sobě potlačit geeka a udělá film pro všechny a to neni u takové značky jako je WOWko snadné. Jediné, co by se dalo vytknout, tak určitá zkratkovitost motivací a vůbec některých scén možná i přechody mezi scénami by se daly udělat kvalitněji, ale i tak, spokojenost. Jen tak dál :-).(14.7.2016)

Hru nehraju a jsem s ní obeznámena velice hrubě, takže jsem vlastně ani nevěděla do čeho jdu. Jediný, co jsem čekala, byla nějaká epická fantasy, protože se kolem toho dělalo celkem velké haló. Fantasy to byla celkem obstojná. Velký bitvy, zajímavá stvoření, magie.. Akorát jenom mi nesedl příběh, kdy jsme se vlastně nijak extra nehýbali. Orkové i lidé byli na jednom místě a sem tam proběhl nějakej kontakt, kterej vyvrcholil až ve finálové bitvě, jak se dalo čekat. I když zezačátku jsem měla trošku problém s přehršlem efektů (bez kterých by se to neobešlo, chápu), tak jsem si po chvíli zvykla.(5.8.2016)

• viperDavid

Hru jsem sice nehrál, ale jestli to byla taková slabota jako film, tak toho ani nelituju. Člověko to mě vtáhnout do děje, ale místo toho jsem u toho usínal. Každý to opěvuje jako nejlepší film všech dob, ale sorry, to je víc než přehnané. Asi to bude pro někoho srdcovka, zvlášť kvuli hře. Pro mě to byli jen namakaný zelený mužíčci.(28.8.2016)

Na začátek delší série, které se snad dočkáme to nebylo špatné. Film splnil moje očekávání, co se týče technické stránky, pěkně vyšel ze hry. Příběhová linie také pěkně rozmanitá. Knihy jsem nečetl, takže nevím, nakolik se z nich zde vychází. Ale příběh je vybrán pěkně, nebylo vybráno téma ze hry, děj mu předchází, pro mě tím docela zážitek, člověk se něco nového dozvěděl. Pevně doufám, že tvůrci brzy naváží nějakým pokračováním.(18.9.2016)

• bourec

Takže hru,stejně jako všechny jiný hry ,sem nehrál.Film je tak hrozně odtažitej,chladnej,vůbec diváka nevtáhne do děje,takovejch filmů je celá hromada.Navíc vim úplný hovno,vo čem ta kravina skutečně byla.A dabing.Nebudu komentovat,ani titulky tomu nepomůžou.40%.(6.11.2016)

Od Pána Prstenů jsme se konečně dočkali pořádného fantasy kinozážitku. Pokoušel se o to Hobit, Sedmý syn a možna ještě pár zapomenutých snímků, ale teprve Warcraft dokázal na plátně vykouzlit (doslova) tu správnou fantasy atmosféru, která se dá běžně spíš nasát z knih nebo her. Nechápu ty záporné recenze ze zahraničních médií. Triky, děj, dialogy, postavy, atmosféra, režie nic z toho není absolutně top a najdeme filmy, které jsou v daném směru dotaženější, ale podprůměrné hodnocení si ani jeden aspekt nezaslouží. Těšim se na další zkouknutí a obzvlášť na další film.(8.6.2016)

Celkom slušne fantasy, slušne vizuálne efekty hoci občas pôsobiace dosť lacno, veľké množstvo neznámych hercov relatívne prospelo filmu. Kedže celkovo Warcraft sériu nepoznám ani hry som nehral tak film celkom potešil a ničím neurazil, ale predsa viac než 75 % dať nemôžem.(16.6.2016)

• ing.Frosty

Další, pro mě nepochopitelný, hype. Ano Warcraft je mezi hráči obrovský pojem, ale ten film měl přijít do kin tak před 10 lety. Scény s orky jsou super, jejich slovní výměny mají patřičnou hloubku a dynamiku. Navíc vizuální provedení jejich obličejů je vskutku ohromující. Jakmile se ale na scéně objeví lidé nebo ta otravná míšenka, tak krvácí oči i uši. Celé tomu nasazuje korunu postava Medivha. Ultraslilný strážce, který je ve výsledku totálně neschopný a celou dobu jsem si nepřál nic jinýho než aby ho konečně někdo kuchnul. Celé to navíc vypadá jako trochu dražší intro pro další Blizzardí hru. Zapamatováníhodné momenty = 0. Jedna hvězdička za orky a druhá za to, že to jako celek nepůsobí až tolik jako úplná sra*ka.(22.6.2016)

