Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

vyfuk

Po ukázkovém zhlédnutí tří scén: Warcraft mohl a stále může být film, který může jak kriticky, tak finančně uspět. Tohle mohl být zlom a naděje k tomu, aby filmy podle videoher, konečně byly to ono. A ten blockbuster. Když se na to tak koukám, mám z toho trochu smíšené pocity. Rozhodně to není jako LOTR. Zdá se to být uonadné a celkově řečeno všeljaké. Uvidíme, co mi ve čtvrtek řekne zážitek z kina, ale zatím bych se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi. Bohužel to na velkou slávu nevypadá. Zážitek z kina: Aha. Tak to jo kurva! Tohle si fakt nechám líbit. Kdybych měl porovnávat s jinou fantasy epičností... tak to rozhodně na Pána prstenů nemá. To zase nebudeme přehánět. Kdybych měl porovnávat s Hobitem. Tam už to může být trochu problém. Jsou Hobitovky, které mi zůstanou v hlavě nadosmrti, ale v něčem ho Warcraft opravdu trumfuje. Předem říkám, že jsem WoWko hrál asi jenom půl hodiny za celý svůj dosavadní život, jelikož mi to přišlo složité (ano... nebyl jsem v tý době zrovna rodinný mluvčí angličtiny, a jelikož ta hra je o angličtině, tak se třeba poserte) a zasvětil jsem se i poznání Heartstone a Heros of the Storm, které ale taky netrvalo víc než jen pár hodin. Nečetl jsem ani jednu knížku. Ale je fakt, že po zhlédnutí filmu mám chuť na všechno co jsem za svůj život zanedbal. Zelené plátno stejně jako u Hobita funguje perfektně. Styl psaní scénáře sice není na dokonalé úrovni, ale stále bych ho zařadil do profesionální sféry. Jediné, co mi bylo opravdu trnem v oku, je styl kamery a její přenášení. V tom slova smyslu, že film strašně rychle ubíhá. Tohle kurva není Mad Max. V něm to dost kurevsky funguje, ale tady to působí lehce chaoticky. Nemluvím o rychlém přepínání scén a někdy se prostě přepnou a jindy splynou v Hitchcockově stylu. Ramin opět po Game of Thrones ukazuje svou skladatelskou genialitu, která do Warcraft perfektně sedne. Herecké výkony jsou na normální úrovni. Ne-li dokonalé. Fimmel je prostě mistr a konečně to mohl dokázat jinde než ve Vikings. Foster mne opravdu překvapil. Jeho role je nezapomenutelná a tímto mi dokázal, že po panu McKellenovi je asi nejlepší "čaroděj" na plátně. Jeho výkon po choreografický i orální stránce stojí za více než se zdá. CGI pracuje taky perfektně. Bál jsem se jak si pohrají s kouzly, ale to zvládli na výbornou. No a nakonec... příběh. O to jde. A příběh se dostal na úroveň totální briliantnosti. Má pointu, má gradaci, má prostě vše, co je definicí dobrýho příběhu. Pokud někomu stačí film o blití do bidetu je to jeho píčovina. Já dávám přednost kvalitnímu obsahu. Důležité je, že konec je strhující a snaží se nás co nejvíc navnadit na pokračování, které pokud nám Jones s Universal nepřinesou, tak budu kurva nasranej. Závěrečná zpráva pro vás. Kritici si můžou lízat anály. A vy lidi. Nebuďte ovce. To, že nějaký fanatický dickbuřt chce, aby jste naházeli prachy do nějaké mozkové máchaniny, které nemá příběhu ani co by se do elektronu vešlo... na to se rovnou vyserte a jdete do svrbícího věnce na Warcraft. Děkuji. For Azeroth! For the Alliance! () (méně) (více)

Ravi

Pokusím se to vyjádřit v jazyce wow: progres byl ok, ale scénář místy až rofl. Přesto byl story gg, no a charaktery - omfg thx 4 it. Jakmile začalo několik ústředních postav lfg, tak to mělo vysoký lvl. Lagy byly, ale když je něco bez xp, tak se to přeci dá čekat kk? Jenom kkt by čekal opak. Kdepak, je to teprve noob zdaleka ne ooa, takže i přes občasný lol, np. AoE mě zasáhla, takže taky np. Zkrátka, abych to shrnul: scénář je dosti jalový, ale tah na bránu a postavy rozhodují zápas, a zde je tah na bránu dobrý a postavy neokoukané, takže i přes neobroušené hrany mě to strašně bavilo a film mě dokázal vtáhnout a nažhavit na další pokračování. Velmi se mi líbilo, jak se s postavami nikdo dlouho nerozpakuje a nerozmýšlí - je fakt, že ve wowku jich je habaděj, takže np. Add: po kratším odstupu musím přiznat, že mi tento film nejde z hlavy. A nejen film, ale ani hudba. Buď jsem zčásti orc, nebo je to vážně tak chytlavé, každopádně mi horďácké dunění zahnízdilo v hlavě víc, než je zdrávo. Zvedám ze 75% na 85% = 4/5 Na tento film stojí za to jít do kina! Taky jsem si zjistil ledacos o Wow universu, které mi i bylo cizí, i když jsem hru od datadisku Wotlk znal, a musím ocenit to, jak tvůrci diváka znalého i neznalého do světa Warcraft dokázali teleportovat za tak krátkou chvíli. Nebojte se, jestli budou tvůrci nadále věrní příběhu a budou mít dost peněz na pokračování, teprve nás čeká velká podívaná, takže táhněte do kin ! ()

