Warcraft: První střet

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 244)

Bohužel ani snížená očekávání z negativních recenzí kritiků nestačila na užití si filmu - nedostatky byly až příliš silné na to, aby pozitiva film zachránila. Warcraft je sice menším zklamáním než Hobit, ale paradoxně horším filmem (i Battle of Five Armies měla více film zachraňujících momentů - a to je teda co říct). Nejlepšími prvky byly orkové, jejich motion-capture byl výborný, a jejich příběh byl na filmu to doopravdy jediné zajímavé. Lidé na tom byli naproti tomu zcela bídně, ploché charaktery, špatné obsazení a mdlé herecké výkony neumožnily vytvořit si k nim jakýkoliv vztah... to shrnuje druhou stranu rovnice, která však zabírala většinu filmu. Scénář béčkový, dialogy (mimo orky kteří řešili přežití národa, tradice a další smysluplné věci) otřesné, romance vynucená. Být film pouze z pohledu orků, byl bych si troufl tvrdit, že mohl být ve výsledku minimálně o třídu lepší. Zarytí fanoušci Warcraftu si mohou přijít na své, ale pro nezaujatého diváka (byť třeba i znalého světa Warcraft) ztráta času. Projekt jménem Warcraft nevyšel... 3*(10.6.2016)

V první řádě musím říct, že nepatřím do kolonky fanoušků této velmi herní série a už vůbec tuto hru nehraji. I proto film hodnotím bez nějakých přirovnání ke hře. Musím začít se skvělým digitálním zpracováním, na které se koukalo jedna radost. Líbily se mi prostřihy z života Orků. Celkově mě fantasy svět Warcraftu velmi zaujal. Další věc, která patří do kolonky obdivuhodných, je brilantní ztvárnění soubojů, na kterých si tvůrci dali velmi záležet a bylo to vidět. Hlavní herci své role zvládli na jedničku, především zmiňuji Fimmela, který zahrál famózně. Konec byl otevřený, a tak se těším na dvojku. Dlouho jsem se rozhodoval, zda mám dát čtyři nebo pět hvězd. Pořád by se dalo zlepšit mnoho věcí. I proto filmu uděluji lepší čtyři hvězdy. Hodnocení:85%(12.6.2016)

Warcraft je hracska legenda, a myslim, ze film dopadl relativne dobre. V ramci soucasne digitalni fantasy, samozrejme.(13.6.2016)

• 3 AM Code

Luxusní vizuál prohozený oknem za pomoci totálně nesouvyslého vyprávění příběhu a někdy až bizardního chování postav. Nejlepší byla ovce "působí to jen na slabé duchem" - nenápadně vstyčený prostředníček nekritickým fanouškům. Nečekal jsem od Duncana Jonese zázraky, ale s ohledem na to jak v rozhovorech vyjadřoval touhu složit hold předloze, jsem čekal mnohem víc. Mám pocit že tenhle film si paradoxně více užijou lidi, kteří neznají Warcraft - pro ně to bude OK fantasy s nabušeným CGI za 50-60%. Pro mě bohužel 40% za promarněný potenciál.(14.6.2016)

Fakt super, ale potenciál to mělo větší. Snad si jen nechávají ty lepší kousky do dalších dílů.(24.6.2016)

Tohle mohlo bejt naprosto dokonalé, temné a krvavé fantasy, ale bohužel jím ani zdaleka není. Je to bohužel dost béčkovité, unylé, utahané a casting jsem absolutně nepochopil, kde tyhle nesympatické neherce sehnali je mi záhadou...jediný sympaťák byl Strážce a ještě dejme tomu Lothar mi taky nijak extra nevadil. Snad dvojka zvedne laťku o level výš, protože tohle universum má obrovský potenciál, fakt že jo.(26.6.2016)