Nevyvážené. Dívat se na první film o Warcraftu a nebýt seznámen s universem bylo, jako bych někomu, kdo nezná Tolkiena, pustil Návrat krále. Byl jsem zahlcen informacemi, souvislostmi, do toho záběry na velká města, věže a lokace, která hráči určitě poznali, ale já nechápal, o co jde. V půlce už jsem se více méně chytal, ale i tak to bylo velmi zmatené a zkratkovité. Nechápal jsem vztahy mezi některými postavami, mytologii, to, jak funguje magie, jaká je hierarchie mezi čaroději, apod. Je hezké, že tahle fantasy má létající město, ale k čemu to je, když nevím, proč tam hrdinové zavítají a jaký má význam v ději. Celý ten svět na mě působil uměle, a že v rámci fikce takhle nemůže fungovat. Stylizaci chápu, má-li to být věrné hře. Nicméně na mě je to chvílemi až moc papundeklové a barevné. Na druhou stranu je vidět, že film točili lidé, kteří svět mají upřímně rádi a dělali vše pro to, aby potěšili fanoušky. Některé momenty jsou opravdu zábavné, dohromady to dává smysl a oceňuju, že se to dá brát jako samostatný a uzavřený film. Warcraft je průměrná fantasy, kterou dělali lidé, kteří k ní mají vztah a která dostala pořádný rozpočet, aby se na to dalo dívat. Přijde mi, že se tu trochu zapomíná na běžného (neznalého) diváka. Pokud bude ale pokračování, tak se na něj klidně podívám.(23.6.2016)

• Mr.Ripley

Tak bohatá mytologie a tákhle hloupoučký příběh natažený na dvě hodiny. V těch lepších okamžicích Wacraft připomene doby LOTRA, v těch horších zase Dungeons & Dragons. K čemu je místy kvalitní animace Orců (snad nejlepší od dob Avatara), když děj nenabídne nic překvapivého, natož epického. Snad Duncana Jonese tento projekt finančně nesemele, aby nás nepřestal zásobovat mnohem promyšlenějšími menšími projekty.(27.8.2016)

Čekal jsem tupost typu Princ of Persia, takže jsem byl vlastně příjemně překvapen. Jinak ovšem nic, co by nebylo už někde jinde, vše poctivě nastudováno a použito. 70%(16.10.2016)

Se hrou jsem se osobně nikdy nesetkala, takže netuším jak moc postavy a děj příběhu na ní navazují.. Začátek fantasy "Warcraft: První střet" se mi velmi líbil, především tříčlenná rodinka Orků.. Samotný svět není nic převratného, stejně jako jeho mytologie.. Lidský svět mi přišel trošku jako béčkový televizní seriál.. Kdyby se příběh více zaměřil více na problematiku Orků, asi by mě to bavilo o chlup více.. Otevřený konec navádí k dalším dílům, na které se rozhodně těším.. Neurazilo, nenadchlo, přesto bych "Warcraft: První střet" přiřadila k těm lepším válečným fantasy zážitkům..(22.10.2016)

Podle mého soudu Warcraft není úplně nejhorší filmovou herní adaptací. Pro znalé tohoto světa a hráče může být výsledný dojem ještě trošku jiný, ale pro mě jakožto absolutně neznalého, se jedná o celkem solidní akci nabitou fantasy podívanou. Sice bez výrazných hereckých hvězd, ale na to se u podobných věcí moc nehraje, ještě když je všechno animované CGI animací. Celý svět je docela zajímavý, ale tak nějak příliš barevný a místy působí hodně infaltilně. Žádné větší novoty také nečekejte. Všechno jede podle zajetých regulí žánru. Celkově solidní podívaná.(21.12.2016)

1 9 10 11 12 13 14 15 17 32 48 63