mkubalikova

Zatím největší překvapení letošního roku, bavila jsem se, užívala jsem si tu CGI rozmáchlost, odcházela jsem z kina spokojená. Má to své mouchy, ale letos, kdy zklamání následuje další zklamání, mi asi klesl práh bolesti. 😎 70% ()

Kurikmoon

Po druhom vzhliadnutí pridávam jednu hviezdu. Na prvýkrát moje hodnotenie dosť ovplyvnili očakávania, ale pri druhom som sa bavil ďaleko viac. Nehovoriac o tom, že v pôvodnom znení to pôsobilo ďaleko lepšie. Pekný fantasy svet, zaujímavé postavy i úchvatné scény. ()

Gallagher

Spíš spokojenost. Ve světle negativních ohlasů posledních týdnů jsem čekal kolosální průser a místo toho jsem dostal dvě hodiny výživné fantasy akce a poutavých digitálních triků. Jasně, ten příběh je strašně přeplácaný, místy nelogický, snad i filmově neuchopitelný a postavy jsou ploché až hanba, ale nemůžu říct, že jsem si to neužil. Ono totiž ve finále stačilo, když Travis Fimmel předvedl jeden ze svých lišáckých úšklebků (nepochybujte o mé heterosexualitě, ale on je prostě frajer), padla nějaká ta hláška, Orkové si dali párkrát po tlamě a zkrátka pořád se něco dělo. Nekonala se ani žádná tvůrčí masturbace ve stylu hobití trilogie a režisér Duncan Jones trefně předvedl, co to znamená, když film točí fanoušek pro fanoušky. A hlavně od srdce. Znovu už to vidět nepotřebuji, ale s radostí si dám (případný) další díl. ()

Tft

Těžkej film na hodnocení. Na jednu stranu je člověk rád, že jsme se po tolika letech dočkali a byl by schopnej i ledacos odpustit na druhou stranou je tu tak nějak moc chybek, který se nastřádaj a kazí celkovej dojem z filmu. Hlavní problém pro mě byla celková rozpolcenost kdy se film na jednu stranu snaží uspokojit fanoušky a na stranu druhou se snaží přitáhnou nové lidi do světa warcraftu. Místama se to opravdu daří především teda na začátku pak se to ale zvrtne a film jednu chvílí jede tak a pak zase onak. Vizuálně není snad co vytknout všechno vypadá hezky a vystajlovaně tak, aby vše zůstalo co nejvíce věrné předloze což se samozřejmě musí ocenit. Bohužel dojem toho všeho okolo kazí někteří herci hlavně teda Khadgar ( Ben Schnetzer) tenhle herec je tak neskutečný poleno, že jeho hraní si na mága vypadá jako každej druhej Franta na comic conu. Těžce to táhne Travis Fimmel, ale to snad neni ani třeba zmiňovat to je prostě jistota. O hereckym výkonů orců asi jedině to, že se herci hezky naučili držet tělo aby se na ně dalo našroubovat to orcovské. Když se přivře jedno fanouškovské oko neni zas tak hrozný jen jsem zvědav kam se filmy dál vydají a doufám, že neuvíznou na stejné sinusoidě kvality jako komiksáci. 70% ()

blackJag

Asi si dokáži představit, že filmové verze mé oblíbené RTSky dopadne i lépe (v každém případě budu vyhlížet prodlouženou verzi), přesto nemám z této epické fantasy nějaké zažívací potíže. Do několika rolí by se určitě hodil jiný představitel (Garona, Wrynn, Khadgar, Taria), možná to trochu chtělo potlačit barevnou kýčovitost (i když ta zase vychází z předlohy), ale další pokračování i při stejném tvůrčím obsazení bych uvítal. 75% ()

JoseBenes

Vizuál ctí předlohu, naneštěstí stavba příběhu víceméně kopíruje první dva herní díly, takže zdaleka nedosahuje komplexnosti třetího Reign of Chaos, pádu Arthase a příchodu Plamenné legie. ()