Pár lidí mě odrazovalo, že pokud jsem hru nehrál, bude se mi hůř orientovat v tom, co a proč...není to pravda. Dějově jde o průzračně čisté fantasy, které je vystavěné stejně jako Pán prstenů, Barbar Conan a spousta dalších. Klasický střet dobra se zlem, bez překvapivých zvratů. Nicméně ve velmi, velmi působivém kabátku, se solidními hereckými výkony a režisérem, který nezůstal nic dlužen renomé, které si zatím udělal. Lidi jsou dnes zbytečně nároční. Můžeme se bavit o tom, jestli by se místo primitivního Warcraftu, nebylo lepší půstit do nějaké opravdu originální vymazlené fantasy pro náročného diváka...ale pokud nemáte přebytečnou miliardu, tak to budou plané řeči. Jsem příjemně překvapený...líbilo se mi to. Možná to chtělo víc fórků..ale spíš ne. Působilo to žánrově čistě...tzn. postavy se chovaly přesně tak, jak by se chovat měly a byť bylo snadné předvídat další děj, nenudil jsem se. Ve srovnání třeba s Hobitem...je to filmový skvost. A tak to má u letních blockbusterů být. Čirá zábava.(26.6.2016)

Jako fanoušek úžasného světa Warcraftu jsem šel na film s poměrně vysokým očekáváním, což zas tak často nedělám a bohužel se mi to tentokrát extra vymstilo. Film rozhodně není nijak špatný, akce je svižná, orkové jsou skvěle udělaní a Durotanovi se nedá nefandit. Největším zklamáním byly ale lidské postavy v čele s Travisem Fimmelem, který je jako Ragnar prostě dokonalý, ovšem s přechodem do Azerothu asi někde ztratil i svou vikingskou kuráž. Neměl bych srovnávat se hrou, ale u soundtracku si nemůžu pomoct, byl to průměr a to u Warcraftu rozhodně nestačí. Ta správná atmosféra tam prostě nebyla a na vině se sešlo více věcí. Na film s herní předlohou ovšem hodně slušné a nezbývá, než doufat, že se nám to ještě rozjede. 68%(7.7.2016)

Škoda slabšího castingu na lidské straně a rozvlačnějšího závěru. Jinak je to super epická fantasy jaká tady dlouho nebyla. Kouzla lítají vzduchem ve velkém, orci jsou VELCÍ s ještě většíma palicema, prostředí hezké a navíc jako osobní bonus jsem si vzpomínal na různé odkazy ze her. Milé překvapení a těším se na dvojku.(12.7.2016)

Síce som vyrastal na Warcrafte2 a neskôr hlavne na Starcrafte, ale príbeh Warcraftu som nikdy príliš nevnímal, len som si pamätal že by tam mal byť nejaký Lothar a možno pár ďalších postavičiek, bral som to čisto po hernej stránke. Príbeh som vnímal až potom pri W3 a Starcrafte. A možno toto mi na filme vadilo, že plný očakávaní som išiel do kina a potom som zrazu nepoznal skoro žiadnu postavu a k tomu ešte herci hrali tak priteplene. Napriek tomu pokračovanie si isto pozriem, snáď sa čoskoro objavia aj starí známi z W3 ako Arthas, Jaina, Thrall, Grom a ďalší.(27.7.2016)

Mě se to docela líbilo. Nevím proč to tak vybouchlo v USA - co je tak odpuzovalo. Nedostatek filmu je mnohokrát popsaný a naprosto viditelný. Stříhalo se hodně, až to zásadním způsobem negativně ovlivnilo celý spektákl. Než řežba byli kolikrát zajímavější jednotlivé charaktery. Na ty se však bohužel nedostalo. Neprokreslení klíčových postav poškodilo svět Warcraftu. Dvojku bych rád viděl. Za pokus by to ještě stálo...69%.(11.8.2016)

Přemýšlím, jak bych jedním slovem vystihl pocit, který z filmu mám, ale nejlepší asi bude "ZKLAMÁNÍ". Možná jsem se na Warcraft tak moc těšil a čekal od toho až tolik, že to nebylo ani zdravé. Co se týče hudby a vizuálních efektů, tak nemám žádné výtky. Problém ovšem nastává, když si vzpomenu na zpracování scénáře. Osobní pocit z toho mám takový, že mi připadalo, že se na film dívám snad týden a přitom jsem nebyl schopen vnímat děj a souvislosti. V podstatě z toho mám v hlavě docela nepořádek. Přesné hodnocení ode mě by bylo 3,5 hvězdičky. Ovšem taková možnost tu bohužel není, takže mi nezbývá nic jiného než dát 3, protože zklamání bylo opravdu vysoké.(18.9.2016)

Kdybych neznal svět warcraftu a nehrál hru world of warcraft, tak by asi moje hodnocení bylo menší, ale takhle jsem si film parádně užil. Sice jsem věděl spoustu věcí dopředu jako třeba, že Gul´dan je jen loutka pravého nebezpečí nebo vidět postavy Thrall, Varian Wrynn ještě jako děti i když vím co z nich později bude, tak tam byla spousta věcí které jsem ani já sám neznal. Když film moc neuspěl, tak proč by nemohl vzniknout třeba seriál určitě by to mělo větší úspěch.(19.9.2016)

Hrami i lore jsem v podstatě nepolíben, ale jako fantasy fanda jsem si Warcraft celkem užil. Největší problém spatřuji v tom, že Jones nejde neznalému divákovi vůbec naproti a rovnou ho vrhne do víru dění, přičemž žádným prologem, vysvětlovačkami či objasňujícími flashbacky jako vyprávěcím prostředkem se vůbec nezatěžuje. Divák následně rozumí tomu, co se na plátně zrovna odehrává, ale poměrně hodně mu chybí širší kontext událostí i postav, takže si docela často říká, kdo je ten či onen, proč se chová takhle, proč hraje tu a tu úlohu a jak se do ní dostal; co je tohle za místo a proč je důležité atd. Warcraft pak působí poněkud ploše. Nevím, jestli je to pouze můj dojem, ale např. takový Pán Prstenů tímto neduhem téměř netrpí a ještě tak umocňuje svoji velikost a velikost svých tvůrců. Co se hereckého podání týče, tak jedničky a nuly jasně dominují masu a kostem a orkové působí paradoxně daleko lépe a přirozeněji, než většina lidských představitelů. Každý ze zubatých hromotluků má svoji osobnost i charisma přičemž digitální podání je v tomto případě natolik přesvědčivé, že jim věříte všechny interakce a emoce. Ragnara mám docela rád, ale jeho pološílený výraz mi k lidskému vůdci Lotharovi vůbec neseděl a rozhodně si v této roli dokážu představit někoho charismatičtějšího. Čaroděj Kaghdar a král jsou pak výrazní ještě méně. Ačkoliv se zdá, že převážně kritizuji, tak mě Warcraft bavil a funguje skvěle jako vnadítko na další rozkrývání představeného světa a sledování dalších událostí. Doufám proto, že dostane šanci rozehranou partii nějakým způsobem zakončit.(28.5.2017)

Skutočne veľkolepé a pôsobivé filmové divadlo, aké sa objaví len raz za čas. Od výpravy, cez úchvatné špeciálne efekty až po fantastickú hudbu je Warcraft dychberúcim dobrodružstvom. A aj keď hru vôbec nepoznám a v tomto univerze som nováčik, nemal som problém orientovať sa v deji. Všetko sa tu deje tak nejak "logicky", priamočiaro a pomerne jednoducho, takže výsledný dojem je uspokojivý nie len po technickej ale aj po príbehovej stránke. Čakal som totiž, že mi z toho budú stáť vlasy dupkom a nebudem rozumieť o čo tu vlastne ide. Rušivým dojmom pôsobili jedine tie kvázi humorné vložky, ktoré si ale Fimmelov ksicht doslova pýta. Predsa len je to Ragnar PS: Teším sa na dvojku. 80 %!!(6.8.2017)

• Sdoom

Vizuálně nikterak úchvatné, protože zelené plátno z toho přímo srší, dějově slabé, předvídatelné a postavy až na Durotana úplně o hovně, prostě špatně napsané. Byly mi v podstatě ukradené, celé mi to bylo tak nějak jedno. Není to vyložená hovadina, ale jednou to vidět je více než dostačující a pokud budou nějaké další díly, tak půjdou těžce mimo mě. (Blu-ray, orig.)(30.10.2017)

Fantasy žánr není mým šálkem čaje a Warcraftu jsem tak dal šanci především jako fanoušek počítačových her (Warcraft jsem ale nikdy nehrál) a tento risk se nakonec ukázal jako výborné rozhodnutí. Duncan Jones natočil hutný film prezentující se bohatým světem plným zajímavých událostí a principů, jehož příběh sice není převratný, ale potřebám snímku bohatě stačí a zásobuje nás povedenými akčními scénami. Kromě akce fungují překvapivě i postavy a jejich motivace a Warcraft tak není pouze prázdným výplachem. Z pravidel zdejšího světa tvůrci ukazují hodně, ale i tak je jasné, že mají v rukávu ještě hodně trumfů, které by mohli vytáhnout v případném pokračování, kterého se snad dočkáme. Největší chybou snímku je, že je občas viditelné hojné vystřihávání materiálu, neboť příběh je někdy příliš zkratkovitý a divák se může trošku ztrácet. Přesto je ale filmový Warcraft zatím nejlepší filmovou adaptací počítačové hry a funguje výborně jako samostatný film i potenciální start nové série. A co je nejdůležitěší, snímek zaujme i lidi neobeznámené s předlohou.(16.3.2018)

• hanagi

Problém je, že mě počítačové hry úplně minuly. A tak jsem jen čím dál tím znuděněji koukala na téměř souvislý sled bitek a soubojů vytvořených pomocí počítačové grafiky. Skutečné herecké akce je tu pomálu a celé to na mě působí tak bezemočně, že mi bylo opravdu úplně šumafuk, kdo umře a kdo přežije.(9.2.2019)

Na Warcraft jsem se těšil už hooodně dlouho. Blizzard mám hodně rád, ostatně, který hráč nemá. O kvalitě jsem nepochyboval, ale bylo důležité, aby se to povedlo. Velké fantasy v kinech po LOTRovi a Hobitovi žádné nejsou, a aby má očekávání nebyla příliš mírná, tak tento film může konečně otevřít cestu herním adaptacím. Proto byla předpremiéra jasná volba. Výsledek je fantastický a jako fanoušek jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, tedy 123 minut skvělé Warcraft zábavy. Vizuál je úchvatný, možná nejvíc od dob Avatara. Stejně tak hudba. Scénář se ovšem také velmi povedl a vsazení na postavy byl výborný krok. Hlavně jsem byl nadšený Travise "Ragnara" Fimmela, který Anduina zahrál famózně a jen mě utvrdil v tom, že je jeden z nejlepších herců, co znám. Ono se celé, nepříliš známé, obsazení povedlo a společně se skvělou prací Duncana Jonese tu máme jeden z nejlepších fantasy počinů všech dob.(9.6.2016)

...ale jo!Takový ten pocit,že jdete z kina a vlastně nevíte jak hodně se vám film líbil či nelíbil....přesně takto jsem z kina odcházel.Po rozložení v hlavně s klidem dám 4/5 a to proto,že mě zajímá pokračování na který si první střed skvěle nahrál!Vizualizace mě velice překvapila a s klidem odpadli mé obavy digitálního šílenství.Příběh se nám prakticky rozjíždí..některé dialogy byly psány na strunu tuším,že mladším divákům a pro mne tam být vůbec nemuseli..ale celkově podtrženo sečteno ..uvidíme se později!(10.6.2016)