Pedross800

Hru jsem nikdy nehrál, neměl páru kdo je kdo a jediné po čem jsem toužil, bylo dostat pořádnou fantasy pohádku. No a tu jsem dostal měrou vrchovatou! Vizuálně úchvatná věc, celý ten fantasy svět je vypiplaný do nejmenšího detailu, vážně lahůdka ponořit se do toho a nechat se unášet. K tomu tři mágové čarujou ostošest a i když akčních scén není moc, jsou perfektně zasazené do super jednoduchýho děje co odsejpá a neotravuje nějakou komplikací. Po vzoru "her o trůny" si ani tady nemůže být krkem jistý i sebevětší hrdina a důležitá postava (takže nečíst spoilerovací POMO koment). No jak říkám, dokonalá pohádka, která je stvořená pro velký plátno. Já se bavil skvěle a těším se na pokračování, protože tenhle příběh je rozehranej sakra dobře! ()

ghatos

Mě se to docela líbilo. Nevím proč to tak vybouchlo v USA - co je tak odpuzovalo. Nedostatek filmu je mnohokrát popsaný a naprosto viditelný. Stříhalo se hodně, až to zásadním způsobem negativně ovlivnilo celý spektákl. Než řežba byli kolikrát zajímavější jednotlivé charaktery. Na ty se však bohužel nedostalo. Neprokreslení klíčových postav poškodilo svět Warcraftu. Dvojku bych rád viděl. Za pokus by to ještě stálo...69%. ()

drackula

Nie som žiadny fanboy ale svet Warcraftu trošku poznám. Vizuálne je to neskutočná nádhera. Peniaze, ktoré na natrieskali do efektov tam sú jednoznačne vidieť. A je jedno či sa sleduje komorný dialóg alebo veľká bitka, stále to má krásny detail. Vizuál ale nie je všetko. Príbeh je neskutočne predvídateľný a jednoduchý. Už niekde v prvej tretine človek vie čo sa bude diať do konca a dúfa v prekvapenie. To sa ale nekoná. V druhej polovici sa to tranformuje na jednu veľkú nudu. Plus je tu kopa záberov, ktoré tam sú len preto aby tam boli a aby získali body u fanúšikov. Pokračovanie si rád pozriem, ale že by som sa naň tešil, to určite nie. 50% ()

Dagoussek

Hry nehraji, tak bylo pro mě film celý překvapením. Klan Orků vážně roztomilé potvůrky a já jim samozřejmě fandila. Pěkné barvičky krajiny a kouzla. Film ušel, ale snad nebudou víc jak dva díly... ()

JohnSmith

Hra Warcraft šla absolutně mimo mě, takže o ní nic nevím. Je mi jasné, že pro fanoušky hry bylo zobrazení mytologie něco úžasného. Mě to ale nudilo. Čekal jsem pořádnej nářez a dostal jsem průměrnou a evidentně drahou podívanou, kde se něco děje až na konci. Upřímně Orkové byli sice cool, ale až moc gumoví. Takže jedna velká bitka, pár vtipků a průměrné triky a hlavně kýčovitá výprava. Možná to tak mělo být, ale mě se to prostě nelíbilo. A ve finále tu máme plaváčka. ()

mirec88

Som absolútne neovplyvnený hrou, či knihami o Warcrafte. Film sa mi veľmi páčil. Povedal by som, že celkové efekty, bitky, orkovia a samotný dojemný záver určite stáli za vzhliadnutie. Teším sa na dvojku a určite si ho ešte pozriem. Videné v 2D. ()

svobik

Díky bohu za monstrózní finále, které Warcraft dost zvedá. První hodina je totiž pro hrou nepolíbené diváky prakticky nekoukatelná. ()

Guzo

Fantasy žánr je bohužel poslední roky dost slabý (co se týče filmů), proto i když má Warcraft své mouchy, příjemně mě překvapil. Co se týče vizuálu, některé scény jsou dokonalé, občas bylo ale vidět některé nedopilované efekty. Přeci jenom digitální postavy není tak snadné rozpohybovat jako reálné modely/loutky. Úvod do světa Azerothu mi přišel až moc zmatený a prostříhaný, postupem času jsem se ale začal orientovat v postavách i jejich chování, delší stopáž by zřejmě neuškodila. I tak ale musím ocenit, že i když je hlavní linku vlastně hrozně jednoduchá a okoukaná, tvůrci dokázali přidat tolik nápadů, že film vůbec nestíhá nudit. Po dlouhé době musím také ocenit skvělý soundtrack. 7/10 ()

dragon94

Film je jako časová linie rozdělená do určitých události, které ovšem nejsou vůbec, ale vůbec ničím propojené. Efekty jsou sice fajn, ale logických lapsů je tu strašně moc a film pro neznalce světa je hodně špatně udělaný. Jestli někdy bude druhý díl šanci tomu dám, ale první díl bohužel lépe hodnotit nemůžu. Neb i po herecké stránce je to špatné. 1* 25% ()

Gunslinger

Ďalší Pán Prsteňov to síce (zatiaľ?) nieje, ale ako rozbeh na ďalšie (lepšie) diely určite môže byť. Fanúšikovia sveta Warcraftu nech si k trom hviezdám kľudne jednu pridajú.. ()

Aberforth

Rozhodne dostojný začiatok série, malo to atmosferu, aj dobru hudbu, aj hrdinske činy, skratka nič mi tam nechybalo a sklamaný nie som. Teším sa na pokračovanie, ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy